Fransa’da Hava etsin: Fransa Bu mayıs Tatilinizi Planı

Posted on

Fransa'da Hava etsin: Fransa Bu mayıs Tatilinizi Planı

Mayıs Amerikalı turistler ülkenin en popüler yerlerinden bazılarını, çünkü hafif ve konforlu bahar hava olaylarının bolluğu ve nispeten küçük kalabalıklar Fransa’yı ziyaret etmek için en popüler kez biridir.

hangi ülkenin şehir veya parça Fransa konumuna Mayıs tatile ziyaret bağlı olarak, dünyanın dört bir yanından ünlüler ve commoners çeken ünlü Cannes Film Festivali gibi eşsiz kültürel etkinlikler, çeşitli yaşayabilirsiniz.

farklı şehirlere seyahat ayrıca bahar giyim ve katmanların çeşitli gerekeceğinden Fransa’ya paketi için zorlu yapabilirsiniz. Akşamları yürüyüş harcanan günler oldukça sıcak olabilir, soğuk olabilir, ve muhtemelen özellikle Paris’te, biraz yağmur ve rüzgar bulacaksınız. Sonuç olarak, ambalaj listesi bir akşamları, kazak veya hırka için sıcak bir ceket, iyi bir yürüyüş ayakkabısı ve rüzgar karşı koyabilir sağlam şemsiye içermelidir.

popüler yerler yaz kalabalıklar için vites olarak Fransa’da yay olayların başlamasıyla birlikte, ayrıca turistik en uzun saatler yaşayabilirsiniz. Ancak, uçak biletleri ve konaklama ile ilgili oranları da yılın bu zamanında tırmanmaya başlayacak ve Fransa’nın en popüler turistik en hatlar ay yoğun turizm sezonu içine ilerledikçe uzadıkça başlayacaktır.

Nereye gidersen git Hava Durumu için hazırlanıyor

Hala bahar duşları ve Fransa büyük bir kısmında soğuk akşamları olabilir gerçi Mayıs ayında hava, genellikle hafiftir.

Yine de, Fransa’da olduğu yere göre sebebiyle coğrafi konumu ve dağlar ve vadiler gibi tipografik özelliklere iklimde bazı değişiklikler söz konusudur. Strasbourg Paris itibaren, Fransa’da nereye olursa olsun mükemmel bir macera keşfetmek için emin:

  • Paris 64 ° F (18 ° C) ve 57.2 F, ortalama (14 ° C) 50 ° F (10 ° C) sıcaklık aralıkları karşılaşır.
  • kuzey Fransa deneyimler sıcaklıklarda Strasbourg 46 ° F (8 ° C) ve 57 ° F (13 ° C) arasında olup ortalama 68 ° F (20 ° C) arasında değişmektedir.
  • Bordeaux 50 ° F (10 ° C) ve 59 ° F (15 ° C) arasında bir ortalama Mayıs sıcaklığı 66 ° F (19 ° C) arasındaki sıcaklıklara görür.
  • Güzel deneyimler 63 ° F (17 ° C) arasında bir ortalama Mayıs sıcaklığı 68 ° F (20 ° C) 55 ° F (13 ° C) bir dizi.
  • Lyon 59 ° F (15 ° C) arasında bir ortalama sıcaklık ile 48 ° F (9 ° C) ve 68 ° F (20 ° C) arasındaki sıcaklıklara görür.

Ayrıca, Güzel en az yağış alan ve Paris en aldıktan, sen mayıs ayında yağmur sekiz ila 13 gün arasında bekleyebilirsiniz nereye gidersek gidelim. Ancak, Fransa’da hava yılın bu zamanında oldukça kararsız olduğunu akılda tutmak önemlidir, bu nedenle her zaman her türlü hava koşulunda hazırlıklı gelmelidir.

Mayıs ayında Fransa’da En Etkinlik ve Festivaller

Her yıl, Fransa yaz yenmek istiyorsanız -özellikle tatil planı için o mükemmel bir ay yapım gerçekten bahar Mayıs ayı boyunca ısındıkça istim başlamak kültürel etkinlikler ve kutlamalar, çeşitli ev sahipliği yapar turist acele.

Belki her yıl olur en popüler ve tanınmış bir olay dünyanın her yerinden bağımsız film yapımında en iyi vitrinde Cannes Film Festivali.

Gösterimleri çoğu bunlara erişmek için endüstri kimlik bilgileri gerektiren rağmen,  Sinema de la Plage  Cannes Turizm Ofisi ziyaret ederek yaşayabilirsiniz Yarışma filmleri Cannes klasikleri, Out of her gece bir tarama olduğunu.

Kültür ve tarih meraklıları için, ayrıca katılabilir  Müzeler Avrupa Night  veya William Fatih’in siteleri ve William 950 yıl önce Norman üstünlüğünü tesis etmek İngiltere mağlup Hastings, 1066 Savaşı uğrayın. Fransa’da en popüler tarihi mekanla arasında Falaise de Fatih William Kalesi.

Spor meraklıları için Paris’te Fransa Açık Tenis Şampiyonası zevk olabilir, ama olay çabuk satmak eğilimi gibi turnuvaya iyi koltuk almak umut önceden bilet rezervasyonu emin olmalıdır.