Górnym Rzym Festiwale i wydarzenia w czerwcu

Posted on

 Górnym Rzym Festiwale i wydarzenia w czerwcu

Czerwiec to początek sezonie letnim w Rzymie, Wieczne Miasto dzwoni go w prawo, a niektóre z jego najważniejszych festiwalach i imprezach. I choć Czerwiec to pracowity miesiąc w Rzymie, można jeszcze znaleźć mniej gęste tłumy niż w lipcu i sierpniu, a łagodniejszy Ogólnie pogody.

Oto lista najpopularniejszych imprez w Rzymie w czerwcu. Należy pamiętać, że 2 czerwca Dzień Republiki, jest świętem narodowym, więc wiele firm, w tym muzeów i restauracji, zostanie zamknięty.

Dzień Republiki (02 czerwca)

Dzień Republiki, lub Festa della Repubblica, to wielkie święto narodowy zbliżona do Independence Days w innych krajach. Upamiętnia Włochy staje się republiką w 1946 roku, po zakończeniu II wojny światowej. Ogromna parada odbywa się na Via dei Fori Imperiali i obejmuje wspaniały estakady przez włoskiego lotnictwa wojskowego, a następnie muzyki w ogrodach Kwirynale.

Ogród róż

Miasta Rose Garden jest otwarta dla publiczności w maju i czerwcu, zwykle przez około drugiego lub trzeciego tygodnia czerwca. W ogrodzie znajduje się na Awentynie, jak Via di Valle Murcia 6, niedaleko Circus Maximus.

Corpus Domini (wczesnego do połowy czerwca)

Dokładnie 60 dni po Wielkanocy, katolicy świętują Corpus Domini, która honoruje Świętą Eucharystię. W Rzymie, to święto jest obchodzone zazwyczaj z masą w katedrze w San Giovanni na Lateranie, a następnie procesja do Santa Maria Maggiore. Wiele mniejszych miasteczek posiadać Infiorata dla Corpus Domini, tworząc dywany z motywami wykonanymi z płatkami kwiatów przed kościołem i wzdłuż ulic. Na południe od Rzymu, Genzano jest dobrym miastem do płatek kwiatka dywanów, albo głowa na północ do miejscowości Bolsena nad jeziorem Bolsena.

Święto świętego Jana (San Giovanni, June 23-24)

Święto to obchodzone jest w rozległym placu przed kościołem San Giovanni na Lateranie, miasta najważniejszej katedry Rzymu. Tradycyjnie święto obejmuje posiłki ślimaków (Lumache) i prosię plus koncerty i fajerwerki. Ślimaki są częścią tradycji jako ich rogi są uważane reprezentować niezgodę i zmartwienia – jedząc je wyeliminować wszystkie swoje obawy za rok.

Święci Piotr i Paweł dzień (29 czerwca)

Dwa z najważniejszych świętych katolicyzmu są obchodzone w tym religijnej wakacje ze specjalnymi masami w Bazylice Świętego Piotra w Watykanie i San Paolo Fuori Le Mura. Na placu Świętego Piotra, ogromny wyświetlacz Infiorata zawiera ponad 1 milion kwiaty pomysłowo umieszczone w wzorów na chodnik. Spektakularny pokaz sztucznych ogni nad pobliżu Castel Sant’Angelo zamyka uroczystości.

Lungo il Tevere

„Wzdłuż Tiber” to letni festiwal nad brzegiem Tybru (Tybru) River, która biegnie przez Rzym. Posiada wieś atmosferę stoisk spożywczych, restauracji pop-up, sztuki i rzemiosła sprzedawców, muzyka na żywo, a nawet niektórych dzieciaków przejażdżki i rozrywki.

Lungo il Tevere odbywa się na zachód (Watykan) stronie rzeki i jest dostępny przez schody prowadzące w dół do rzeki. We wsi znajduje się między Piazza Trilussa (w Ponte Sisto) i Porta Portese (w Ponte Sublicio). Jest punkt dostępu do wózków inwalidzkich przy Lungotevere Ripa.

Rock in Roma

Coroczny festiwal Rock in Roma rozpoczyna się pod koniec czerwca, przynosząc podsufitka akty muzyczne do lokali na całym Rzymie, w tym Circus Maximus.