Göller: İngilizce Lakes için Complete Guide

Posted on

Göller: İngilizce Lakes için Complete Guide
Göller, İngiltere’nin Kuzeybatı, yaklaşık 15.000 yıl önce buzullar tarafından oyulmuş geniş milli park, olduğu; 885 mil kare de, bu Rhode Island neredeyse büyük.

O dünyanın en eski ve en erken tatil yerlerinden biri haline yaklaşık 300 yıldır bir turizm merkezi olmuştur. Eğer dereceli okuldan Daffodils hakkında Wordsworth’ün şiirini Hatırlarsanız – o zaman zaten bir Lakeland manzara hayal ettik – Senin de bildiğin “Ben … Bir bulut gibi yalnız dolaştım”. Jemima Puddle-Duck, Bayan Tiggy-salyangozu, Sincap Nutkin Benjamin Bunny – Sen ve hayvan karakterlerinin onun döküm Beatrix Potter’ın “Peter Rabbit Hikayeleri” aşık mı? Sonra İngiliz Lakes dünyasına girdiniz.

Fakat bu nazik manzara Gölü İlçesinin temyiz sadece bir parçasıdır. Bu dağ zorlu, derin, karanlık değiştirilebilir sular, ünlü dağ yürüyüşleri ve görkemli dağ manzarası geçer, yalın, yüksek zirveleri ile, ayrıca İngiltere’nin tek gerçek dağ bölgesidir.

Göller Hakkında Temel Bilgiler

Alan İngiltere en yüksek, Scafell Pike dahil 3.000 feet, dörtten dağlar yüksek vardır. Yaklaşık 3209 metrede pike, aslında ulaşmak için İngiltere’nin yüksek zirvelerinden en zor biri olarak kabul edilir. Onun 50 göl ve tarns (dağ sirklerde çevrili küçük, yüksek göller) İngiltere en büyük ve en derin sayılabilir. Windermere , Victoria oyun alanı, bir mil genişliğinde ve yaklaşık 220 feet derinliğinde, İngiltere’nin en büyük doğal gölü 10.56 mil uzunluğunda olmasıdır. Atıksu , İngiltere’nin en derin gölü genellikle huşu uyandıran olarak tarif edilir.

Bir Yüzeye deniz seviyesinden 200 ayak ve deniz seviyesinin altında bir taban 50 ayağa sahiptir. gölün en etkileyici özelliği ise Screes olarak bilinen bir tarafı boyunca çakıl yamaçlar bulunmaktadır. Neredeyse 2.000 feet yüzeyi üzerinde bir sıklıkla karlı yüksekliğe gölün tabanından yükselen.

Göller Bölgesi Turizm A History

Geç 17. yüzyılda, cesur bayan diarest Celia Fiennes , İngiltere’de her ilçe ile yan oturmuyorsun bindi göller ziyaret ederek onlar hakkında yazdı. 1698 yılında, varlık olarak Kendall anahtar Göller kent çevresini açıklanan “çok zengin iyi Arsa Kapalı-küçük yuvarlak yeşil tepeler yeşil ve taze olarak Mısır ve çim wth bayındır ..” Daniel Defoe, Onun çağdaş az etkilendi. O 1700’lerin başlarında ziyaret ve alan “çılgın, en çorak ve İngiltere’de üzerinden geçtiğini herhangi korkunç” olarak nitelendirdi.

Zaman değişiyor ve tadı değişir. 18. yüzyılın sonuna gelindiğinde, Avrupa’da devrimler ve çalkantılar zengin İngiliz ve Kuzey Amerika sömürge gezginler Avrupa başkentlerinde geleneksel Grand Tour yaparken çok daha az ilgi anlamına geliyordu. Aynı zamanda, Wordsworth, Southey’nin ve Coleridge gibi şairler göllerin güzelliğini insanların merakı uyandırmadan bulundu. İlk rehber kitap 1778 yılında yazılmış ve Wordsworth 1820 yılında kendi rehber yazdığı sırada, Victorialıların ve Manchester zengin sanayicilerin göllerin temiz, taze hava summering bulundu.

