Giza, Mısır Büyük Piramitler ziyaret etmek Kılavuzu tamamlayın

Posted on

Giza, Mısır Büyük Piramitler ziyaret etmek Kılavuzu tamamlayın

Batı kıyısında Nil Nehri Mısır’ın en yatıyor ikonik antik görme Giza Piramitleri:. Alanı (aynı zamanda Khufu Piramit olarak da bilinir) Keops Piramit, Kefren Piramit ve Mikerinos’un Pyramid de dahil olmak üzere, üç ayrı piramit kompleksleri oluşur. Büyük Giza Sfenks, hepsinin üstünde nöbetçi duruyor. Her üç piramit onları üzerinde 4.500 yaşında hale Dördüncü Hanedan firavunlar tarafından inşa edildi. Birlikte, antik Memphis nekropolü bir parçasını oluşturur ve şaşırtıcı zenginlik, güç ve Antik Mısırlıların mimari kahramanlık bir vasiyet olarak duruyor.

Bu kılavuz ile piramitleri ziyaret öğrenin.

Keops Piramidi

Keops Piramidi hem büyük ve Giza piramitleri en eski olduğunu. O, ocaklardan taşınan ve elle monte olurdu granit ve kireçtaşı büyük bloklardan dışarı inşa edilmiştir, diğer piramitler firavun Khufu için bir mezar ve anıt olarak inşa edilmiş ve 2560 M.Ö. gibi etrafında tamamlandı. Toplam olarak, taş yaklaşık 2,3 milyon blok başlangıçta düz beyaz kireç kaplı olan piramit oluşturmak için kullanıldı. Yunan tarihçi Herodot’a göre bu mimari ustalık 100.000 kişilik bir işgücü gerektirdiği ve tamamlanması yaklaşık 20 yıl sürdü.

En parlak döneminde piramit boyunda 481 feet (146.5 metre) durdu olurdu. Birden 3,800 yıldır dünyanın en yüksek insan yapımı yapıydı. Giriş Kraliçe’nin ve Kral odalarına koridorlarında bir dizi Kuzey Yüzü ve potansiyel üzerinde yer almaktadır. Piramit açtı ve onların kendi mezarlarını vermek için içeriğini kullanmış olabilir Orta ve Yeni Krallık firavunları tarafından yağmalanmış Krallar Vadisi yakınlarındaki Luxor . Helenistik çağda, Büyük Piramit, dünyanın yedi harikasından biri olarak seçildi.

antik harikasından eski olmasına rağmen, aynı zamanda bugüne kadar devam sadece bir tanesidir.

Kefren Piramidi

ikinci en yüksek Giza piramitleri, Kefren Piramidi Khufu’nun oğlu ve halefi mezar yeri olarak inşa edilmiştir. Kefren 2532 MÖ 2558 yerinden yönetilen rağmen tamamlanmasını tam tarihleri ​​belli değildir. tepe çevresindeki bu piramidin orijinal kireçtaşı kaplama kalıntılarının bir kısmı, geri kalanı tarihi boyunca çeşitli zamanlarda kaldırıldı rağmen – Ramesses II Heliopolis’teki onun tapınaklarından biri için kireç yağmalanmış zaman Ondokuzuncu Hanedanı sırasında dahil. Bu piramit tek gömme bölmesi ve depolama amaçlı kullanılmış olabilir bir yan bölmesi yol iki girişi vardır.

Mikerinos Piramidi

Mikerinos Piramidi en küçük ve üç en yeni ve büyük olasılıkla diğer iki piramit aksine 25 yüzyılda başında tamamlandı, sadece üst kısmı kireçtaşı ve granit dış kısımlarında kaplı olan bitmemiş görünür olduğunu. Bu yapı Menkaure ölümüyle kesintiye ve asla tamamlanmadı olasıdır. Piramit bir yeraltı gömme odasına giden tek bir girişi vardır. 12. yüzyılın sonunda, Sultan ilk kurbanı oldu Aziz Osman bin Selahaddin piramitleri yıkma ‘nin girişimi. Neyse görev çok zor olduğu ve terk vardı; Ancak piramidin kuzey yüzüne hasar vandalizm kanıtı olarak kalır.

Büyük Giza Sfenks 

Büyük Giza Sfenks Bir aslanın vücudu ile bir insanın kafa ile efsanevi bir yaratıktır. Eski Mısır bilimcileri genel olarak yüz Kefren’in benzerlik oyulmuş olduğunu kabul; hangi geri Saltanatı tarihleri ​​göz önüne alındığında mantıklı. Bu Mısır’da eski bilinen anıtsal heykel ve bir o plato en kireçtaşı kaya tek bir yığın oyulmasıyla olduğunu düşünmektedir özellikle etkileyicidir. sfenksin vücudunun orta kesiminde hızlandırılmış erozyon için kaya hesabında farklı yoğunluktaki katmanlar teorileri onun eksik burun nedeni olarak bol iken. Bu uzunluğu 240 feet (73 metre) dir ve 66 feet (20 metre) en yüksek anlamına gelir.

