Fransa’da Para Taşıma için ipuçları

Posted on

Fransa'da Para Taşıma için ipuçları

Eğer Paris için uçak veya trende olsun önce, yurt dışında iken paraları nasıl iyi bir kavrayışa sahip emin olmak isteyeceksiniz. Işığın şehre birçok ziyaretçi, kredi veya banka kartı ile ödeme, nakit çekme, hatta basitçe hep Fransa’da geçerli değildir çalışması gerektiğini devrilme konusunda onların varsayımları bulmak düzelmesine bulunmaktadır. ne olacağını önceden bilgi varsa stresi önlemek gerekir.

Paris’te iken para taşıma konusunda sık sorulan sorulardan bazılarını cevapları için okumaya ve bu nakit sorunları seyahatiniz kramp koymayın sağlamak.

Nakit, Kredi Kartları veya Seyahat Çekleri?

Fransız başkentini ziyaret ederken nakit, kredi veya banka kartları ve seyahat çekleri kombinasyonu ile ödeme Planlama iyi strateji olabilir. ATM makineleri yüzden sadece sorun yol açabilir nakit güvenerek, her zaman Paris ve çevresinde bazı yerlerde hazır değildir: İşte nedeni. Dahası, çoğu ATM’ler evde kendi banka tarafından tahsil edilenlere ek olarak, para çekmek için dik ücretleri ılımlı şarj edin.

Benzer şekilde, etrafında büyük miktarda nakit taşıma güvenli yaklaşım değildir: Yankesicilik Paris’in en yaygın suçtur.

Artık kredi veya banka kartları ile münhasıran ödeme en iyi bahis olacağını tahmin edebilir, ancak planların büyük olasılıkla engellendiğini edilecektir. Paris’te, birkaç dükkan, restoran veya marketler 15 veya 20 Euro altında tutarlar için kredi kartı ödemeleri kabul eder.

Ayrıca, bazı kredi kartları, özellikle American Express ve Discover, Paris’in birçok satış noktasında kabul edilmemektedir. Visa Mastercard yakından gerisinde ile, Paris mağaza ve restoranlarda en yaygın kabul gören kredi kartıdır. Eğer bir Visa kartı varsa, sıkça bu kartı kullanmayı planlıyor.

seyahat çeki gelince, onlar artık seyrek American Express Paris’in merkezindeki bir ofisi vardır Paris-olsa içinde satıcılar tarafından ödeme olarak kabul edildiğini biliyoruz!

Vakaların bir çoğunda, ilk bunları paraya çevirmek gerekecek.

İpucu: havaalanında ya da Paris turist ağır alanlarda döviz bürolarında kurtarıcı seyahat çekleri kaçının, aksi takdirde ağır hizmet ücrete tabi olacak. Düz 11 Rue Scribe (: Opera veya RER A Hattı, Auber Metro) hakkında American Express ajansı için baş. Burada herhangi bir ekstra ücret alınmayacaktır olacak ve çizgiler genellikle o kesin nedeni uzunluğundadır.

Yolculukta Hazırlanmak: 3 Önemli Adım Atmalarının

Sonuçta neye sonraki Paris tatile tercih ödeme biçimleri, seyahatiniz için size finansal olarak hazır olmak için aşağıdaki 3 temel adımları atmaya emin olun.

  1. Banka ve kredi kartı şirketleri Consult ve onlara denizaşırı yolculuk olduğunu biliyorum ve yoksunluk ve kredi limitlerini doğrulamak gerekir edelim. Birçok yalnızca uluslararası ödemelere sınırlarına kartlarını kullanamazsınız bulmak için hedeflerine varmak: gitmeden önce para almak ya da Paris’te ödeme yapmak mümkün engelleyen herhangi bir kısıtlama kaldırdı emin olun. Bir sonraki banka ekstresinde kötü sürprizler yol açacaktır Aksi halde: Ayrıca, bankanızın servis ücreti şemasını anladığından emin olun.
  2. Ödeme yapmak ve Paris’te nakit çekme için, çoğu durumda pin kodunu kullanmanız gerekir . Paris ATM ve kredi kartı makineleri genellikle yalnızca rakamlardan oluşan pim kodları için donatılmıştır. Pin kodu harfleri bulunuyorsa, ayrılmadan önce kodunuzu değiştirmek için emin olun. Böylece bir kez yurtdışı yapmaya çalışıyor bankanızın politikasına bağlı olarak mümkün olmayabilir. Ayrıca, seyahat öncesinde pin kodunu ezberlemek emin olun. Bir ATM yanlış kodu art arda üç kez girme kartınızı bir güvenlik önlemi olarak makine tarafından “yenen” alınmasına neden olur.
  3. Hala çoğunlukla nakit güvenmek tercih ederseniz, para kemer satın . Para kemerleri yankesicilik kendinizi korumak için en iyi yollardan biridir.

