Getting Around Roma: ceļvedis sabiedriskā transporta

Posted on

 Getting Around Roma: ceļvedis sabiedriskā transporta
Roma ir plaša sabiedriskā transporta sistēmu, kas sastāv no metro (metro), autobusu, tramvaju, un trīs piepilsētas dzelzceļa līnijas (FS), kas pārvietot miljoniem pasažieru visā Itālijas galvaspilsētā katru gadu. Ērta un salīdzinoši lēts veids, kā iegūt apkārt, Romas sabiedriskais transports, kas darbojas ar ATAC , savienos Jūs Mūžīgās pilsētas populārākajiem tūrisma objektiem.

Lūk, ko jums ir jāzina par kļūst pa Romu ar sabiedrisko transportu.

Kā braukt Romas Sabiedriskais transports

Romas iekšējās transporta sistēma ļauj turētājiem biļetes un iet ceļot uz visiem pilsētas transportu laika izraudzīta par biļeti iegādājies. Metode izvēlaties izmantot, būs atkarīgs no tā, kur jūs dodaties, un jūsu laiks. Piemēram, autobusu var nokļūt nokļuvuši satiksmes, bet ātrāk, pārvietojas tramvajiem nesasniedz tik daudz tūrisma jomās, kā autobusi dara, un trīs līnijas metro arī var nebūt pietiekami plaša, lai saņemtu jums, kur jums ir nepieciešams, lai būtu . (Lasiet vairāk par konkrētu katras zemāk metodi.) Pārbaudiet ATAC vietu plānot savu maršrutu.

Metodes sabiedriskā transporta

Metro (Metropolitana): Tā sastāv no trīs aspektiem: A (oranža), B (zils) un C (dzeltenā). Darbojas 60 km (37 jūdzes) no trases ar 73 pieturvietas, Metro ir efektīva sistēma, vilcieni, kas kursē gan pazemē (metro) un virs-zemes. Termini stacija ir galvenais centrs Metro, ar A un B līnijas krustojas tur.

Piepilsētas vilcieni (Reģionālās Valsts Dzelzceļš vai FS): Ir arī trīs piepilsētas dzelzceļa līnijas: Roma-Lido (Ostia), Roma-Giardinetti (šaursliežu, uz ielas dzelzceļa), un Roma-Ziemeļi (attālākos priekšpilsētām). Piepilsētas līnijas godu metro / autobusu / tramvaja biļetes, kamēr jūs ceļojat pilsētas robežās.

Autobusi: blīvas, bet bieži autobusi kursē vairums lielo brauktuvju Romā un savienot tās jomas, kas Metro nesasniedz. Lai noteiktu, kura autobusa pieturas, kur, apskatīt augstu zīmes pie autobusa pieturas uz ietves, un atrast autobusu līnijas (-u), kas aptur vai tuvu, kur jums jāiet. Arvien digitālās pazīmes uzskaitīt virkni autobusu plānots, lai nonāktu pie pieturas, lai jūs zināt, cik ilgi jāgaida, lai jūsu autobusu.

Lielākais autobusu depo, Romas centrā, un tos, kuriem, visticamāk, paļaujas uz ekskursijām atrodas pie Piazza Venezia (ar lielāko pieturām pa labi no Vittoriano pieminekļa), pie dzelzceļa stacijas Termini. Lielākā daļa autobusu dodas uz Vatikāns pieturā Borgo / Piazza Pia (Castel Sant’Angelo), vai Piazza del Risorgimento, pie Vatikāna muzeju.

Tramvaji: Seši tramvaja līnijas palaist pār Romu, un tiem ir zināma vecās skolas šarmu. Tramvaja pieturas parasti uz paaugstinātas platformas vidū ielām, tāpēc pārliecinieties, lai izmantotu atzīmētos gājēju crosswalks nokļūt uz vai no šīm platformām. Viņi nedaudz nicer un tīrāka nekā autobusiem, tomēr tie nav aizvedīs uz pilsētas centru, un nav palaist tuvumā, tūrisma objektiem, tāpēc viņi nav jūsu labākais bet par ekskursijām.

