Guide to Cultural Etikett Tai – Dos ja keelud Teie Taisse

Posted on

Kultuuri Etikett Tai

Pärast mõned lihtsad reeglid Tai etikett mitte ainult takistada teil kogemata solvata kedagi, tehes loob teile peale turistid huvitatud ainult odav shopping või idülliline rannad. Järgides ja austades kohalikku kultuuri kindlasti suurendada oma kogemust.

Tai on tuntud kui “Land of Smiles” – kuid kuulsa Tai naeratus on palju tähendusi. Kuigi Tai inimesed on väga andestavad rikkumisi, eriti kui selle on toime pannud farang (välismaalased), jälgides neid põhilisi Käsud ja keelud hoiab neid naeratades.

Keelud Jälgige Tai Etikett

 • Ärge suunake jalad: Suunates oma jalgu kellegi, tõstes jalad kõrgem kellegi pea, või lihtsalt panna oma jalad laua või tooli peetakse äärmiselt ebaviisakas Tais. Põhjad jalad on määrdunud: ei näita neid inimesi! Vältige jalad Buddhade. Kui istub kohapeal proovida istuda nii, et ei näita teised põhjad jalad.
 • Ärge puudutage kellegi peas: Kuigi jalad peetakse madalaima ja dirtiest kehaosad, pea on austusväärne kõige püha. Ärge kunagi puudutage kellegi peas või juuksed – see hõlmab vallatult ruffling lapse juuksed. Ära tõsta oma jalga üle kellegi pea; vältida üle astuda inimesed, kes istub või magab kohapeal.
 • Ärge suunake: linnukoer kellegi peetakse ebaviisakaks paljudes kultuurides, kuid eriti nii Tais. Kui peate märkima isiku, seda tõstes oma lõua nende suunas. Kui viibates keegi tule, ei kasuta näpuga ülespoole; teha patsutades liigutus sõrmedega sirge ja palmi poole põhjusel. Osutades elutud objektid ja loomade on tavaliselt vastuvõetav, kuid see on rohkem viisakas punkti kogu oma käe asemel ühe sõrme.
 • Ärge kaotage oma cool: Karjumine, puhub oma top või väljapanek tugevaid emotsioone üldiselt kortsutas kulmu Tais. Alati meeles reeglite säästa nägu. Hoidke jahedas isegi kui asjad lähevad valesti; saate kinni tehes. Ärge hädaldama, et buss jaotus. Selle asemel, naerda ja öelda ” Mai pen rai .”
 • Ärge lugupidamatus kuningas: Ärge lugupidamatus kuningas või kujutisi kuningas, see hõlmab valuuta – tema pilt ilmub Tai baht. Kuigi Tai lese Majeste seadused on vastuolulised, avatud lugupidamatus kuningas saab tegelikult maal te vanglas! Inimesed on saanud pikad karistused Facebook postitused, mis rääkis vastu monarhia.
 • Ära viska asja: visklemine objekti või raha kellegi suunas on ebaviisakas. Võtke aega, et anda asju inimesed korralikult, astuma, eelistatult parema käega. Rulli raha makstes keegi.

Kas järgite neid Reeglid Tai Etikett

 • Eemalda oma kingad: Nagu paljudes Aasia kultuurides, eemaldades oma kingad enne sisenemist tempel või külastavad kellegi kodu on oluline. Mõned ettevõtted, restoranid ja kauplused ka küsida, et te eemaldada oma kingad. Kui sa pole kindel, siis vaatame, kui seal on hunnik kingad sissepääsu juures või vaadata, kui töötajad on seljas kingad. See on põhjus, miks lihtne jalatsid on hea mõte Kagu-Aasias. See on parem mitte astuda läve sisenedes kodud ja templid.
 • Tagastab Wai : wai on Tai palve-nagu žest koos käed koos ees ja pea veidi kõverdunud. Et ei tagasta Wai peetakse ebaviisakaks; ainult kuningas ja mungad ei pea tagasi WAIS. Püüa mitte Wai hoides midagi oma kätega; kerge vibu piisab. Võiksid teada, kuidas öelda tere Tai.
 • Kasuta oma parema käe: Vasakpoolne peetakse määrdunud, nagu seda mõnikord kasutatakse “WC funktsioone.” Alati tuleb kasutada parema käega edasi objektide kellelegi ja makstes. Puudutage vasaku käega oma õigust küünarvarre (mis näitab, et see on ohutu varjatud), kui soovite näidata ekstra suhtes.
 • Söö lusikaga: Õige viis nautida maitsvat Tai toit on lusikaga oma parema käe ja kahvel vasakul. Kasuta kahvlit reha toidu peale oma lusikas; kahvel kunagi läheb suhu. Chopsticks on tavaliselt kasutatakse ainult makaron nõud ja kohtleb nagu kevadrullid.
 • Näita suhtes mungad: Siis tekib palju mungad kohtades nagu Chiang Mai; kohelda neid austusega. Kui tervitus munk, mungad saavad kõrgema Wai kui tavalised inimesed; mungad ei pea tagasi oma žest. Naised ei tohiks kunagi puudutada munk, harja munk rüüdes või käsitsi midagi munk. Monks tuleks lubada süüa esmalt -koosviibimist. Monks Tai on tavalised – Mõnikord kuvatakse neid kasutades nutitelefonid ja internetikohvikud!
 • Smile: “Tai naeratus” on kuulus, oluline Tai etikett ja Thais näita seda, kui nad saavad. Alati tagasi kellegi naeratus. Smiles ajal kasutatakse läbirääkimistekstide vabandus, et lõõgastuda, kui midagi läheb ei plaanipäraselt ja lihtsalt igapäevaelus.

Tai Temple Etikett

Külas templid Tais peab iga reisi, aga paljud turistid söanda huvitavaid kohti nagu Tunnel Temple Chiang Mai, sest nad ei saa aru, budismi või kohalikke tavasid. Kindlasti värskendada oma templi etikett nii et sa ei solvata tahes kummardajad!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *