French Atlantik kıyısında Bordo ziyaret Neden

Posted on

French Atlantik kıyısında Bordo ziyaret Neden

Bordeaux En Yapılacak

Bordo Fransız tarihi ve mimari muhteşem bir kutlama. kentsel gelişim ile harmanlanmış klasik ve neo-klasik mimarisi için 2007 yılında Dünya Mirası Alanı statüsüne kazandıktan bu yana, Bordelais meşgul Tadilatı ve restore edilmiş. Onlar çok iyi başarıyorsun; Bu sene 2015, Bordo öncesinde Lizbon ve Atina Avrupa En İyi Destinasyon Ödülü kazandı.

Bordo minnettar bir dünyaya başka şeyler, o şanlı zengin Bordo şarap ve alkollü içkiler arasında, ihracat, bölgesel Aquitaine başkenti ve Avrupa’nın en önemli limanlarından biridir.

Bugün Fransa’nın en zarif mimarisinin bazı ile canlı, canlı bir şehir; İyi müzeler; Üst olaylar ve kafeler, restoranlar, barlar ve kendi payına daha fazla. Kısa bir konaklama için mükemmel bir yer yapar veya ünlü çevresindeki şarap ülkeyi keşfetmek için bir üs olarak kullanmak.

Biraz tarih

Bordeaux Roma kenti olarak hayatına başlayan ve daha sonra 7 inci yüzyılda, İyi Kral Dagobert’deki tarafından Aquitaine yeni Dükalığı için iddia edildi. 1152 yılında Anjou Aquitaine ve Henry Plantagenet, Normandiya Dükü Eleanor evlilik ve Kont sayesinde, Bordo büyüklüğü ve önemi Fransa kralı olarak rakip, Fransa’nın büyük bir alana başkenti oldu. Tüm iyi gitmiş olabilir, ama 1154 yılında Henry Kral Henry II olarak İngiltere tahtının başarılı ve Fransa’ya gerçek bir tehdit haline geldi. Aralıklı savaş üç yüz kasaba ve şehirler genellikle daha bir kez ve büyük sayıda insanın telef daha el değiştirdi sırasında Yüz Yıl Savaşı sonuçlanan izledi.

1340 yılında İngiliz Kralı Edward III, bir kez daha Fransa’nın kralı ilan etti ve ordu merkezinin kurulmasına Bordo oğlunu, Siyah Prens gönderdi. Bordo itibaren, o terörize ve en başarılı İngilizce için ve eşit feci Fransızlar için çevredeki kırsal ve sakinleri, çok fethetmek için dışarı çıktı. Fransız son olarak 1453 yılında galip kadar Savaş uzadıkça; İngiliz yenildiler ve sözde Yüz Yıl Savaşları sona oldu.

17 inci yüzyılda Bordeaux fala büyük bir canlanma gördü; 18 iken inci yüzyıl aynı derecede büyük neo-klasik evler ile çevrili büyük bulvarlarından, şehrin güzelleştirilmesi gördü ortaçağ karman piggeldy dörtte yerini aldı. Önemli bir şehir, Bordo şimdi Fransa’da en önemli ticaret limanı haline geldi.

Tarih boyunca, Bordo bugünün turistlere (Fransızca hacı yolları bakınız) İspanya’da Santiago de Compostela yolda geçerek hacılar ziyaretçi çekti.

Turizm Ofisi : 12 cours 30 Juillet du

Bordeaux’nun Golden Triangle sayesinde dolaşın

Adından Tahmin edebileceğiniz gibi, Altın Üçgen muhteşem bir alandır. Üç bulvarları, Cours Clemenceau, Cours de L’Intendance’nin ve Allées de Tourny tarafından kurulan bu sıcak renkli 18 yer inci ağaçlarının gölgelediği gittikleri ülkelere refah taş evler büyük sokaklar doldurun.

Ama bu bir müze parçası değil; bu eski Bordeaux kalbi ve bugün üst düzey mağazalar, barlar ve restoranlar için bir yerdir. Cours de L’Intendance aramaları özel için mücadele uluslararası isimlerle ana alışveriş caddesidir. Hayır 57 sanatçı Goya yaşamış ve öldüğü ev (1828), İspanyolca dil öğretimi artık İspanyol kültür merkezi

güneydoğu köşesinde, Grand Theatre Place de la Comédie kenarında duruyor. Bir Gallo-Roman tapınağın sitesinde 1773 ve 1780 yılları arasında inşa muhteşem neo-klasik bina, sütunlar, bir kubbe ve Garnier’nin Paris Opera Binası için ilham kaynağı olan bir merdiven ile iç eşit etkileyici. O (özellikle Haziran ayında Müzik Festivali sırasında) bir konser katılıyor değer. Aksi takdirde, Çarşamba ve Cumartesi günleri öğleden sonra 45 dakika süren bir tur atın. Yüksek sezonda (Temmuz ve Ağustos) turlar günlük vardır.

