Skip to main content

Getting Around Thajsko – Top Voľby pre dopravu v Thajsku

Getting Around Thajsko - Top Voľby pre dopravu v Thajsku
Getting Around v Thajsku je veľmi jednoduché, a to vďaka vynikajúcej turistickou infraštruktúrou a veľkým objemom cestujúcich. Ale nie všetky možnosti prepravy sú si rovné, pokiaľ ide o cenu a zmätkov.

Tuk-tuk

Jazde v tuk-tuk je jedinečný zážitok si nesmiete nechať ujsť v Thajsku. Počúvaní rýchlo hovoriť vodiča a sanie vo výfukových plynoch sú súčasťou skúsenosti. Ale ak naozaj potrebujete pohybovať pohodlne, môžete získať odmeraného taxi okolo rovnakú cenu – alebo menej!

Tuk-tuk vodičov v Thajsku sú známe pre svoje podvody. Budete musieť vyjednať svoju stravu, než sa dostane dovnútra, a nikdy sa dohodli, že zastavia v obchodoch vodič odporúča pozdĺž cesty.

 • Pozri ďalšie informácie o používaní Tuk tukšo v Thajsku .

taxi

Taxis v Thajsku sú často lacnejšie a pohodlnejšie, než ísť od tuk-tuk, za predpokladu, že zabezpečí, že vodič používa meter. Len preto, že nápis na vrchole číta, Taxi Meter ‘nezaručuje, že vodič bude používať prístroj.

Predtým, než sa dostal do taxíka, aby ste zistili, či bude použitý meter. Ak vodič odmietne – a oni môžu, a to najmä v čase dopravnej špičky – jednoducho pokračovať ohlasovacích taxi, kým nájsť poctivé vodiča. Budete musieť zaplatiť príplatok pri použití kupón taxík z letiska. Budete tiež očakáva, že platiť žiadne mýto stretli.

motocykel taxi

Zatiaľ čo niektorí majitelia hanebné vám môže ponúknuť jazdu na svojej motorke, oficiálne motocykel taxikári v Thajsku musia nosiť farebné vesty. Budete musieť vyjednať svoju stravu, než sa dostane, potom držať sa pevne – obstaranie motocykla taxi v rušných mestách môže byť vlasy-zvyšovanie zážitok!

Poznámka: Váš vodič bude pravdepodobne nosiť len prilbu k dispozícii. Cestovné poistenie sa vzťahuje na úrazy zriedka, ktoré sa dejú na motocykloch.

Vlaky v Thajsku

Cestovanie vlakom v Thajsku môže byť veľmi príjemný zážitok, a to najmä na krátkych scénických odskočenie ako je úsek medzi Bangkoku a Ayutthaya. Na rozdiel od diaľkových autobusov, vlaky často rýchlo zaplní v Thajsku; pokúsiť rezervovať si letenku niekoľko dní vopred.

Thajsko má sortiment vlaky jazdiace koľajnice, takže či už ste skončili s novým, moderným preprave či pískacie, starnutie jeden je jednoducho otázkou šťastia. Bez ohľadu na to, vlaky sú lepšie ako autobusy ako pre krajinu a slobody pretiahnuť nohy na prechádzku.

Pre jednodňové výlety, cestujúci zvyčajne predvolené druhoradými lôžkových vozňov. Obsluha príde okolo otočiť čelia lavice na dve poschodovej postele závesy súkromie. Najlepšie palandy sú o niečo lacnejšie, ale kratšej dĺžky; bude stiesnené cestujúci s dlhými nohami.

Ctižiadostivý účastníci predávajú nekvalitné potraviny a predražené nápoje na lôžkových vlakov. Priniesť svoje vlastné občerstvenie, alebo môžete navštíviť jedálenský vozeň v zadnej časti vlaku.

 • Dozvedieť všetko o cestovaní vlakom v Thajsku .

lety

Aj keď rozhodne nie najlacnejšie, lacné lety sú vždy najbezpečnejšie a najpohodlnejší spôsob, ako sa pohybovať po Thajsku. Čím skôr si rezervujete s rozpočtovými dopravcami, tým viac peňazí, ktoré budete ukladať. Budete ešte musieť platiť ďalšie poplatky za batožinu a dostať svoje vlastné dopravu na letisko.

Niektoré hlavné letisko pre získanie okolo v Thajsku:

 • Bangkok (BKK)
 • Chiang Mai (CNX) – pre Pai a ďalších miestach na severe
 • Koh Samui (USM) – na prístup k ostrovom ako je Koh Phangan a Koh Tao
 • Phuket (HKT) – pre prístup k ostrovom na západnej strane Thajska
 • Krabi (KBV) – pre prístup k ostrovov na západnom pobreží a miestach, ako je Railay
 • Surat Thani (URT) – pre prístup k ostrovom v zálive Thajska

Prečítajte si o Bangkok letiska Suvarnabhumi a čo môžu očakávať.

