Going Out w Paryżu: ubioru i co się ubrać na wieczór

Posted on

Going Out w Paryżu: ubioru i co się ubrać na wieczór
Goście po raz pierwszy do stolicy Francji często niepokoić się o co się ubrać na wieczór, czy oni się do ekskluzywnej restauracji lub popularnym klubie. Myślenie Paris będzie bezkompromisowo eleganckie i modne, wiele osób uważa, że ​​nie można pokazać się w większości klubów nocnych w całym mieście na sobie t-shirt i dżinsy, ale często jest to nieprawdą.

Z drugiej strony-niektóre niefortunne turyści pojawiają się bardziej selektywne restauracji czy klubów sportowych ostrożnie prasować-biznesu dorywczo strój, tylko się odwrócił się w drzwiach przez wykidajło drwiny lub lakonicznie powiedział nie ma więcej tabel available– kiedy można zobaczyć kilka ładnych, pustych tuż przed tobą. To sytuacja rodem z serialu (i jeden na pewno chcesz uniknąć).

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o typowych ubioru (lub jej brak) w barach, restauracjach i klubach w mieście. Oferujemy również wiele wskazówek, w jaki sposób upewnić się, że masz na sobie odpowiedni strój, gdzie można wybrać się włóczyć po zmroku.

Restauracje i bary 

W zdecydowanej większości restauracji i barów w stolicy Francji, wystający z biznesu dorywczo attire– niczym od zwykłego stroju i marynarki lub żakietu, spódnicy lub spodni lub nawet ładnie prasowane, clean-cut dżinsy i koszulę / top– jest absolutnie w porządku. Szczególnie w bocznych ulic tradycyjnych barów i barów, które nie posiadają wykidajło, tam naprawdę nie ma ubiór egzekwowane na wszystko oprócz „koszulki required”. Miejscowi są często bardziej przypadkowy niż myślisz: o ile one mają tendencję średnio być dość stylowy i dobrze ułożyła, to nie jest wcale niczym niezwykłym miejscu miejscowi sobie dżinsy, kurtki niefrasobliwe i rozmawiać na noc dorywcza napoje z przyjaciółmi lub kolację w bistro sąsiedztwa.

To, oczywiście, zdradza typowe stereotypy o paryżan jak automatyczne mody.

Mimo to, wciąż nie polecają pojawiać się nawet dorywczo wyglądający bar lub restauracja na sobie koszulkę i dżinsy dołkowe zjedzone, chyba że można naprawdę  zdjąć Vivienne Westwood / neo-punk rodzaju wygląd nie patrząc niechlujny i zaniedbany. Mamy również rady przeciwko sobie trampki i baggy, niechlujny ubiór jeśli chcesz wtopić in– i nie od razu zostać zidentyfikowane jako turysta.

Kapelusze i czapki z daszkiem są zmarszczył brwi na wielu zakrętach, ale w sposób przypadkowy okolicy bar lub brasserie gier sportowych na żywo, nie powinni wnosić brwi. Należy generalnie usunąć wszystkie kapelusze i czapki podczas jedzenia w restauracji, though– nawet jeden, który pojawia się dość przypadkowy i / lub jest odwiedzany przez HAT-zakładanie biodrówki.

Kiedy strój formalny po kolei, w restauracjach i barach? 

Jeśli masz zamiar zjeść lub wypić koktajl w drożej, bardziej ekskluzywnej restauracji lub baru koktajlowego w Paryżu, to zwykle najbezpieczniej uniknąć jeansy (nawet najfajniejszych) i inne bardziej casual, na wszelki wypadek. Niektóre miejsca egzekwować te umiejętności ubierania, co oznacza, że ​​ich strony wyraźnie nie wspominając them– ale może być poinformowani nie przestrzeń jest dostępna, jeśli starają się uzyskać na miejscu i nie są ubrani do pożądanych standardów.

Jeśli dokonasz rezerwacji w restauracji lub barze selektywnej, to może być dobry pomysł, aby zadzwonić z wyprzedzeniem, aby zapytać, czy konieczne jest specyficzny strój. Po tym wszystkim, nawet jeśli jesteś wpuścić i doprowadził do stolika, może czuć się nie na miejscu i niewygodne, jeśli masz na sobie stare dżinsy i resztę patronów są ubrani do dziewiątki.