Neskatoties uz to pārpildītas un hroniski atpaliek no grafika, lielākoties, Romas autobusi, tramvaji un piepilsētas vilcieni ir uzticami un ļoti efektīva.

Biļetes un Tarifi

Kā nopirkt: In Rome, jums ir jābūt biļeti pirms iekāpšanas sabiedrisko transportu. Ir vairākas vietas, kur var iegādāties BIT biļetes ( biglietti ), ieskaitot kioskus stacijās, kafijas bāri, pie Tabacchi (tabakas veikali) un kioskos ( edicole ). Jūs varat iegādāties arī reģionālie un starppilsētu vilcienu biļetes internetā Trenitalia un Italo un autobusu / tramvaju / piepilsētas dzelzceļa biļetes caur MyCicero app . Pirkumi ar kredītkarti var veikt automatizētu biļešu automātos vai tiešsaistē, bet, kad pērkot vienu biļeti, ir nepieciešama nauda.

Kā lietot: Uz metro, biļete tiek ievietota automatizētas biļešu barjerām ienākot un izejot. Par autobusu, tramvaju un piepilsētas dzelzceļa pasažieru jāapstiprina biļeti vienā no dzeltenās biļešu automātu transportlīdzekļa iekšpusē. Pirms kļūst vilcienā, jūs atradīsiet zaļā apstiprināšanas mašīnas pie ceļa ieejām. Vairums operatoru šodien pieņemam bezkontakta maksājumus viedtālruņos, tāpēc šajā gadījumā, nav nepieciešams, lai apstiprinātu. Bet nespēja apzīmogot jūsu papīra biļeti var izraisīt naudas sodu € 55 un uz augšu.

Biļešu cenas:  braucieni uz visiem sabiedriskā transporta Romā maksā € 1,50. Bērni 10 un mazāk braukt par brīvu, ja kopā ar pieaugušo.

Atlaižu Tarifi: atlaidēm sabiedriskā transporta caurlaides ieteicams apmeklētājiem, sniedzot lielāku vērtību, nekā maksāt kā jums iet. Pirkuma iet pie tirdzniecības automātu jebkurā metro stacijas, tabakas veikalos vai avīžu kiosks. Ir veids, kā iegādāties biļetes ar īsziņu (teksta nosūtīts uz jūsu viedtālrunis), bet, ja jums ir itāļu tālruņa numuru, mēs neiesakām izmantot šo iespēju. Roma 24H (1 diena) maksā 7 €; Roma 48H (2 dienu), ir € 12,50; un Roma 72h (3 dienas) pats par € 18. Tur ir arī iknedēļas biļete (CIS) par € 24 (labas 7 kalendārās dienas).

Būtiska informācija par Romas sabiedriskā transporta

 • Stundas: Autobusi, tramvaji, un piepilsētas vilcieni darbojas katru dienu no 5:30 līdz pusnaktij, ar ierobežotu nakts autobusu pakalpojums ir pieejams. Metro ir atvērts no 5:30 līdz 11:30, no pirmdienas līdz piektdienai un svētdienās (līdz 1:30, sestdienās).
 • Galvenie maršruti: Daži galvenie autobusu maršruti tūristiem: 40 (Pētera), 60. (Kolizejs), 62 (Spanish Steps), 64. (Vatikāns), 81 (Circus Maximus), H un tramvaja 8 (Trastevere).
 • Pakalpojumu Brīdinājumi: Tāpat kā jebkurā lielā pilsētā, pakalpojumu pārtraukumi notikt. Itālijā, tas ir diezgan iespējams piedzīvot vispārēju vai transporta streiku ( sciopero Jūsu uzturēšanās laikā). Lai iegūtu atjauninātu ziņas par gaidāmās traucējumi doties MIT.gov .
 • Transfers:  Biļetes uz metro un FS vilcienos ir labi tikai vienam braukt, bet autobusi un tramvaji ļauj nodot tik daudz reižu, cik vēlaties 100 minūšu laikā.