Ben ATMS Kullanılır Fransız Bilinmesi Gerekenler mı?

Hayır Paris’te ATM makineleri büyük çoğunluğu İngilizce bir seçeneği vardır. Buna ek olarak, Paris metro terminallerine biletleme dahil birçok elektronik ödeme terminalleri, Seçim yapmayı ve ödemeden önce bir dil seçmenizi sağlar.

Nasıl benim Bankası Geri Ana ile iletişim musunuz?

size herhangi bir sorunla karşılaşırsanız durumda çağırmak mümkün olacak uluslararası bir ücretsiz numarayı vermek bankanızdan bilgi alın. Ayrıca, Fransa’da bir “kardeş” banka veya şube olup olmadığını görmek için bankanıza başvurun. Paris’te bir kardeş ajansta herhangi acil mali durumları ele almak mümkün olabilir.

Nasıl Güncel Döviz Kuru mı nedir öğrenin musunuz?

Son yıllarda özellikle güçlü Euro para kazanmış ve genellikle kendi Parisli tatil Amerikan ya da Kanada Onlara dolar maliyeti ne kadar görmek şaşkın olan Kuzey Amerika gezginler için bir boğaz noktası bütçeleme gelmiştir.

tatsız sürprizlerle önlemek için, para Euro olarak ne kadar değerli olduğunu öğrenmek için gibi çevrimiçi kaynakları danışabilirsiniz.

Yolculuk sırasında çevrimiçi veya telefonla birkaç kez hesaplarınızı kontrol etme harcamalarınızı takip etmek ve döviz kuru da size gezisi sırasında bütçenizi yönetmenize yardımcı olabilir.

Ne Bahşiş Ahlak Hakkında?

Paris’te Devirme Kuzey Amerika’da olabilir zorunluluk değildir. 15 yüzde servis ücreti otomatik olarak kafe ve restoranlarda faturanıza eklenir. İyi bir hizmettir eğer öyleyse Ancak, Paris’te Waitstaff alışıldığı önerilir toplam miktarın ilave bir% 5-10 ekleyerek, ekstra ücret olarak bu servis ücreti almazlar.

Nasıl kaçının Dolandırıcılar musunuz?

Ne yazık ki, Paris’te satıcılarının küçük azınlık mal veya hizmetin satış fiyatı yürüyüş, Fransızca bilmeyen ziyaretçiler yararlanmak deneyebilir. Bu küçük işletmeler, bit pazarlarında ve satış olmayan diğer zincir noktalarında özellikle doğrudur. ödemeden önce Detaylar Fiyatları kendini doğrulamak ve bunu yapmak için başarısız olursa kayıt veya kağıt üzerinde size toplam göstermek satıcıları sormak emin olun. pire piyasaların olası istisna olmak üzere, ancak, takas çalışmayın. Fransa Fas değildir ve ekşi yanıtı sağlayabilen bir fiyat pazarlık girişiminde. Eğer işaretli fiyatından daha fazla ücret fark ederseniz olsa da, kibarca işaret etmektedir.

ATM makineleri Paris’te potansiyel sahtekarlardan ve yankesici için favori noktalar olabilir. nakit çekme ve ya kim Pin kodunuzu girerken konuşma size yürütmektedir “makineyi kullanmayı öğrenmek” isteyen herkese yardım sunmuyoruz zaman son derece uyanık kalın. toplam gizlilik içinde kodunuzu girin.