Esplanade des Quinconces’e içinde Dazzled Be

Golden Triangle en Allées de Tourny kısa bir yürüyüş doğu boylu gölgeli ağaçları ile çevrili bu büyük graveled boş kareye götürür. Yerel kahramanların heykelleri için dikkate değer özellikleri, yazarlar Michel de Montaigne (1533-1592) ve Charles Montesquieu (1689-1755), ve olağanüstü Anıtı aux Girondins. Aşırı-üst fışkıran çeşmeler ve zafer savaş arabaları ve şekil tarafından tepesinde alegorik figürlerin heykelleri   Onun Zincirler Liberty Breaking  Girondins’in, Fransız Devrimi’nin aslen şamatacı destekçileri onurlandırmak için 1894 ve 1902 arasında asıldı, ama üzerinde 1792 yılında giyotine Devrimci Meclis Bizans siyasetinde Robespierre’lerin emirleri.

des Quinconces’e yerleştirin

Bordeaux’nun Tarihi Riverfront’ta boyunca yürüyün


Garonne nehrinin kıyıları, 15 yıl önce, boş depolarda ve terk edilmiş rıhtımlar bir çöplük vardı. Bugün bu açık alanlar ve bahçeler ile tekrar hayata muhteşem bir alandır. Eski iskeleler boyunca depoları Bordeaux’nun en canlı semtlerinden bu bir yapım dükkanlar, restoranlar, barlar ve kafeler dolu.

Şehrin kalbinde kez bölge Saint-Pierre olarak bilinir. geri eski büyük bir görünümü için Pont-de-Pierre köprüye yürümek Nehri kıyısı boyunca o süpürme quais.

Palais de la Bourse’ye ve Su Ayna

Place de la Bourse geçmişin güvenen ticaretin smacks bu harika Meydanı çevreleyen, Palais de la Borsa, 18. yüzyılın borsasının bulunduğu, nehir açılmaktadır. Simetrik taş binaları parıltılı için mükemmel bir zemin yapmak miroir d’eau , o yürümeye yeterli su sığ bir ayna görkemli sarayı yansıtır. O büyülü, neredeyse gerçeküstü kalitesine alır zaman geceleri ışıklandırılan bu. Bu Bordeaux Saint Pierre bölgede.

Katedral Kulesi ve Palais Rohan


Bu üç bina ziyaret etmek harika bir küme olun.

Tur Pey-Berland 1440 ve 1446 yılları arasında inşa, katedral ayrılıyor. Etkileyici bir site ve sen 231 adımda kadar dar sarmal merdiven tırmanmaya değer önce atılmıştır şehrin tepesine ve mekanlara görünümüdür.

Bunun yanında duruyor Cathédrale St-Andre , 11. ve 15. yüzyıllar arasında inşa edilmiş bir büyük bina. Heykeller Porte Royale, iki havari ve Son Karar betimleyen kuzey kapının sağında, giriş süslüyor. 6 pm Salı günleri Temmuz ve Ağustos aylarında ücretsiz bir organı konseri yakalamaya çalışın.

Sadece katedralin arkasında, eski piskopos sarayı çok büyük bir meseledir. Palais de Rohan 18 yılında inşa edilmiş inci Başpiskoposu, Ferdinand Maximilian de Meriadek Rohan Prens yüzyıl ve Fransa’daki yeni Neo-klasik mimari tarzında ilk oldu. Şimdi Belediye, onun harika Devlet merdiven için görülmeye, 18. yüzyıl ahşap paneller ve ziyafet salonu ile örtülü odalar bulunuyor. Size kilise ve Fransa’da Bordeaux şehri hem öneminin bir fikir verir.

Musee des Beaux Arts ve Musee des Arts Decoratifs

Böyle büyük bir şehir büyük İnce Sanat ve Dekoratif Sanatlar Müzesi var olması gerektiği ve yapar. katedral çevresindeki sokaklarda Kümelenmiş, Güzel Sanatlar Müzesi Titian, Rubens ve Brueghel’in gibilerle yanı sıra iyi 20thCenturyGirl çalışmaları ile Avrupa sanatının oldukça etkileyici bir koleksiyona sahiptir. Müze ayrıca iyi geçici sergiler koyar. Dekoratif Sanatlar Müzesi porselen ve dönem mobilyaları, heykeller, cam ve daha bir 18. yüzyıl konağının odalarında ortaya koydu ile, geçmişte sana hayat gösterir.

