Górnym lipiec Festiwale i wydarzenia w Rzymie

Posted on

Lipiec to jeden z najbardziej ruchliwych miesięcy w roku w Rzymie, kiedy liczba turystów osiąga swój szczyt. Jest to także bardzo gorący – to możliwe, letnie temperatury przekroczy 100 stopni Celsjusza (38 Celsjusza).

Ale czy można sobie z gęstych tłumów i wysokich temperaturach, istnieje szereg wartościowych festiwali i wydarzeń, które dzieją się każdego roku w lipcu w Rzymie. Znajdziesz te wydarzenia przyciągają wielu mieszkańców, jak i turystów, więc robią dobre warunki do świętowania lato jak Rzymianie.

Oto niektóre z naszych ulubionych imprez w Rzymie w lipcu:

Lungo il Tevere

Wzdłuż brzegów Tybru, która biegnie przez Rzym, ten letni festiwal oferuje konfigurację wsi podobny stoisk spożywczych, restauracji pop-up, sztuki i rzemiosła sprzedawców, muzyka na żywo, a nawet niektórych dzieciaków przejażdżki i rozrywki. W godzinach wieczornych, kiedy temperatury są nieco niższe, jest to piękny sposób na spędzenie kilku godzin. Można rozpocząć w jednym zewnątrz baru lub restauracji na na  aperitivo , a następnie wybierz inny na kolację pod gwiazdami i muzyki na żywo.

Lungo il Tevere odbywa się na zachód (Watykan) stronie rzeki i jest dostępny przez schody prowadzące w dół do rzeki. We wsi znajduje się między Piazza Trilussa (w Ponte Sisto) i Porta Portese (w Ponte Sublicio). Jest punkt dostępu do wózków inwalidzkich przy Lungotevere Ripa.

Festa dei Noantri

Posiadała dwa ostatnie tygodnie lipca Festa dei Noantri (dialekt dla „Festiwalu dla reszty z nas”) jest wokół Święto Santa Maria del Carmine. To bardzo lokalny festiwal widzi posąg Santa Maria, ozdobione w ręcznie wykonane ozdoby, przeniesiony jest wokół od kościoła do kościoła w dzielnicy Trastevere i towarzystwie zespołów i pielgrzymów religijnych. Na zakończenie festiwalu, zwykle na wieczór w ostatnią niedzielę lipca, święty jest paradował na łodzi w dół Tybru.

Opera na Termy Karakalli

Teatro dell’Opera di Roma gospodarze swoją serię Lato w starożytności, oświetlony ruin Termy Karakalli, całkiem prawdopodobnie jednym z najbardziej romantycznych miejsc na ziemi, aby obejrzeć operowy wydajność. Jeśli chcesz bilety na jeden z tych występów, nie planować, jak popyt znacznie przewyższa liczbę miejsc i dat wykonania. Sprawdź tutaj dla innych najlepszych miejsc do udziału operę we Włoszech.

Rock in Roma

Rock in Roma  to letni cykl koncertów, które przynosi wielkich nazwisk artystów do lokali w Rzym oraz Circus Maximus i Parco della Musica. Wcześniejsze akty zawarte Bruce Springsteen i The Rolling Stones. 2019 line-up zawiera Ben Harper i 30 Seconds to Mars.

odkryty Muzyka

Zewnętrzne koncerty i inne występy zdarzyć się przez całe lato w Rzymie. Nieruchomości Romana  przedstawia niektóre letnie występy i imprezy. W Castel Sant”Angelo, znajdziesz muzykę i występy w godzinach wieczornych w lipcu i sierpniu. Koncerty odbywają się na placach i parkach w Rzymie.

Isola del Cinema

Od lipca do września, filmy z szerokim ekranem pokazane są na zewnątrz prawie każdej nocy w lecie na wyspie Tiberina. Jest to również część  Estate Romana  (lato) Roman serii zdarzeń.

Koncert del Tempietto

Ta seria lato, zorganizowana przez Associazione Il Tempietto prezentuje koncerty orkiestrowe w miejscach w całym mieście, najczęściej w pobliżu stanowiska archeologicznego Teatro di Marcello. Przewody międzynarodowe i muzycy są często gości specjalnych.

Roma Incontro il Mondo

Położony na północ od centrum miasta Rzym, zacieniony teren Villa Ada to ustawienie żywej sezonu rock, blues, jazz, koncerty muzyki elektronicznej i świata, prezentujących międzynarodowych i włoskich artystów.

I Giardini della Filarmonica

Roman Filharmonia oferuje ten letni cykl koncertów na terenie Villa Borghese. Koncerty są programy tematyczne wokół muzyki z różnych krajów, więc składy wyposażone może, na przykład, działa ze wszystkich kompozytorów niemieckich, polskich i argentyńskich.