Citas Tranzīta opcijas

Lielākā daļa no galvenajiem tūrisma objektiem atrodas vēsturiskajā centrā, bet vairākas nozīmīgas apskates vietas, piemēram, pāvesta pilis, dārzi, katakombas, parkos un ezeros ir tālāk apkārtni. Daudzi var sasniegt, veicot kombināciju metro un / vai autobusu, bet citi ir grūtāk nokļūt. Šeit ir dažas alternatīvas tranzītu iespējas, jums jāzina par.

Motorolleri nomāšanai

Tiem, kas meklē jautri un viegli veids, kā iegūt ap Romu Scooterino ir app , kas nosūta vadītāju un papildus ķiveres jums pakaļ, tikai apiņu uz muguras, un tie būs aizvedīs, kur jūs vēlaties doties. Ir arī vairāki uzņēmumi pilsētā, kas piedāvā elektriskie velosipēdi, elektriskie skūteri, gāzes powered motorolleri un vintage vespas komercpārvadājumus, too.

Ja jūs īri motorizētu motorollera ( motorino ) izmēģināt sevi, jums jābūt derīgai autovadītāja apliecība (bez īpaša licence ir nepieciešama līdz 125cc). Ņemot vērā Romas drudžains un bieži vien ātri pārvietojas satiksmes un bezbailīgs vadītājiem, mēs iesakām jums ir liela pieredze, kas darbojas ar motociklu. Piezīme: valkātu ķivere ir noteikts ar likumu.

velosipēdi Noma

Jūs varat nomāt cilvēka-powered Šosejas velosipēdi, kalnu velosipēdi, pārgājieni velosipēdi, E-bikes, ātruma velosipēdi un tandēma velosipēdiem. Apsveriet savieno velosipēdu ceļojumu, lai saņemtu lielāko daļu no pieredzes.

Taksometri

Romas oficiālās kabīnes ir baltas, ir “taksometru” zīmi uz jumta un to licences numuru uzdrukāts uz durvīm. Jūs nevarat krusa taksometru uz ielas, bet tālāk ir citi veidi, kā var iegūt taksometru Romā:

 • Dodieties uz kādu no norādītajām taksometru stendi izkaisīti visā pilsētā. Jūs atradīsiet rindās ārpus stacijas, pie lieliem laukumiem, un ap populāriem apskates objektiem.
 • Pasūtiet kabīni pa tālruni tieši no taksometru kompānijas.
 • Sakārtot pikaps ar mytaxi app . Tas darbojas daudz, piemēram, Uber ka jūs likts uz pieprasījumu, un jūsu atrašanās vietu, un tas nosūta tuvāko taksometru jums pakaļ.

Taksometri likmes ir šādas : € 2,80 (par kilometru) no 7 rītā līdz 10 vakarā svētdienās un svētku dienās: EUR 4. Naktī no 10 vakarā un 5:30, € 5.80. Ja jūs aizejat no Termini dzelzceļa stacijas, tur ir € 2 maksu, plus € 1 maksa par vienu bagāžas vienību, kas ir jāiet stumbra. Biļešu cenas sākas tad, kad jums vai brīdī, kad jūs zvanu par vienu (nevis tad, kad tā ierodas).

Ride koplietošana Apps

Romā Uber ir atļauts darboties tikai tās UberX un UberPOOL (van) pakalpojumu. Autovadītāji tiek prasīts, lai būtu pilsētas auto NCC licenci, padarot to ievērojami dārgāk, nekā izmantojot taksometrus.

Auto Noma

Ja jūs plānojat braukt no Romas uz citiem galamērķiem, kas nav saistītas ar valsts dzelzceļu sistēmu, mēs iesakām jums izvairīties no braukšanas Romā. Ne tikai tas ir dārgi (gāzes izmaksas, tik daudz kā 2 € par litru, kas ir vienāda aptuveni $ 8 par galonu), bet ielas autostāvvieta ir maz, pilsēta ir pilna ar slikti marķētas, vienvirziena ielām, un satiksmes soda naudas var būt stāvas.

