Fransa’da Kasım: Hava, paketi ne ve ne görmek için

Posted on

Fransa'da Kasım: Hava, paketi ne ve ne görmek için

Kasım soğuk hava ve daha kısa günlerde gri bir ay gözükse de, bir Fransız tatil için almak için iyi bir zaman. sonbahar renkleri kalıcı ve kır ve şehir parkları aydınlatma ile, berrak, serin hava açık rekreasyon veya geziyle biraz için ideal olabilir.

Kasım ülke genelinde kutlanır tarihinin en önemli tarihler birine sahiptir. 11 Kasım Dünya Savaşı sonuna anısına Ateşkes Günü, münasebetiyle resmi tatildir

Picardy uzak bir bölgesinde bir demiryolu vagonunda imzalandı ateşkes, Fransız halkına çok önemlidir. Büyük şehirler ve küçük köyler Hem Fransız ve Müttefikler için en unutulmaz tarih ne anılmasını münasebetiyle törenleri var.

Kasım sonuna yaklaşırken, Noel pazarları mevsimlik davranır, oyuncak ve süslemeleri ile Fransa genelinde bahar kadar.

En önemlisi, bilet ücretlerini düşmeye başlıyor ve konaklama ile ilgili bazı iyi tatil ve sezon dışı fiyatlar vardır.

Kasım ayında Fransa Hava

Kasım ayında hava hala güneydeki sıcak olabilir fakat aynı zamanda soğuk için bu kadar değiştirebilir paketi olabilir. Fransa’da yoluyla seyahat olarak, bu katmanlar halinde elbise için yardımcı olur, böylece kuzey soğuk ve yağışlı eğilimindedir. Bazı büyük şehirlerde hava ortalamalara bu değişkenliği görürsünüz:

 • Paris:
  Sıcaklık 7 derece C (44 ° F 3 ° C (7 derece F) arasında değişmektedir
  ortalama sıcaklık 4 ° C (39 ° F)
  ortalama gün sayısı bir yağmur 16 ile
 • Bordo:
  13 derece C (55 ° F) ila 5 ° C (41 ° F) ile ortalama sıcaklık aralıkları
  ortalama sıcaklık 7 ° C (45 ° F)
  ortalama gün sayısı bir yağmur 15’dir ile
 • Lyon:
  Sıcaklık 4 ° C (39 ° F) ile 10 ° C (50 ° F) arasında değişmektedir
  , ortalama sıcaklık, 7 ° C (45 ° F)
  ortalama gün sayısı bir yağmur 14, ile
 • Güzel:
  9 derece C (48 ° F) 16 ° C (61 ° F) ile ortalama sıcaklık aralıkları
  ortalama sıcaklık 11.5 ° C (53 ° F)
  ortalama gün sayısı bir yağmur 12’dir ile
 • Strasbourg:
  8 ° C, 2 ° C (36 ° F) ile ortalama sıcaklık aralıkları (46 ° F)
  ortalama sıcaklığı 5 ° C (41 ° F)
  bir yağmur 15’dir ile ortalama gün sayısı

Ne Pakete

Eğer ortalama hava için, paketi seyahat olacak yere bağlı olarak Kasım ayında Fransa’yı ziyaret ama emin olun ve bazı sıcak vites eklediğinizde. katmanlar için Plan ve hava soğur eğer özellikle akşamları rahat olacak şekilde bir eşarp, şapka ve eldiven bulunmaktadır.

Eğer dağlara yapacaksanız kar erken gelirse, o kar ve kayak merkezleri en azından hafta sonları için açılacak yapabilirsiniz.

Fransa’nın kuzey bölgelerinde seyahat, özellikle de bu serin hava öğelerden bazıları eklenmesi gerekmektedir.

 • Uzun kollu gömlek
 • Kazak / sweatshirt
 • Orta ağırlık ceket, tercihen su geçirmez
 • Uzun pantolon
 • Kapalı parmak, rahat ayakkabılar
 • bot ya da günlük yürüyüşçüler Işık
 • Şemsiye
 • Eldiven ve boyun eşarp
 • Sıcak şapka

Ve Noel pazarlarında tüm bu güzellikler hatırlamak ve belki fazladan bir bavul almak veya Fransızca davranır için ana birinde yer bırakın.

sizin carry-on torba ve ne getirmek isteyeceksiniz tıbbi ve kişisel bakım ürün paketi ne içerdiğinden Fransa’ya yönelik kapsamlı Tatil Ambalaj Listesi yararlı olacaktır.

Kasım Etkinlikleri

Eğer Kasım ayında Paris gibi bir şehirde iseniz, Louvre gibi tanınmış müzeleri ziyaret etme gibi kapalı etkinliklerin tadını isteyeceksiniz yağışlı günler olacak. Ve hatta küçük kasabalarda, küçük bir bistro kahve yudumlarken biraz zaman geçirdikten atlatmak yağmur damlaları için ideal bir yol olacaktır. Kasım ayında Fransa ideale seyahat yapmak bazı önemli olaylar vardır.

 • Ateşkes Günü Fransa’nın her köşesinde kutlanır. Özellikle şu anda kuzey Fransa’daki birçok Dünya Savaşı sitelerini ziyaret taşınıyor. tarih, her zaman 11 Kasım, çok sayıda müze ve turistik bir resmi tatil kapalı olduğunu. O gün kaçırırsanız, her zaman Ateşkes Günü en yakın hafta sonu anılacağı içinde alabilir.
 • Hospices de Beaune Şarap Müzayede #Beaune üç üzerinde muhteşem gün gerçekleşir. Hospices ait çeşitli bağlarından üretilen şarapların ilk ihale mum ışığında gerçekleştirildi zaman gelenek 1859 yılına dayanmaktadır. İki mumlar her partiden satışı başında aydınlatıldı ve mumlar dışarı çıktı olarak satışı son kişi teklifine gitti.
 • Beaujolais Nouveau ayın son Perşembe günü gece yarısı serbest bırakılır. Bu büyük bir şölen biraz fırsat ve bu genç şarap kutluyor olduğunu. restoranlarda özel etkinlikler ve şarap yemekleri arayın.
 • Güzel Sanatlar ve Antika Fuarı Toulouse hırslı antik ve güzel sanatlar koleksiyoncuları için dükkan kurma yaklaşık 300 bayi görür. Hep Kasım ayının başında düzenlenen etkinlikte, dünyanın her yerinden toplama yanı sıra tecrübeli toplayıcılar yeni olanlar çekiyor. Bir de bulunmaktadır aylık pazar .
 • Noel pazarları yıllık Aralık tatili için hazırlık tüm Fransa’daki açın. Renkli ahşap tezgahları bulvarlar, sokaklar ve pazar yerleri çizgi ve bununla heyecan ve öngörü hissi geliyor. Hatta küçük köyler arasında açık Noel pazarı olacaktır.
 • Cadılar Bayramı Fransa’da oldukça festivali olmuştur. Cadılar Bayramı aslen Tüm cadılar gecesi, azizler (yadigarları) dahil olan ölü onurlandıran 3 günlük etkinliğin parçası, şehit ve yakınları idi. Gece Halloween hayali gelenek günümüzde haline gelmiştir mizah ölüm gücüne meydan bir zaman oldu. Cadılar Bayramı dünyada 31 Ekim’de düşerken, Fransız ile daha ilgili  Toussaint Bu günde 1 Kasım’da gerçekleşir, All Saints Day, seni küçük fenerler içinde mum yaktı birlikte mezarlığa gidiyor ailelerin rastlamak edeceğiz ve akrabalarının mezarlarına çiçek koydu.