Getting Around Rím: Sprievodca MHD

Posted on

 Getting Around Rím: Sprievodca MHD
Rím má rozsiahly systém verejnej dopravy sa skladá z metra (metro), autobusy, električky a tri prímestské vlakové linky (FS), ktoré pohybujú milióny cestujúcich po celom talianskom hlavnom meste každý rok. Praktický a relatívne lacný spôsob, ako obísť, rímske verejnej dopravy, ktorý prevádzkuje ATAC , budete pripojiť k najobľúbenejším Večného mesta turistických atrakcií.

Tu je to, čo potrebujete vedieť o cestovaní po Ríme na verejnú dopravu.

Ako jazdiť Ríma mestskou hromadnou dopravou

Vnútorný dopravný systém rímskej umožňuje držiteľom vstupeniek a prechádza na celej mestskej dopravy v čase určenom na lístky zakúpené. Metóda sa rozhodnete použiť, bude závisieť na tom, kam idú a vaše načasovanie. Napríklad autobusy môžu uviaznuť v dopravnej zápche, ale rýchlejšie sa pohybujúce električky nedosahujú toľko významných turistických oblastiach, ako autobusy robiť, a trojriadkový metro tiež nemusí byť dostatočne rozsiahla, aby vám, kde je potrebné, aby , (Viac na konkrétne časti nižšie každej metódy.) Skontrolujte miesto ATAC naplánovať trasu.

metódy MHD

Metro (Metropolitana): Skladá sa z troch riadkov: A (oranžová), B (modré) a C (žlté). Pôsobiace na 60 km (37 míľ) koľají s 73 stanicou zastaví, metro je účinný systém vlakov, ktoré jazdia aj metro (metro) a nadzemné. Stanice Termini je hlavným centrom metra, s linky A a B tam pretínajúce.

Prímestské vlaky (regionálnej štátnej dráhy alebo FS): K dispozícii sú tiež tri prímestské vlakové linky: Roma-Lido (na Ostia), Roma-Giardinetti (úzky rozchod, na ulici železnice), a Roma-Nord (na vzdialené predmestia). Prímestské linky ctiť vstupenky / bus / električkových Metro, ak ste na cestách vo vnútri mestských obmedzenia.

Autobusy: Pomaly sa pohybujúce, ale časté autobusy ply väčšinu hlavných tepien v Ríme a spojiť oblasti, ktoré Metro nedosahuje. Ak chcete zistiť, ktoré autobusové zastávky, kde sa pozrieť na vysoké známky na autobusových zastávkach na chodníku, a nájsť autobusová linka (y), ktorá končí na alebo blízko miesta, kde budete musieť ísť. Stále viac, digitálne signály zoznam sériu autobusy doraziť na zastávke, takže budete vedieť, ako dlho budete musieť čakať na autobus.

Najväčší autobusovej stanice v centre Ríma a tie, ktoré sú s najväčšou pravdepodobnosťou spoliehať na vyhliadkových sú umiestnené na námestí Piazza Venezia (u väčšiny zastávok na pravej strane Vittoriano pamiatka), v prednej časti stanice Termini. Väčšina autobusy smerujúce do Vatikánu zastávke Borgo / Piazza Pia (Castel Sant’Angelo) alebo na námestí Piazza del Risorgimento, v prednej časti vatikánskych múzeí.

Električky: Šesť električkové linky naraziť Ríme a oni majú určité čaro starej školy. Električkové zastávky sú zvyčajne na vyvýšených plošín uprostred rušných ulíc, takže je nutné použiť označených peších priechodov sa dostať do alebo z týchto platforiem. Sú trochu krajší a čistejší ako autobusy, tie však nemajú vás do centra mesta, a nie bežať do blízkosti hlavných turistických atrakcií, takže to nie sú najlepšou voľbou pre prechádzky po pamiatkach.

Napriek tomu, že je preplnené a chronicky pozadu, z väčšej časti, Ríma autobusy, električky a vlaky sú spoľahlivé a vysoko efektívne.

Vstupenky & Fares

Ako nakupovať: V Ríme, musíte mať lístok pred nastúpením do verejnej dopravy. Existuje niekoľko miest, kde si môžete kúpiť BIT vstupenky ( biglietto ), vrátane kioskov na staniciach, v kaviarňach, na Tabacchi (trafik) a stánkoch ( edicole ). Môžete si tiež zakúpiť miestne a medzimestské vlakové lístky on-line na Trenitalia a taliansko a vstupenky bus / tram / dochádzajúce železničnej cez MyCicero aplikácie . Nákupy pomocou kreditnej karty môžu byť vyrobené v automatických predajných automatov alebo online, ale pri nákupe letenku, je nutná v hotovosti.