1847 yılında, demiryolları Lake Windermere ve diğer birkaç Lakeland hedefleri ulaştı. hiç zaman içinde, Manchester, Liverpool ve Newcastle daytrippers akın bulundu. Windermere turizm ve hatta bugün için geliştirilen göllerin ilk kalır en popüler ve ziyaret etmek kolay.

Göller için Ağ Geçitleri

Göller İngiltere’nin en yoğun nüfuslu milli park olmasına rağmen, il ya da onun içinde büyük kasabalar ne de bunun trhough büyük yol yolları vardır. M6 Otoyolu, yakınındaki bu bölgesel ağ geçidi şehirler ve kasabalar milli park doğu kenarını etek ve geçer ya:

  • Kendal : Göller Milli Parkı ve Yorkshire Dales Milli Parkı yeşil akciğerlerin bir çift gibi harita üzerinde yanyana otururlar. Kendal aralarında olduğu – sternum nerede olacağını yaklaşık olarak – sadece her iki parklar dışında. O (cumartesiye kadar her Pazartesi) en az bir düzine küçük alışveriş merkezleri ve renkli, haftada iki kez açık pazarlarda (pazar yerinde her Çarşamba ve Cumartesi) ve günlük kapalı pazarda büyük ve çok iyi modern bir alışveriş ile pazar kasabası canlı, Westmoreland Alışveriş Merkezi’nde üst kat. Her ayın son Cuma günü pazar tezgahları ile şehir doldurur aylık çiftçinin pazar da var. Eğer Kendal Kendinizi tabanına karar verirseniz, oteller ve restoranlar iyi bir seçim ve festivaller, etkinlikler ve aile activties bir haddeleme programı var. Eğer varken, bazı pick up Kendal Nane Cake dünyada açık havada dağcı ve büyük hayranları tarafından bilinen tatlı, şehrin ünlü yüksek enerji,.
  • Penrith sadece Kuzeydoğu için Milli Parkı dışında Eden Vadisi Bu kent, Neville ailesi tarafından 14. yüzyılda inşa muazzam kale kalıntıları ile tanınır. Birkaç yüzyıl sonra Anne Neville döndü Richard Gloucester Dükü evlendi Penrith Castle Kuzey’deki yaptığı lüks rezidans içine. Kral olarak Saltanatı kısa sürmüş; O rezil Yorkist kral Richard III idi. Çok uzak iki neolitik henges, Mayburgh Henge ve ziyaret edebilirsiniz Kral Arthur’un Yuvarlak Masa İngilizce miras bakımında, hem.
  • Carlisle kuzey Milli Parkı’nın küçük şehir, Carlisle Cumbria ilçe merkezi ve Hadrian Duvarı batı ucu olduğunu Onun 12. yüzyıl kale William fatihin oğlu tarafından inşa edilen, William Rufus fazlası için İskoçya ve İngiltere arasında sınır korudu 900 yıldan daha. Kent ayrıca muhteşem sahiptir 12. yüzyıl katedrali ve Henry VIII tarafından inşa edilmiş bir askeri kale kalıntıları .

Göller Milli Parkı, içinde Keswick (telaffuz Kezzik Derwentwater başında) ve Windermere , alışveriş, turistik bilgiler ve konaklama için iyi imkanlarla büyük şehirleri vardır.

Lakeland Fells Fell Yürüyüş

Göller ve belki de en yorucu ve challenging- aktivite – Fell yürüyüş, şimdiye kadar, en popüler. Oldukça nazik geçirmek gibi, adından da, geliyor. öyle değil. Aldanmayın. Sözcük düştü Eski İskandinav kelimesinden gelmektedir Fjall muhtemelen Vikingler veya Danimarkalıların tarafından getirilen – dağ için. Bazı düştü yürüyüşler yüz metreden birkaç mütevazı yokuş yukarı zamları ise Ve, çok uzun ve zor kadar karıştırır molozlu veya dağ sırtları boyunca alanlardır. Lakeland fells neredeyse çıplak ve engin, U şeklindeki vadiler başkanlık çünkü, zorlu düştü yürüyüşler teşebbüs ödülleri muhteşem manzarası vardır.