Güzel Sanatlar Müzesi ile : 20 cours d’Albret

Musée des Arts Decoratifs : 39 rue Bouffard

Musée d’Aquitaine

Fransa’nın bu muhteşem batı bölgesinde böyle olmuştur hayatın nasıl görmek istiyorsanız, ziyaret Aquitaine’li Müzesi’ni nesneler Geniş ve büyüleyici karışımı ile günümüze tarih öncesi adamdan götürür. 20.000 MÖ sanat yoktur; Garonne Tayac gelen Hazine; Erken 20. yüzyıl bakkalın dükkanın bir rekonstrüksiyon; Montaigne’in mezarı ve 2. yüzyılda altın eserler. Gallo-Roman bölüm züccaciye, heykel, mozaik, cam il sermayenin günlük yaşamı ve mermer sunak gösterir. Müze Ortaçağ boyunca ve Bordeaux altın çağının üzerine gider; iddialı şehir planlama ve 18. yüzyıl sanat ve binalar. Bu size tahmin daha uzun far alarak geçmişe dolaşmaya davet çok iyi düzenlenmiş ve düzenlendiği müzenin çeşit.

20 cours Pasteur

Musee d’Art Contemporain, CAPC

Fransa’nın Bütün büyük şehirler iyi çağdaş sanat koleksiyonları var ve Bordo istisna değildir. 1894 eski deposunda yer alan ve Çağdaş Sanatlar Müzesi koleksiyonlarından bazılarını gösterir Bordo de Centre d’Arts Plastiques Contemporains artı Paris’teki Pompidou Merkezi’ne kalıcı ödünç çalışır. Depo yaratıcı nadiren sağ galeri alanı bulmak çok büyük işler ve teçhizatları barındırabilen büyük iç üreten değişiklik yapıldı. Bu 1960 ve 1970’lerde gelen sanat üzerine iyi: Keith Haring, Sol le Witt ve Richard Long dikkat ve mükemmel geçici sergiler düzenlemektedir.

7 rue Ferrère

St-Michel ve Ste-Croix Quayside Bölge

bir zamanlar Bordeaux ustalar tarafından doldurulan bir alan boyunca görkemli Pont de Pierre köprüyü geçince nehir Garonne Quais yanında boyunca yürüyüşe atın: ip-yapımcıları, ayakkabıcılar, potters, demirciler ve namlu yapıcılar, Gotik kilise Aziz Michel. Serbest duran kulesiyle bu şehrin en yüksek (ve 114 metre, Strasbourg sonra Fransa’nın ikinci en uzun spire at), üstten olağanüstü görüntüsü, bölgeyi hakimdir. Bir Pazar sabahı buradayız Eğer pazarlık meydanda bit pazarında dolaşmaya olabilir.

Biraz daha güneye Eğer Ste Romanesk Benedikten Manastırı kiliseye gelirim. Croix. Romanesk onların düşüncelerine 19. yüzyılda 12. ve 13. yüzyıllarda inşa edilen ve restore serbest org Resitali dinlemek için 6 pm Çarşamba günü değer oluyor.

Bazilikası St-Michel : Yeri canteloupe et Meynard

Ste-Croix Abbey Kilisesi : Yeri Pierre Renaudel

Gün Bordeaux’nun şarap ülkeye Gezileri


Sen Bordeaux’nun dünyaca ünlü şaraplar üretilmektedir çevresindeki kırsal kaçırmamalısınız. Ama en Bordo kendisinde başlar Musée du Vin et du Negoce (4 rue Borie). 1720 yılında bir İrlanda tüccar, Francis Burke evinde bulunan ve yerleşik, bu şarap kapsar ve üretim ile ilişkili esnaf. Sonunda, 2 şarapları tatma mülhak ikramiye almak.

Bordeaux’nun şaraplar hakkında daha fazla bilgi ile donanmış, Entre-Deux-Mers, St-Emilion, Margaux, Sauternes, Médoc ve diğer ünlü isimlerin büyük isimleri ortaya gezileri alır. Sen bunu kendin yap veya birini alabilir ya Turist Ofisi tarafından organize edilen geziler .