Gdzie jest Bali? Położenie Bali i Porady dla First-Time odwiedzin

Posted on

Gdzie jest Bali?  Położenie Bali i Porady dla First-Time odwiedzin
Gdzie jest Bali położony wśród Indonezji ponad 17.000 wysp?

Bali jest najbardziej znany z tysięcy wysp w archipelagu indonezyjskiego. Zajęty wyspa z ponad 4 miliony mieszkańców była ulubionym turystyczny od dziesięcioleci. To z pewnością najlepsze miejsce w Indonezji. Szerokie plaże na południu i bujnej, wulkan zdominowana wnętrza przyciągają blisko 3 mln turystów zagranicznych rocznie! Dziesiątki Indonezyjczyków z innych wysp również skorzystać z pięknem Bali każdego roku.

Położenie Bali, Indonezja

Bali jest 95-milowej szerokości wyspa położona na Oceanie Indyjskim, tylko dwie mile na wschód od czubka Java – świat najbardziej zaludnione wyspy i domem dla ponad 141 milionów ludzi.

Bali siedzi przy bardzo zachodnim krańcu Małych Wysp Sundajskich, łańcuch wysp, które obejmuje Lombok, Flores, Timor i innych. Najbliższy sąsiad Bali na zachodzie jest wyspa Lombok, do domu Rinjani.

  • Bali znajduje się około 1600 mil na północ od Perth w Zachodniej Australii.
  • Bali znajduje się około 600 mil na wschód od Dżakarty, stolicy Indonezji.
  • Małe wyspy Nusa Penida i Nusa Lembongan zlokalizowane są na południowym wschodzie między Bali i Lombok.

Dlaczego Bali tak sławny?

Elizabeth Gilbert pewno popchnął Ubud, kulturalnym centrum Bali, w świetle reflektorów z jej książki Eat, Pray, Love . Ale zanim książka i film wielki hit w 2010 roku, Bali cicho pociągając w turystow, surferów i turystów w poszukiwaniu piękna i holistyczne żyjących w sprawie budżetu.

Może to Bali scenerii, lub po prostu niepowtarzalny klimat, który się pod skórą. Podczas gdy reszta Indonezji jest głównie muzułmańskie, Christian, Bali wyspa jest Hindusem. Unikalna architektura – zarówno starożytny i nowoczesny – łączy teraźniejszość i przeszłość. Czasem mówi różnicę pomiędzy 500-letnia świątynia i gospoda / restauracji wybudowanej w ubiegłym roku nie jest tak proste jak się spodziewałem!

Bali jest uważana za jedną z najbardziej romantycznych wysp na świecie i jest to najlepsze miejsce miesiąc miodowy w Azji. Chociaż drogi ruchu-niedrożności nie są dużo turn-on, lawa-spotyka-morskiej linii brzegowej i tarasy ryżowe są rzeczywiście egzotyczny eye candy. Istnieje wiele ukrytych znaleziska rozrzuconych po wyspie.

Gleba wulkaniczna dostarcza żyznej krajobraz tarasów ryżowych, kwiatów wiecznie w rozkwicie, i lasy deszczowe baldachim. Liczne artystów i kreatywnych przenieśli na Bali, aby cieszyć się zdrową energię i świeże powietrze. David Bowie miał jego prochy rozrzucone tam w roku 2016. Pomimo ciężkiej sytuacji, w dawce ekskluzywnych hoteli i pól golfowych, Bali nadal zachowuje wiele z jego pierwotnej magii odkryta dekady temu przez małą garstkę turystów.

Być może jednym z najbardziej kuszących aspektów Bali jest poziom luksusu, że podróżni mogą korzystać z ograniczonym budżetem. Wspaniałe hotele butikowe można znaleźć dla nas 50 $ za noc. Wydając tylko trochę więcej luksusu plony, które łatwo kosztować $ 200 + za noc w innych miejscach wyspy.

Bali może być raj dla niektórych, ale to nawet nie zbliży się do definiowania Indonezji jako całości. Istnieje wiele innych miejsc zapraszając nieco dalej. Niestety, szacunkowo 80 procent gości zagranicznych do Indonezji widzą tylko Bali przed powrotem do domu. Rozważyć uzupełnienie swoją podróż na Bali z jednym z Indonezji innych ciekawych miejsc!

Atrakcje w Bali

Oprócz zwykłej trio sklepów, restauracji i relaksujące (wszystkie trzy są doskonałe na wyspie), Bali oferuje mnóstwo ciekawych zajęć.