Modern keşifler

Giza piramitleri neredeyse her canlının var olduğu günden itibaren keşif ve araştırma konusu olmuştur. 1800’lü yılların başında Fransız arkeolog Auguste Mariette Giza sitesinde açıklık çalışmaya başladı. ilk modern arkeologlar Giovanni Belzoni John Perring ve Richard Vyse, Karl Richard Lepsius dahil piramitlerin içine keşfetmek için. 1880 yılında, İngiliz arkeolog Sir William Matthew Flinders Petrie piramitleri ilk bilimsel araştırmalar yapmak için Giza gitti. Onun çizimleri ve ölçümler eserlerin nasıl yapıldığını anlayışımız çok hala onun bulgulara dayanarak, böylece doğru idi.

Kazılar 20. yüzyıl boyunca ve 21. içine devam etti. 2010 yılında Mısırlı arkeologlar keşfetti işçinin mezarlık piramitleri ödenen esnaf ziyade köle tarafından inşa edildi kanıtladı. En son, Mayıs 2019 yılında, yeni bir mezarlık ve lahitleri 4500 yıldan daha yaşlı olduğuna inanılan olduğu ortaya çıkarılmıştır. 1979 yılında, Giza Piramitleri geri kalanı ile birlikte UNESCO Dünya Mirası olarak yazılı idi Memphis nekropolünde .

Giza Piramitleri de See & Do Şeyler

Bugün, üç ana piramitler ve sfenks ana konumlar vardır; ama daha küçük, yan piramitler, mastaba mezarlar ve tapınaklar bir dizi dahil Giza’daki görmek için çok daha fazlası var. Ayrıca Kefren ve Mikerinos piramitleri güneydoğusunda yer alan işçi köyü kalıntıları görebilirsiniz; ve Solar Boat Museum . İkincisi evler özenle Büyük Piramidin dibinde gömülü bulundu ve bir tekne 14 yıl boyunca uzmanlar tarafından yeniden. Eğer hava karardıktan sonra kalırsan piramitler gece aydınlatılan olarak, ayrıca izleyebilirsiniz Ses ve Işık gösterisi .

Genel biletler Keops Queen üç uydu piramitlerin birinin içinde bir tur bulunmaktadır. Eğer üç ana Piramitlerin içinde görüntülemek istiyorsanız, ek bir bilet satın alarak bunu mümkün. Mumyalar ve bunların hazineleri (ya yağmacılar tarafından ya güvenliğine kaldırılmış olarak içini görmek çok fazla yoktur Mısır Müzesi ). Daha sonra hükümdarlar yaptığı gibi Eski Krallık da hiyerogliflerle ile mezar odaları dekore etmedi firavunların. Ancak, bu tür antik yapıların içindeki derin cesaretini deneyimi çoğu için buna değer ziyaretçiler-her ne kadar claustrophobics ayrılmalısınız. Piramitleri Tırmanma yasadışı.

Nasıl Giza ziyaret edin The Piramitleri

Bazı insanlar katılmak için bir tercih organize tur . Faydaları Bir otel pikap, Kahire’den transferler dahil giriş ücretleri ve İngilizce konuşan bir Egyptologist bilgileri de bulunuyor; piramitler en kalabalık zaman ancak, anda büyük bir grup seyahat olacak. Alternatif olarak, bağımsız piramitleri araştırmak kolaydır. Merkez taksi veya Uber sürmek Cairo (trafiğine bağlı olarak) yaklaşık bir saat sürer ve inanılmaz uygun bulunmaktadır. Piramitleri Mısır Müzesi dışından da halk otobüsleri seyahat.

Oraya vardığında, yürüyerek karmaşık dolaşmak veya bir işe seçebilir deve veya at. İkincisi piramitlerin panoramik bir görünüm elde etmek çöle girişim isteyenler için popüler bir seçenektir; Ancak hayvanların birçoğu kötü muamele veya beslenemeyenlerin. En iyi görüntüleme Mikerinos Piramidi arkasında tepeleri vardır, ve uzak arka planda Modern Kahire siluetinin karşı yan yana üç tapınak bulunmaktadır. Sağlam ayakkabı, bol güneş koruma ve bol su için Giza macera için gereken tüm gerekenler vardır.

Kalabalık önlemek istiyorsanız, tur otobüsleri çoğunluğu (çoğu 9:30 ve 10:30 saatleri arasında varmak) ve gitti sonra günün ilerleyen saatlerinde küçük bir misafir deneyin.

Saat & Ücretler

Resmi göre Mısır turizm web sitesi giriş için site 9’da Bilet fiyatları genel kabul için 60 Mısırlı pound, Büyük Piramit’in giriş için 100 Mısır lirası olarak listelenen 5 de her gün ve kapanır açılır 30 Mısır poundu Kefren Piramidi ve Mikerinos Piramidi giriş için 25 Mısır poundu. Ses ve Işık göster US $ 15 maliyeti ve önceden rezervasyon yapılması gerekmektedir.