İngilizce göller 300’den fazla yıldır turistler tarafından ziyaret edilmiştir rağmen düştü yürüyen popülaritesi nispeten yeni bir olgudur. Ve hepsi Alfred Wainwright, uzun kır yürüyüşleri için seven bir Lancashire muhasebeci ve devlet memuruna aşağısında.

1952 ve 1966 yılları arasında, birçok kişi tarafından kabul Wainwright, 214 Göller doruklarına yürümek ve yedi dikkatle el yazısı ve resimli yürüme kılavuzlarında onlar hakkında yazmak için yola düştü yürüyen babası olmak. Bu kitaplar şimdi İngiliz klasikleri haline gelmiştir. 2007 yazında, Wainwright doğumunun centenery münasebetiyle altı milyon insan BBC2 Serisi izledi Wainwright yürüyor. Wainwright ayak izlerini Walking Lakes en iyi yolları ve bazı görüşlerini açılır. Üst görüşlerini bulmanın en iyi yolu hacmi ellerini elde etmektir Lakeland Fells için Wainwright en Resimli Rehberleri ya Onun internetteki Çevriyazı bir kitap, Sekiz Lakeland Walks .

Muhtemelen Wainwright dayalı bildiriler Milli Parkı Bilgi Merkezleri’nde yürür bulabilirsiniz. Burada bunların bir listesini bulun.

Göller Daha Açık Faaliyetleri

Balıkçılık – nehirler ve bu alanın göller kahverengi alabalık, somon ve deniz alabalığı ile donatılmıştır. İngiltere’de birçok yerinde olduğu gibi, balıkçılık hakları ve balıkçılık lisansları, çeşitli yerel balıkçılık ve olta birlikleri tarafından kontrol edilir. Birkaç olta birlikleri dahil olmak üzere faydalı organizasyonların bir listesi var Milli Parkı web sitesinin balıkçı sayfasında . Ya da bölgede balıkçılık düzenleme hakkında da konaklama danışabilirsiniz. Somon mevsiminde sizin için balıkçılık kılavuzları düzenleyecektir Birçok.

Alışılmadık neredeyse tüm balıkçılık ve olta sıkıca toprak sahipleri ve diğer çeşitli otoriteler tarafından kontrol edilir UK,, sen Windermere, Ullswater ve Coniston Water ücretsiz olarak balık. Ama eğer bir çubuk balıkçılık bir gün Çevre Ajansı tarafından verilen lisansı, sekiz gün veya bir yıl gerekecektir. Şunları yapabilirsiniz çevrimiçi burada çubuk balıkçılık lisans satın.

Yüzme – denilen Açık, tatlı su yüzme, vahşi yüzme İngiltere’de, hatta sıcak yaz havalarda, su çok soğuk olduğundan olsa da, unutmayın ve .. Ennerdale Su, Haweswater ve Thirlmere hariç tüm göllerde izin verilir, bazı yüzücüler ıslak suit giymek tercih ederler. Ayrıca, bu tür Windermere ve Derwentwater gibi bazı göller, tekne trafiği yarışan bir sürü olabilir. Bassenthwaite, Buttermere, Crummock Su, Grasmere, Loweswater, Rydal Water ve Wast Su: en güvenli yüzme sessiz göllerde olduğunu.

Tekne – Kano, rafting, kano, kürek ve motorlu tekne daha deneyimli ziyaretçiler için basit tekne alınanlara başlayanlar için rehberli turlar ve dersler arasında değişen maceralarını ile göllerin üzerinde popülerdir. Tekne, rehberli turlar ve dersler de Milli Parkı merkezlerinde düzenlenebilir hires  Brockhole ve Coniston . Hawk 20 yelkenli botlar da Coniston deneyimli denizciler için kullanılabilir.

Bisiklet – Kolay bisiklet yolları, sessiz şerit ve maceracı dağ bisikleti parkurları Göller Milli Parkı içerisinden donanmıştır. Trail kılavuzları Milli Parkı Merkezleri’nde mevcuttur ve bisiklet kiralama Coniston merkezi aracılığıyla düzenlenebilir.