Ako používať: Na Metro, lístok je vložený do automatizovaných prekážkach cestovných lístkov pri nastupovaní a vystupovaní. Autobusy, električky a dochádzajúci železničnej cestujúci musia potvrdiť svoj lístok v jednej zo žltých predajných automatov vo vnútri vozidla. Než sa dostane na vlak, nájdete zelené validačnú stroja v blízkosti koľají vchodmi. Väčšina operátorov dnes prijímať bezkontaktné platby na chytrých telefónoch, takže v tomto prípade nie je potrebné overovať. Ale neschopnosť pečiatka svoju papierovú lístok môže vyústiť v pokuty € 55 a hore.

Cestovné:  Jazdy na všetky verejnej dopravy v Ríme stojí € 1,50. Deti 10 a za jazdy zadarmo v sprievode dospelej osoby.

Zľava Fares: Zvýhodnené kupónov MHD sú vhodné pre návštevníkov, ktoré poskytujú lepšie hodnoty než platiť as you go. Kúpa prechádza na automatoch v každom stanice metra, trafika alebo tlače. Existuje spôsob, ako kúpiť vstupenky prostredníctvom správ SMS (text zaslaný do vášho telefónu), ale ak máte talianske telefónne číslo, nemáme túto možnosť odporučiť. Roma 24H (1 deň) stojí 7 €; Roma 48H (2 dni) je € 12,50; a Roma 72H (3-dňový) ide za € 18. K dispozícii je tiež týždenný lístok (CIS) za € 24 (dobré pre 7 kalendárnych dní).

Základné informácie o rímskej verejnej dopravy

 • Doba: Autobusy, električky a vlaky prevádzkovať každý deň od 5:30 do polnoci, s obmedzeným nočnej prevádzke autobusu k dispozícii. Metro je v prevádzke od 5:30 do 11:30 hodín, od pondelka do piatku a v nedeľu (do 1:30 hod ráno v sobotu).
 • Kľúčové Trasy: Niektoré kľúčové autobusových liniek pre turistov: 40 (St Petra), 60 (Colosseum), 62 (Španielske schody), 64 (Vatikán), 81 (Circus Maximus), H a električky 8 (Trastevere).
 • Servisné upozornenia: Ako každé veľké mesto, prerušenie služby dôjde. V Taliansku, to je celkom dobre možné zažiť všeobecný alebo dopravnej štrajk ( sciopero ) počas svojho pobytu. Ak chcete získať aktualizované správy o hroziacej narušenie ísť MIT.gov .
 • Prenesené:  lístky na vlaky metra a FS sú dobré len pre jednu jazdu, ale autobusy a električky umožňujú prenášať toľkokrát, koľkokrát chcete, v čase 100 minút.

Ďalšie možnosti Transit

Väčšina z hlavných turistických atrakcií sa nachádza v historickom centre mesta, ale niekoľko dôležitých pamiatok ako pápežských palácov, záhrad, katakomb, parkov a rybníkov sú väčšie diaľky. Mnohé môže byť dosiahnutý tým, že kombinácia metrom a / alebo autobusom, ale iní sú ťažšie sa dostať do. Tu je niekoľko možností alternatívnych tranzitov by ste mali vedieť o.

Kolobežky na prenájom

Pre tých, ktorí hľadajú zábavu a jednoduchý spôsob, ako sa dostať okolo Ríma, Scooterino je aplikácia , ktorá vysiela vodiča a navyše prilbu ťa vyzdvihnúť, len hop na zadnej strane a vezmú vás, kam chcete ísť. Existuje aj niekoľko firiem v meste, ktoré ponúkajú elektrobicykle, elektrické skútre, plyn-poháňal kolobežky a výberovej Vespas na prenájom, taky.

Ak ste prenájom motorových skútrov ( motorino ) na pilotný sami, musíte mať platný vodičský preukaz (bez osobitného povolenia je nutné pre až 125 ccm). Vzhľadom k hektickej a často aj rýchlo sa pohybujúce prevádzky a nebojácny vodiči Ríma, odporúčame mať solídne skúsenosti pôsobiace na motocykli. Poznámka: helmu je požadované zákonom.

kolesá Rentals

Môžete si prenajať ľudskej poháňané bicykle, horské bicykle, trekingové bicykle, elektrobicykle, rýchlosť kolesa a tandemových bicykloch. Zvážiť pripojenie na bicykli turné sa dostať čo najviac z tejto skúsenosti.

taxíky

Rím je oficiálne taxíky sú biele, majú “taxi” znamenie na streche a ich licenčné číslo vytlačené na dverách. Nemôžete zavolať taxi na ulici, ale nižšie sú iné spôsoby, ako získať kabínu v Ríme:

 • Zájsť do jednej z určených taxi stánkov roztrúsených po celom meste. Zistíte radov mimo staníc, u veľkých námestiach a okolo obľúbených turistických pamiatok.
 • Objednať taxík telefonicky priamo z taxislužbu.
 • Zariadiť vyzdvihnutie s MyTaxi aplikáciou . Funguje to veľa ako Uber v tom, že ste dal v žiadosti a svoju polohu a odošle najbližšej taxi na vyzdvihnutie vás.