Tourist Bus alebo vláda autobus?

Návštevy Thajsku častejšie ako nie skončiť na turisticky iba autobusy s predaných vstupeniek cestovnými kanceláriami a recepciách. Zatiaľ čo objem niekedy robí turistické ceny dokonca lacnejšie ako vládne autobusy turistické autobusy sú často nepríjemné – cestujúci boli hnaní ako dobytok – a niekedy dokonca terčom krádeží.

Pre väčšie pohodlie, diaľkové autobusové skúsenosti, budete musieť vytvoriť svoj vlastný cestu taxíkom alebo tuk-tuk na autobusovej stanici a kúpiť si vlastné vstupenky, skôr ako ísť cez agenta. Navigácia stanicu a nájdenie správnej fronty môže byť niekedy problém, však vládne autobusy sú často oveľa pohodlnejšie a zahŕňajú vodu a občerstvenie.

Nočné autobusy v Thajsku

Užívanie nočné autobus v Thajsku má nejaké veľké výhody. Ušetríte noc ubytovanie, prebudiť v cieli vašej cesty, a nebude strácať pekný deň pohybuje medzi bodmi. Ale ak ste dobre cvičil, neočakávame získať moc spať na nočné autobus, ako váš vodič fúka roh a careens po nerovných cestách. Priestor pre nohy môže byť tesno, a to najmä v prípade, že cestujúci pred vami plne opiera svoje sídlo.

Hoci malý záchod sa zvyčajne nachádzajú na palube nočné autobusy, budete snáď robiť jednu alebo dve zastávky, takže vodič môže dať pauzu. Sa zastaví na rozľahlej cestné cestovné centier sú zvyčajne veľmi krátky – používať toaletu prvý potom nakupovať jedlo a pitie!

Tip: Prineste rúno alebo deka s vami v autobuse. Hoci deka je niekedy za predpokladu, že sú často znečistené. Budete radi, že ste si priniesli nejaké teplé oblečenie, pretože klimatizácia často dosahuje teploty pod bodom mrazu.

Krádež na nočné autobusy v Thajsku

Ak sa rozhodnete vziať turista nočný autobus, nenechávajte cennosti vo svojej batožine, ktoré budú uložené pod. Niekoľko desiatok rokov starého problému, pomocník vodiča lezie do batožinového priestoru autobusu keď sa valí po ceste a otvorí vrecia. Malé predmety, ako sú vreckové nože a nabíjačiek telefónov idú často chýba, a váš autobus bude dlho mať po ceste, než zistíte, čo je preč.

Niekoľko tipov, aby sa zabránilo krádežiam na nočné autobusy:

 • Zlodeji nejdú vždy na veľké predmety. Dokonca aj drahé ochranu proti slnečnému žiareniu je niekedy ukradnutý.
 • Zamknúť vaša batožina alebo použiť plastové zips väzby spojiť zipsy; môžete znížiť je preč potom, čo dorazí.
 • Zbaliť iba bielizeň – najlepšie špinavý – v hornej časti batohu.
 • Zavri tašky v mlčanlivej spôsobom, aby bolo možné zistiť, či boli otvorené.
 • Neklaďte batožinu v širšom centre uličky a nikdy zaspať s telefónom alebo MP3 prehrávač v ruke.
 • Zapíšte autobusovú spoločnosť, poznávaciu značku, a udržať si lístok.

Problém odcudzenie nočné autobusovej je zvlášť hojný na turistické autobusy od Khao San Road v Bangkoku na thajských ostrovov a Chiang Mai. Je smutné, že aj podávanie správ o odcudzených turistickej polície nebude mať svoj tovar späť.

prenájom Kolobežky

Môžete si prenajať skútre na celom Thajsku medzi US $ 5 až 10 $ za deň. Ak ste komfortnú jazdu jeden, prenájom motorke môže byť skvelý, lacný spôsob, ako preskúmať ostrovy a navštevovať miesta mimo mesto. Ak ste skúsený jazdec, nechajte jazde vo veľkých mestách na ďalšiu cestu. A pamätajte si: Ty jazdí vľavo v Thajsku!

Je smutné, že podľa Svetovej zdravotníckej organizácie, Thajsko má jeden z najvyšších počtov smrteľných dopravných nehôd na obyvateľa na svete.

Getting Around v Thajsku

Použiť tieto konkrétne pokyny pre pohyb pozdĺž populárnych trasách:

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *