Fransız Gümrük Mevzuatı Hakkında Bilmek için

Posted on

 Fransız Gümrük Mevzuatı Hakkında Bilmek için
Fransa’ya Yeni gezginler genellikle getirmek için izin verilir dair ayrıntılı bilgi ve izin verilen miktarlarda dahil olmak üzere ülke gümrük gereklilikleri hakkında bilgi edinmek için şunları sormak. Sizin ülkenize döndüğünüzde gümrük düzenlemelerine farkında olmak da önemlidir.

Duty Free Öğeler: Fransa’nın Out ve getirebilir neler

ABD ve Kanada vatandaşları gümrük vergileri, tüketim vergileri, veya KDV (Katma Değer Vergisi) ödemek zorunda önce içine ya da Fransa ve belli bir değere kadar Avrupa Birliği’nin geri kalanından mal getirebilir. aşağıdakileri göz önünde bulundurun:

ABD ve Kanada vatandaşları 15 yaş ve üzeri ve hava veya deniz yoluyla seyahat eden Fransa görev ve vergi içermeyen içine 430 Euro (yaklaşık. 498 $) tutarında makaleler getirebilir. Arazi ve iç su yolu yolcuları kendi kişisel bagajlarında değerinde 300 Euro (yaklaşık. $ 347) gümrüksüz mal getirebilir.

17 üzerinde Bireyler de satın alıp belli bir limite kadar Fransa’dan bazı gümrüksüz ürün ithal edebilir. Bu tütün ve alkollü içki, motor yağları, ve ilaçları içerir. Kokular, kahve ve çay şimdi sürece değer yukarıda sıralanan parasal limitleri aşmadığı gibi tutarlar için sınırlandırma AB’ye ithal edilebilir. diğer öğeler için sınırlar şunlardır:

 • Sigara: 200 adet
 • Sigarillolar: 100 ünite (maks. 3 gram her biri)
 • Puro: 50 ünite
 • Misket şarapları: 4 litre
 • Bira: 16 litre
 • 22 derece hacmi üzerinde Alkollü: 1 litre
 • Sert şaraplar, 22 derece veya daha az hacim: 2 litre
 • İlaçlar: Kişisel kullanım için ilaçlara reçetesiz 3 aylık tedavi için yeterli miktarda ithal edilebilir (veya reçete ile daha uzun 3 ay boyunca), bunlar bagaj yapılmaktadır sağladı.
 • Motor yakıtı: Eğer Fransa, özel motorlu taşıt standart tankında ve bir yedek yakıtta bulunan yakıt girdiğinizde can 10 litre kapasiteli, vergi ve harçlardan muaf.

Sigaranın ve alkol ödenekleri 17 yaşın altındaki yolcular için yapılmış edilmediğini lütfen unutmayın; Bu yolcular Fransa’ya bu malların herhangi bir miktar getirmek için izin verilmez.

Görev ve vergi muafiyetleri kesinlikle bireyseldir. Onları birleştiremezsiniz.

Maksimum muaf miktardan fazla değer Öğeler vergi ve resimlerinin tabi olacaktır.

Böyle Fransa’ya gitarlar veya bisiklet gibi kişisel eşyaları getirebilir ve sürece ürün kişisel kullanım için açıkça gibi herhangi bir vergi veya ücret tahsil edilmeyecektir. Sen satmak veya Fransa’da bu süre elden olmayabilir. Fransa’ya girmesiyle gümrük beyan Tüm kişisel eşyaları Sizinle geri taşınmalıdır.

Para ve Döviz

Eğer AB dışından geliyor ve bir eşit para miktarını veya daha fazla € 10,000 (veya diğer para birimi karşılığını değerini) taşıyan iseniz, Fransa’dan gelen geldikten içinde veya ayrılırken gümrük beyan etmelidirler. Özellikle, şu beyan edilmelidir: Nakit (banknot).

Yasadışı Öğeler

Kesinlikle ithal etmek yasaktır, ihracat veya uyuşturucu ve psikotrop ilaçların (olduğu durumlar haricinde dahil bazı malları, sahip bazı belgeler ), (eşlik sürece saldırı köpekleri gerekli belgeler için zararlı olduğuna karar), taklit ürünlerin, belirli bitki ve bitkisel ürünler Avrupa bitkiler. (Daha fazla bilgi için bakınız AB web sitesini ).

Fransa’ya Sizin Pet getiren

Ziyaretçiler ayrıca (en çok aile başına beş) evcil getirebilir. Her kedi veya köpek en az üç aylık ya da annesiyle seyahat olmalıdır. hayvan, bir mikroçip veya dövme kimlik olmalıdır ve geçerli bir anti-kuduz aşısı belgesi ve en az 10 gün önce Fransa’da gelmeden tarihli bir veteriner sağlık sertifikası eşlik etmelidir. kuduz antikorun varlığını gösteren bir test de gerekli olacaktır.

ancak, eve hayvanların getirilmesi için düzenlemeleri kontrol etmelisiniz, unutmayın. ABD’de, mesela, hafta boyunca diğer ülkelerden hayvan karantinaya almak gerekli olabilir.

Gümrük Yönetmeliği Sen Fransa’yı bırakın

Eğer ülkenize döndüğünüzde, orada yanı gümrük düzenlemeleri olacaktır. gitmeden önce hükümet ile kontrol ettiğinizden emin olun. ABD için ülkeye dönen için gümrük düzenlemeleri örnekler:

 • Çoğu insan bu kadar uzun bu öğeler size eşlik olarak, gümrüksüz öğelerin için 800 $ değerinde alabilirsiniz. ürün kişisel kullanımınız için olmalı, seyahatinizi en az 48 saat süren olmalı ve son 30 gün içinde muafiyet kullanmış olamaz.
 • Sen 200 sigara kadar getirebilir ve Küba’da onları satın eğer 100 puro kadar sadece ABD’ye Küba puroları getirebilir bile.
 • Alkolün Bir litre en az 21 ise o kişisel kullanım ya da hediye içindir izin verilir ve senin durumunda yasak değildir.

Daha detaylı bilgi sağlanır ABD Gümrük ve Sınır Devriyesi web .

Daha fazla bilgi ve Gümrük İpuçları

Sorularla yetkililerle temas Fransız gümrük mevzuatı ve ilgili daha fazla bilgi için bakınız Fransız Büyükelçiliği Gümrük yayın ve Fransız Gümrük web sitesi .

Avrupa’da seyahat ederken, tüm makbuzları kaydedin. Sadece eve döndüğünüzde gümrük yetkilileri ile başa çıkmak için yararlı olmakla birlikte, iade üzerine Fransa’da geçirdiği vergi iadesi hakkına sahip olabilir.

Sen doldurabilir çevrimiçi ABD gümrük formunu zamandan tasarruf etmek dönmeden önce.