Taxi sadzby sú nasledujúce : € 2,80 (na kilometer) od 7 do 10 hodín v nedeľu a počas sviatkov: € 4. V noci medzi 10. hodinou a 5:30, € 5,80. Ak ste odchode z vlakovej stanice Termini, je tu 2 € za príplatok, plus 1 € poplatok za batožinu, ktorý má ísť do kufra. Cestovné začína, keď sa dostanete do oblasti, alebo v čase, keď budete volať na jeden (nie, keď to príde).

Ride Zdieľanie Apps

V Ríme, Uber je povolený len pre prevádzku svojej služby UberX a UberPOOL (van). Vodiči sú povinní mať auto s NCC licenciu, čo je výrazne drahšie ako použitie taxislužby.

autopožičovne

Ak plánujete ísť z Ríma do ďalších destinácií, ktoré nie sú pripojené do národného železničného systému, odporúčame vyhnúť sa jazde v Ríme. Nielen, že je to drahé (náklady na plyn, rovnako ako 2 € za liter, ktorá sa rovná asi $ 8 za galón), ale parkovanie na ulici je vzácny, mesto je plné zle značených, jednosmerných ulíc a dopravné pokuty môže byť strmé.

Požičať auto v Taliansku, musíte byť starší ako 21 rokov a držali vodičský preukaz po dobu minimálne jedného roka. Ak navštívite z krajín mimo EÚ, môže byť nutné mať medzinárodný vodičský preukaz (IDP), ktoré je nutné požiadať o pred odchodom domov. Poraďte sa so svojím miestnym automobilovej asociácie pre podrobnosti.

Ako sa dostať do Ríma z letiska

Tam sú dve letiská, ktoré slúžia metropolitnej oblasti a okolité regióny Lazio, Umbria a Toskánsko Ríma. Fiumicino Airport (FCO), tiež známy ako Leonardo da Vinci letisko, je veľký, medzinárodné rozbočovač slúžil diaľkových linkách. Druhým je Ciampino Airport (CIO), ktorý sa podáva väčšinou nízkonákladových leteckých spoločností, ktoré lietajú do az mestách po celom Taliansku a Európe.

transfery na letisko vlakom a autobusom trvať cestovateľov do jednej z dvoch hlavných železničných staniciach v Ríme: Roma Termini (v historickom centre mesta) a Roma Tiburtina (len pri stenách). Obaja staniciach mať tranzitnú oblastí spájajú do kľúčových destinácií v Ríme.

Fiumicino Airport: Nachádza sa 31 km (22 míľ) od centra mesta Ríma, najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ako sa dostať na hlavné vlakové stanice, Roma Termini, je tým, že Leonardo Express, priamu autobusovú vlak. Odchýlenie od vlakovej stanice na letisku každých 20 minút alebo tak, je vlak stojí 14 € jedna cesta. Rad prevádzkovateľov autobusových poskytnúť ekonomický voľby do mesta s cestovné okolo € 6-7 za 45 minút jazdy. Ak dávate prednosť vziať si taxík, ktoré účtujú paušálny poplatok vo výške € 48 (kdekoľvek vnútri Aurelian steny), ale môže pridať batožinu a ďalšie osobné príplatky.

Ciampino Airport: Toto letisko, 15 km (9 míľ) od centra mesta Ríma, ponúka niekoľko možností prenosu mesto, však, tam je žiadny priamy vlakový spoj. Autobusy na letisku sú prevádzkované COTRAL , Terravision , Roma letiskového autobusu a Sit , s jazdami v obstarávacej cene od € 6 a 7 €. Cesta trvá asi 30-40 minút, v závislosti na prevádzke. Taxi cestovné paušálne (kdekoľvek v rámci Aurelian steny) je € 30, ktorá nezahŕňa batožinu a ďalšie osobné poplatkov.

Dostupnosť verejnej dopravy systému rímske

 • Metro trasa A má najviac služieb pre zdravotne postihnutých jazdcov, s 39 vlakov poskytovanie zariadení pre vozičkárov, spolu s reproduktormi zastavenie alarmov a automatických systémov otvárania dverí. Mnoho zastávky sú vybavené výťahmi a / alebo úpravami pre zrakovo postihnutých.
 • Existujú autobusy pre cestujúcich so zdravotným postihnutím v obehu na všetkých hlavných mestských liniek, však v súčasnosti nie všetky zastávky sú prístupné kvôli obmedzeniu výšky problémy.
 • Električková linka 8 (Casaletto – Torre Argentína) je plne prístupný. Viac informácií nájdete na ATAC stránkach očiam.

Ďalšie tipy pre cestovanie po Ríme

 • Dávajte si pozor na vreckárov na preplnených vozidiel metra a autobusov.
 • Využite navigačných aplikácií, ako je Google Maps a Mouversi .
 • Nikdy prijať jazdy od vodiča nie je v licencovanej, biele taxi.
 • Rím je veľmi schodný mesto s hlavnými atrakciami dosiahnuteľné pešo.