Bir Lakeland Buharlı Pişirici üzerinde Seyir

Sen Lakes su olmanın keyfini bir etkinlik tatil fanı olmak zorunda değildir. Bu alanda bir tatil destinasyonu olarak geliştirilen zaman Victorianlar kesinlikle su sporları daha sahne içine daha vardı. Onların seçtiği göller zevk oldu büyük vapur veya daha küçük buhar tahrikli yat veya fırlatma seyir satın oldu. Bu Viktorya kruvazör epeyce son yıllarda yenilenmiş ve göller yıl boyunca üzerinde yolcu almak edilmiştir. İşte en iyi nerede burada:

  • Windermere Lake Cruises – şirketin faaliyet 16 damarlarının bir filo 500’den fazla yolcu taşıyan ve küçük bağbozumu motorlu özel kiralanabilir başlattı yeteneğine restore edilmiş Victoria Steamers dahil. Onlar Windermere üzerinde birkaç farklı kalkış noktalarından seferlerde ile yıl boyunca çalışır.
  • Ullswater vapurları – Bu şirket vardır beş tarihi gemiler . Onlar yıl boyunca çalışır ve onu binip farklı durur, izin programları inmelerine mümkündür.
  • Buhar Yat Gondol Coniston Water Ulusal Trust tarafından işletilen bir restore buhar teknedir. Bu 31 Ekim 24 Mart suyun üzerinde ve geziler önceden rezervasyon yapılması gerekmektedir. Zamanlama ve fiyatları kontrol edin.

Edebi Lakeland

William Wordsworth Göller
Göller ziyaret edilebilir onlarla bağlantılı konumlar ile epeyce İngiliz edebi rakamlara bağlantılıdır. William Wordsworth sadece milli parkın dışında Cockermouth doğdu. Wordsworth’ün çocukluk ev ve bahçe şimdi National Trust aittir ve ziyaretçilerin ailesinin yaşadığı nasıl görebilirsiniz böylece düzenlenir. Dove Cottage o onun en büyük eserin bazı yazıp Wordsworth Güven aracılığıyla halka açık yerlerde, Grasmere vardır. Erken ilkbaharda, Mart ve Nisan aylarında Lakes Ve eğer, Ullswater çevresindeki rüzgarda dans vahşi nergis alanları arayın.

Bunlar genellikle sadece olarak anılacaktır, “Ben bir bulut gibi yalnız dolaştım”, Wordsworth’ün en popüler şiir ilham olanlardır Daffodils. Wordsworth Güven göre, İngilizce dilinde en popüler şiirdir.

Popüler çocuk yazarı Beatrix Potter, Göller aşık ve geleneksel tarım yöntemleri ve koyunların ırkların çoğunun korunmasında etkili oldu. O yaşamış ve Windermere çalıştı. Sen ziyaret edebilirsiniz Hill Top, onun hikayelerini birçok yazılı ve onu orijinal sanat bkz Beatrix Potter Gallery National Trust tarafından tutulan bir 17. yüzyıl evinde.

Başka çocuk yazarı Arthur Ransome, esaslı onun çocuk macera hikayesi, Kırlangıçlar ve Amazonlar o n bir ada Coniston Su olduğunu. Eğer gölde bir tekne alırsak sen olduğunu hangi ada tahmin deneyebilirsiniz. Yoksa gidebilir Coniston Ruskin Müzesi, Centerboard ile tamamlandı – – hikaye ilham yelken sandal Mavis görmek.

Ne zaman Göller git için

Summers Göller kalabalık. Orada birkaç yollardır ve bu dar ve vadiler boyunca rüzgar ve trafik temmuz ve ağustos aylarında gerçek bir sorun olabilir bu yüzden dağ geçer. eğer yapabilirsen manzara renk en iyi olduğu zaman ilkbahar ya da sonbaharda, içinde, gidin.

Kış da onun cazibesine sahip – çok az kar en yüksek yere dışında ve göller genellikle donma yok. Windermere Gölü ve Ullswater seyir tüm yıl boyunca üzerinde vapurları.

kış yürüyüş ancak tecrübe bol tam donanımlı yayalar için olduğunu kaybetsek de unutmayın. Daha yüksek yol geçiş kartları bazıları kışın donması olabilir.