Lai auto noma Itālijā, Jums jābūt vismaz 21 gadus vecs un ir tur autovadītāja apliecība vismaz vienu gadu. Ja apmeklē no ārpus ES, jums var būt nepieciešams, lai būtu starptautiskā vadītāja apliecība (IDP), kurā jums ir pieteikties pirms nokāpšanas mājās. Sazinieties ar savu vietējo automobiļu asociācija Detalizētu informāciju.

Getting uz Romu no lidostas

Ir divas lidostas, kas apkalpo Romas apkārtnē, gan apkārtējos reģionus Lacio, Umbrija un Toskāna. Fiumicino lidosta (FCO), kas pazīstams arī kā Leonardo da Vinči lidosta, ir liels, starptautisks mezgls apkalpo tāliem lidojumiem. Otrais ir Ciampino Airport (CIO), kas apkalpo galvenokārt ar budžeta aviosabiedrības, kas lido uz un no pilsētām visā Itālijā un Eiropā.

Un no lidostas ar vilcienu un autobusu ņemt ceļotājus uz vienu no Romas divu galveno dzelzceļa staciju: Romas Termini (vēsturiskajā centrā) un Roma Tiburtina (tikai ārpus sienām). Gan dzelzceļa stacijas ir tranzīta jomas savienojumu galvenajiem galamērķiem Romā.

Fiumicino lidosta: atrodas 31 km (22 jūdzes) no centra Romas vienkāršākais un ātrākais veids, kā iegūt uz galveno dzelzceļa staciju, Roma Termini, ir, ņemot Leonardo Express, tiešu transporta vilcienu. Izejot no lidostas dzelzceļa stacijas ik pēc 20 minūtēm vai tamlīdzīgi, vilciens maksā € 14 vienā virzienā. Vairāki autobusu operatoriem nodrošināt ekonomisku iespēju uz pilsētu ar cenām ap € 6-7 par braucienu 45 minūšu. Ja vēlaties braukt ar taksi, viņiem iekasēt fiksētu likmi € 48 (jebkur iekšpusē Aureliāna sienām), bet var pievienot bagāžas un papildus pasažieru uzcenojumu.

Ciampino Lidosta: Šī lidosta 15 km (9 miles) attālumā no Romas pilsētas centrā, piedāvā vairākas pilsētas pārskaitīšanas iespējas, tomēr nav tieša vilcienu satiksme. Lidostas autobusi vada Cotral , Terravision , Roma Airport autobusu un Sit ar zirgiem maksā starp € 6 un 7 €. Brauciens ilgst aptuveni 30-40 minūtes, atkarībā no satiksmes. Vienotas likmes taksometru tarifs (jebkur ietvaros Aureliāna sienām) ir € 30, kas neietver bagāžas un papildu pasažieru nodevas.

Pieejamība uz Romas sabiedriskā transporta sistēmā

 • Metro Line ir visvairāk pakalpojumus braucējiem invalīdiem, ar 39 vilcieni nodrošinot iespējas ratiņkrēslos, kā arī ar skaļruni pieturas signalizāciju un automātisko durvju atvēršanas sistēmu. Daudzi apstāšanās ir aprīkotas ar liftiem un / vai pielagošana ar redzes traucējumiem.
 • Ir autobusi arī invalīdiem cirkulē uz visiem galvenajiem pilsētas līnijām, tomēr šobrīd, ne visi apstājas ir pieejamas, pateicoties ierobežot augstuma jautājumus.
 • Tramvaja līnija 8 (Casaletto – Torre Argentina) ir pilnībā pieejama. Lai iegūtu vairāk informācijas apmeklējiet ATAC ‘s mājas lapā.

Papildu Padomi Getting Around Romā

 • Uzmanieties no kabatzagļiem uz pārpildītiem metro automašīnām un autobusiem.
 • Izmantojiet navigācijas progr, piemēram, Google kartes un Mouversi .
 • Nekad pieņemt brauciena attālumā no vadītāja nevis kādā licencēta, balta taksometru.
 • Roma ir ļoti walkable pilsēta ar galvenajiem objektiem sasniedzama ar kājām.