Gdzie kupować w Georgetown, Penang, Malezja

Posted on

Gdzie kupować w Georgetown, Penang, Malezja

historyczny znaczenie Penang jako środek portem handlowym, które jest mnóstwo sklepów, aby wypalić nawet najbardziej zagorzałych łowców okazji. Od małych butików i rynków lokalnych na nogi centra kosmopolityczne, zakupy w Penang jest obsesją wspólne zarówno dla mieszkańców jak i turystów.

Dla nie-klienci coraz przeciągnięty wzdłuż, słynnej ulicy jedzenie w Penang będzie Cię szczęśliwie rozproszony pomiędzy gigantycznymi megamalls.

Zakupy w Georgetown

Penang ma więcej niż jego udział w ultranowoczesnych megamalls dla użytkowników, którzy nie są wygodne negocjuje mniejszych rynkach lokalnych. centra Penang zazwyczaj zawierają kilka pięter znanych sieci handlowych z niezależnymi sklepami zmieszane Nie pozwól, świetlówki i zachodniej środowisko oszukać. – konkurencja jest ostra, a ceny mogą być jeszcze targował!

Niektóre z większych centrów handlowych Georgetown są na obrzeżach obszarów turystycznych.

KOMTAR: Oficjalnie nazwany Kompleks Tun Abdul Razak , 64-piętrowy KOMTAR jest najwybitniejszym wieżowiec Georgetown. KOMTAR był pierwszym prawdziwym centrum handlowego Georgetown i podwaja jako ważny terminal autobusowy dla miasta. Restauracje wypełnić dno KOMTAR skomplikowane i niebo most połączy Prangin Mall – jednego z największych centrów handlowych w Penang.

Prangin handlowe: Prangin handlowe zajmuje dużą bloku przylegających do kompleksu wieżowca Komtar. Często pełne młodości Georgetown szuka modnej odzieży, zajęty Prangin Mall jest pięć pięter okazyjnej raju myśliwskiej. Arcade i kino zajmują najwyższym piętrze.

Little India i Chinatown: Jeśli gigantyczne centra handlowe stają się męczące, udać się do Lebuh Campbell, Lebuh Chulia i Lebuh Pantai na zmianę scenerii. Wędrując butików i małych sklepów Little India podczas Bollywood muzyka z głośników thumps chodniku to wyjątkowe doświadczenie handlowe. Restauracje Mamak przygotowywania gorących teh Tarik i ulicznych sprzedawców Malezji dania z makaronem upewnić się, że będziesz mieć energię do Keep walking.

Chowrasta Bazar: Oryginalny Chowrasta Bazar został zbudowany w 1890 roku znany jako słynny „mokrej” na rynku Penang Road, Chowrasta Bazar sprzedaje ryby, produkty żywnościowe oraz niższe jakości towarów, takich jak odzież. Gałka muszkatołowa i inne lokalne przyprawy można kupić tutaj jako prezenty dla znacznie tańsze niż na rynkach turystycznych zorientowanych. Wielki zbiór książek używanych można znaleźć w sklepach na górze powyżej rynku.

Gurney Plaza: Gurney napęd tylko na północny zachód od Georgetown jest głównie znany z szerokiej gamy ulicy żywności, jednak Gurney Plaza znajduje się jedna z swankiest centrów Georgetown. Cały dzień można dokonać zakupów w Gurney Plaza następnie spacery nadmorską Esplanade w nocy, aby spróbować wszystkich wspaniałych potraw.

Midlands Park Centre: Położony na Burmah Road w Georgetown, Midlands Park Centrum ma 350 sklepów detalicznych, a nawet wewnątrz kręgielnię na przerwę między sklepami. Midlands Park Centrum jest doskonałym miejscem, aby przejść do tanich płyt DVD, akcesoriów komputerowych i elektroniki.

Penang Koszyk Poza Georgetown

Nie wszystkie zakupy w Penang jest wokół Georgetown – jeden grab łatwych autobusów Szybki Penang miasta za dostęp do innych obszarów.

Batu Ferringhi pamiątkowe zakupy: The Esplanade turystyczny w Batu Ferringhi zewnątrz Georgetown przekształca nightly do odkrytego bazaru z tanich pamiątek, żywności i tandetnych pamiątek. Kramy skonfigurować około 6 pm; targowanie się jest niezbędna do uzyskania żadnych umów dobre. Jeśli podejmowania podróż dookoła wyspy do Batu Ferringhi, za przystanek w Balik Pulau, Kek Lok Si, a nawet Park Narodowy Penang.

Wyspa Plaza: Pasek zakupy wyspa Plaza znajduje się pomiędzy Georgetown i Batu Ferringhi. Za „wycięcie powyżej” innych centrach, ceny wyspie hotelu Plaza zaspokoić kupujących z wyższym smaku.

Queensbay Mall w Bayan Lepas: Tuż Georgetown, niedaleko od słynnej Świątyni Węża Penang jest najdłuższy centrum handlowego Penang. Queensbay Mall to nowoczesny, ogromny kompleks rozrywkowy z restauracji i 2,6 mln stóp kwadratowych powierzchni handlowej.

Znalezienie specjalne prezenty

Batik Tkanina: Kolorowe i kulturowe, te kawałki tkaniny make światła, uniwersalne prezenty aby zabrać do domu. Spójrz na okazje batik tkaniny wokół Teluk Bahang – gdzie wiele z nich wykonane – jak również w sklepach w Penang Road i na nocnej bazarze turystycznych w Batu Ferringhi.

Fine Jewelry: Azji Południowo-Wschodniej ma więcej niż jego udział złota i szlachetnych sklepów. Znajdź renomowanych sklepów w Georgetown skupionych wokół Lebuh Campbell i Lebuh Keling Kapitan.

Antyki: rola Georgetown jako głównego środka portem handlowym, że wiele artefaktów i antyków z całego świata czekają na odkrycie w zakurzonych antykwariatów. Sprawdź zaśmiecone sklepy w okolicy Jalan Pintal Tali i pchlim Lorong Kulit utraconych skarbów.

Art: patronować szeroki asortyment galerii i sklepów na całym Jalan Penang i Lebuh Leith dla obrazów batik i ciekawych dzieł sztuki lokalnej.

Miesięczny Mała Penang Street Market

Górna Droga Penang w Georgetown ożywa w ostatnią niedzielę każdego miesiąca z zatłoczonej sztuki, rzemiosła, a rynek pamiątek. Wystawy, pokazy i pyszne jedzenie Malaysian Indian uzupełnia ponad 70 stoisk. Ulica jest piesza; Rynek zaczyna się około 10 rano i kończy się w godzinach wieczornych.

Negocjowanie cen podczas zakupów w Penang

Choć obcym koncepcji zachodnich nabywców, prawie każdy cena podczas zakupów w Penang mogą być negocjowane. Targowanie się jest sposobem na życie dla sprzedawców, oboje spodziewać i cieszyć się targować. Nigdy nie bój się pytać o zniżki, szczególnie jeśli kupuje więcej niż jeden przedmiot!