Skip to main content

Gece Market Bangkok – Seyahat Rehberi Riverfront asiatique için

Bangkok Asiatique Gece Pazarı

O eğlence ile komple lüks bir nehir yemek deneyimi, bu bir orta sınıf alışveriş merkezi, rahat bir sokak pazarı bulunuyor. Bu Asiatique hemen güneyindeki Chinatown Bangkok’un en yeni alışveriş alanı, olmaya çalışıyor ne özetliyor. o, öyle, çok hırslı biraz geliyor ama izin vermeyin Eğer orada bir öğleden sonra veya akşam harcama sizi caydırmak.

Eğer arkadaşlarınızla ve ailenizle geri getirmek için hatıra arıyorsanız olsun, güzel bir yer akşam yemeği ve bir gösteri ya da şehir ve nehir manzaralı etrafında dışında dolaşmak için bir hedef görmek, Asiatique gerçekten gitmek için harika bir yerdir . Aynı zamanda dost toplu taşıma (nehir feribot), ailesi tarafından erişilebilir ve her zaman dışarıdan tarafından görülen değil şehrin bir parçası götürecektir. o ziyaretçi ve yerliler hem çekiyor beri bir ayrılmış turist tuzak konum gibi, sen hissetmezsiniz.

Asiatique Pazarın Ne olacağını

Charoen Krung Road, Bangkok’un en eski cadde üzerinde yer alan, 1900’lerde inşa restore edilmiş iskele etrafında inşa, Asiatique Tayland’ın kültür tarihinin güçlü görüntülerini uyandırmak gerekiyordu. alışveriş çoğu hala Bangkok bölümlerinde bulacaksınız masif depolar çoğaltmak için tasarlanmış büyük açık binalarda verilmektedir. pirinç torbalarını hefting sahte vagon ve pedicab sürücülerin hatta heykeller ve dok işçileri vardır. eleştirmenler işaret gibi, Asiatique geliştiricileri daha büyüleyici ve çekici geçmişe nostaljik bir görünüm alarak daha çok fazla alışveriş ile bir tema parkı ziyaret gibi hissediyor bir aşın “deneyim” sonuçlanan biraz fazla ileri onların fikrini aldı.

Bu tema Asiatique neler sunabileceği için soyunma sadece pencere olduğu gibi bir bakıma, o önemli değil, hepsi doğru ama.

Ne sunduğu bu-o sadece eğlenceli alışveriş, yemek yerler büyük seçimi ve bazı çok serin, çok Tay eğlence ile açık nehir alışveriş merkezimiz. düzgünce düzenlenen bir bölümünde pazar tezgahlarını yüksek teknoloji mağazaları başka, rahat bir yemek alanı ve tek başına çok sayıda restoran vardır. Asiatique’nin de bulacağınız alışveriş tezgahları çoğu Lumphini Park’ın karşısında eski Suan Lum Gece Pazarı’na doğrudan nakli bulunmaktadır. Çok eğlenceliydi, ucuz ayakkabı ve giysiler, turistik Zücaciye, tişörtleri ve diğer hatıra (sürü ve filler sürü) ama aynı zamanda da yerel tasarımcıları, pahalı metal ürünleri ve sevimli, rastgele nesneleri tomurcuklanan tarafından yapılan bazı yüksek uç giysiler anlamına gelir.

Yerel olarak yapılan spa ürünleri ve durdurmak ve bir masaj veya yüz alabilirsiniz hatta küçük kaplıcalar satmak tezgahları vardır.

Gıda, İçecek ve Canlilik

Gıda gelince, akşam yemeği 100 baht ya da bir şeyleri bulacağınız 1.000 baht geçirmek isteyip. Eski Gece Pazarı gibi, ana yemek alanı satıcıları onlarca çoğunlukla Tay yemekleri sunan bir açık food court. Eğer bir şey daha az rahat arıyorsanız, sağ kıyıda ve bir brewpub ve deniz ürünleri restoranı (Pizza Company ve bazı restoranlar Tay-Japon dahil çoğunlukla orta düzey yerel zincirler) klimalı oturma restoranlar da vardır . Ama, sadece nehir boyunca yürüyüş sizi durduramaz olarak kuzeye Chao Phraya ve Bangkok yüksek yükselir güzel manzarası eşliğinde harcamak gerekmez.

Eğlence gelince, Asiatique Tayland’ın en eğlenceli kültürel gösteriler iki sahiptir. İlk, Joe Louis Kukla Tiyatrosu eski Gece Pazarı kapatılırken onun evini kaybetti, hoon lakorn lek kuklacı ile Tay kukla sanatını sergiliyor. Bu sanatçılar kendi kuklalarla Tay mitolojisinden hikayeleri gerçekleştirmek ve kukla aksine kuklacıların gizlendikleri yerlerde, işte performansın bir parçası olduğunu gösteriyor. Gösteri güzel ve çocuklar hem de ebeveynleri için eğlenceli.

Asiatique da ev sahipliği yapmaktadır Calypso Cabaret , Bangkok’un boyu çalışan travesti çeşitli programlardan biri. Eğer klasik göstermek melodileri ve Asya hit sürükle, dans ve dudak senkronizasyon giymiş Tayland’ın ünlü “ladyboys” izlemek için umut olsaydı, şans bulunmaktadır. Gece gösterileri eğlenceli ve bilet başına 1000’den fazla baht, kesinlikle bir kez gelecek hayatta bir deneyim biraz pahalı olsa çok var.

Sonuçta, o Asiatique’nin yanlış gitmek zor. Tabii, özgünlük için herhangi bir ödül kazanmak için gitmiyor, ama eğer bir eğlence, sen yemek satın almak ve orada görmek için bol bulacaksınız bir akşam geçirmek için ilginç bir yer arıyorsanız.

Oraya nasıl gidilir

Asiatique’nin olsun, ya Soi 72 Charoen Krun taksiye veya Saphan Taksin için hava trenine almak ve daha sonra gece 11 pm 5 saatleri arasında çalışacak Asiatique ücretsiz nehir feribot servisleri, birinde hop belirleyin. Orada gün boyunca açık bazı dükkanlar ve restoranlar vardır ama bu çoğunlukla bir akşam yeridir.

You may also like