Najważniejsze dla bardziej wyszukane restauracje i bardziej ekskluzywnych barów, takich jak Hemingway Bar w hotelu Ritz, ani baru, która wymaga rezerwacji? Zdecydować się na pół-formalnych strój formalny: co oznacza sukienkę, spódnicę lub spodnie dobrze wyprasowane, miłą shirt lub top, marynarka, i bardziej formalne obuwie.

Kobiety nie powinni czuć się zobowiązani nosić obcasy i mężczyźni nie są na ogół oczekuje się więzi sportowych , nawet amator restaurants– koszula i marynarka są na ogół dobrze. Ponownie, jednak zaleca się, aby sprawdzić z wyprzedzeniem o ubioru w droższych restauracjach i barach, żeby mieć pewność.

Wreszcie, jeśli już zarezerwowane uroczystej kolacji rejs po Sekwanie (jeden z 10 najlepszych atrakcji zalecamy na pierwszej wizyty w Paryżu), upewnij się, aby przestrzegać zasad opisanych powyżej dla droższych restauracjach. Większość z nich wymaga semiformal do formalnego stroju zarówno dla mężczyzn jak i kobiet.

Klub Scena: Jak uniknąć Surly bramkarzy 

Czy planujesz noc z przyjaciółmi na ekskluzywny klub znany ze swoich obserwacji gwiazd i mody (myślę Dzikość Silencio Club) lub uderzenie bar salsa w nocy z biesiadny tańca i tapas, kluby mogą być nieco trudne w kategoriach wiedząc w co się ubrać.

Są one naprawdę działają na zasadzie case-by-case: jedne z najmodniejszych klubów nocnych pozwalają dżinsy i bardziej swobodny strój, ale bramkarze często arbitralnie zdecydować, czy do Ciebie w zależności od tego, czy te dżinsy są razem z innymi sztuk w sposób, że wygląda „z klasą” wystarczy. Więc nie chcą podjąć ryzyka.

Najlepszym rozwiązaniem, a potem? Jeśli masz zamiar clubbing i tam znany jako wykidajło przy drzwiach, krok go. Wystrzegać się dżinsy i koszulki i trampki (nawet trendier jedynek) dłużej wizytowym.

Co o obcasach? Niektóre kluby są notorycznie seksistowskie i oczekują kobiety nosić obcasy, więc dla tych kobiet, które preferują Obuwie sportowe mniej bolesny, mogą czasami spotkać się z nieprzyjemnego traktowania od bramkarzy, niestety. Szkoda, że raport inaczej, ale Paryż jest jeszcze miejsce gdzie szowinizm żyje i ma się dobrze w pewnych kątach, a niektóre zakłady w kapitale egzekwować ubierania, który byłby potępiane jako wręcz seksistowski w innych miejscach.

Kabarety, Teatr, opera, i pokazy: w co się ubrać? 

Wreszcie, jeśli jesteś ustawiony na wieczór w tradycyjnym kabaretowego show, Filharmonia, teatr czy opera, stosuje się niektóre podstawowe porady. Jest to ogólnie najlepiej unikać sportowych casual, zwłaszcza w operze, filharmonii Paryżu i teatru. Tego rodzaju lokali ogół wymagają formalnego strój: strój lub spódnica i bluzka dla kobiet, koszula, spodnie i kurtki męskie (ponownie, krawaty są często traktowane jako opcjonalne we Francji formalnego męskiego stroju). Kobiety mogą nosić mieszkanie, ale powinny one być miły i dobrze utrzymane (nie zdarte i zużyte).

Kabarety takie jak Moulin Rouge są na ogół nieco bardziej elastyczny z ubioru, ponieważ przyciągają tak wielu turystów. Niemniej jednak, jeśli masz zamiar uczestniczyć wieczorny show, nadal zaleca bardziej wizytowym. Jak zawsze, w razie wątpliwości skontaktować się z miejsca.