  • Spróbuj Surfing: Bali został wabiąc surferów od 1930 roku. Brak rafy i liczebności szkół surfingowych zrobić Kuta Beach jeden z najbardziej popularnych miejsc na świecie, aby spróbować szczęścia jako nowicjusz na pokładzie. Dla profesjonalistów, Uluwatu i inne obszary wokół wyspy oferują większe wyzwanie.
  • Odwiedź Ubud: Po zielonej trochę hippie ucieczki Bali, Ubud jest reputacja rozprzestrzenił się szeroko i tak ma swój rozwój – tak samo, że los Pai w Tajlandii jest cierpienie. Nawet jeszcze, zielonej pól ryżowych, butików, uzdrowiska, ośrodki lecznicze i holistyczne są wystarczające, by przyciągnąć ludzi z dala od plaż i do gorącego wnętrza wyspy.
  • Korzystać z plaż: od ruchliwej sceny w Kuta z opalania i klubów, do bardziej ekskluzywnych i wyrafinowanych ośrodków w południowej Bali , jest to plaża dla każdego. Seminyak i Legian są szerokie, piękne plaże, ale istnieje wiele innych opcji, z dala od ruchliwej zachodnim wybrzeżu.
  • Zobacz wnętrza: Lakes, wulkany, tarasy ryżowe – bujnej wnętrze Bali poza Denpasar jest przyjemne. Gminy przywiązanie do stokach czynnych wulkanów i gorących źródeł są opcje. Na szczęście, Bali jest na tyle mała, że wycieczki można zwiedzić las deszczowy, bez potrzeby nocleg. Chwycić motocykl (Ubud jest centralnym miejscem do rozpoczęcia) i gotowe!
  • Snorkelingu i nurkowania: Nurkowanie na Bali jest często tańsze niż w Tajlandii, a nawet bardziej satysfakcjonujące. Sklepy Scuba obfitują. Mantas i Mola-Mola (błękitnoskrzeli) regularnie zadzwonić do najbliższej Nusa Penida. Czarne piaski Amed na północnej części wyspy przynęt nurków, którzy przychodzą, aby zobaczyć stary wrak USAT Liberty i cieszyć się dobrym brzegu nurkowanie.

Porady dla znalezienia Loty do Bali

Denpasar International Airport (lotnisko kod: DPS), oficjalnie Denpasar International Airport jest drugim co do wielkości lotniskiem w Indonezji. Na szczęście niewiele lotnisko zostało odnowione w 2013 i 2014 dzięki czemu zarówno piękne i bardziej w stanie powitać wielu przylatujących pasażerów.

Lotnisko służy jako centrum Garuda, Wings Air, Lion Air i Indonesia AirAsia – cztery linie z lotów obsługujących wszystkie z Indonezji i Azji Południowo-Wschodniej. Bezpośrednie loty można znaleźć z Europy, Bliskiego Wschodu, Chin, Japonii, Australii, Rosji i innych miejscach.

Niewygodnie, nadal istnieją żadne bezpośrednie loty z Stany Zjednoczone do Bali. Amerykańscy podróżujący mogą uzyskać najlepszą ofertę przez pierwszy latający w Bangkoku czy Kuala Lumpur, a następnie biorąc budżet „hop” w dół do Bali.

Ale jest dobra wiadomość: lotnisko Bali znajduje się tylko jedną milę od Kuta – najpopularniejsza plaża turystyczny na wyspie. Chyba zacząć swoją podróż w Ubud, można być z lotniska i na plaży w ciągu godziny lub mniej lądowania!

Najlepszy czas do odwiedzenia Bali

Pogoda na Bali jest przyjemnie ciepło przez cały rok, ale jak w większości miejsc w Azji Południowo-Wschodniej, roczny monsun może zahamować na wyspie zabawy.

Ulewne deszcze w miesiącach zimowych można posiekać dzień plaży. Spodziewać się najgorszego deszczu w okresie od grudnia do marca. W „ramię” miesiąc przed i po porze deszczowej często są dobre czasy, aby cieszyć się z wyspy i uniknąć niektórych tłumów.

Bali jest najsuchszych i najbardziej ruchliwych w miesiącach letnich od czerwca do sierpnia. Niestety, jest to również wtedy, gdy duża liczba turystów, którzy chcą uciec od zimy na półkuli południowej dokonać Beeline na Bali. Jeśli podróżujesz w tych czasach, będziesz musiał dzielić wyspę!

Jeśli Bali latem jest zbyt zajęty do własnych upodobań, należy rozważyć pojawiały się do jednej z pobliskich wysp Gili w Lombok.