Güney Fransa’da Provence için Seyahat Rehberi

Posted on

Güney Fransa'da Provence için Seyahat Rehberi
Güney Fransa’da Provence masmavi denizler ve küçük yamaç köylerde karla kaplı dağlar, bir arazi sağlam kalelerini ve sanat ve kültür şehirler, hoş kokulu lavanta alanları ve eski zeytin ağaçlarının bahçeleri ile tepesinde olduğunu. Yükselen Alpler ve Fransız Rivierası (Monte Carlo ve ünlü Casino unutmadan) alır Provence, ziyaretçiler için Fransa’nın en baştan çıkarıcı ve popüler alanlarından biridir.

Ulaşım

Tek bir stop-over ile ABD’den Marsilya-Provence Havaalanı içine uçabilir. Nice-Cote d’Azur Havaalanı ABD’den direkt uçuşlar vardır. Veya diğer Avrupa ve Fransız şehirler-by kırsal görmek için en iyi yolu dan Marsilya veya Nice trenle gelmesi.

Gezinirken

kalmak ve uzak ana şehir ve tren istasyonlarından keşfetmek için çok harika yerler ile, araba ile bölge turu için en iyisidir. Sürüş zor görünüyor Ama eğer yok endişelenmeyin-güney Fransa Avrupa’nın en iyi ulaşım ağları ve tren ve yerel otobüs biri seyahat için harika bir yoldur vardır. Ve halk karşılamak için olsun.

En Kasabalar ve Şehirler

Birçok kişi denizden ziyade Fransız şehirler üzerinde yüksek tünemiş küçük tepenin köyleri ile Fransız Riviera ilişkilendirmek olsa da, kendine özgü karakteri ile her ziyaret için bazı çok cazip büyük kasaba vardır.

Güzel

Fransa’nın en büyük turizm tesisi her şeye sahiptir: Fransız Rivierası, 19. yüzyıl mimarisi, meydanlarda ve küçük bistro ve restoran, büyük müzeler ve bir uğultu gece hayatı ile kaplı dar ve dolambaçlı sokakların bir eski şehir merkezinde harika bir Akdeniz konum hakkı. Tüm büyük Fransız şehirler arasından güzel ziyaretçiler için en popüler biridir.

Avignon

Rhone Nehri kıyısında sarılma, Avignon kale gibi Palais des Papes (Papalar Sarayı), 14. yüzyılın en burada yaşadı Fransız Papaların evine hakimdir. Avignon, bölgenin en cazip Fransız şehirlerinden başka, kova yük tarafından sanat ve kültür sunar ve fotoğrafçılık için harika fırsatlar sunmaktadır.

Aix-en-Provence

Cosmopolitan restoranlar, pitoresk caddeleri ve zarif binalar, Aix, sofistike, şık ve sanatsal olduğu, 1839 yılında burada doğdu Paul Cézanne gibi ressamlar için ilham.

Marsilya

eski liman çevresinde “bütün dünyanın buluşma yeri” olarak Alexander Dumas tarafından tanımlanan ve merkezli, Marsilya ziyaret etmek bir exhilerating yerdir. maceracı yakın dramatik Calanques masifi büyük tırmanışı deneyebilirsiniz ise her ziyaretçi için bir şey var.

Cannes

Süper plajları, bir kumarhane ve dünyanın en büyük film festivali. Cannes tüm (eğer değilseniz bile) zengin ve ünlü seyir ilgili. güneydeki tüm Fransız şehirler arasından Cannes Fransız Rivierası ihtişamını özetliyor.

St Tropez

, Çekici, şık ve yaz aylarında son derece kalabalık, St Tropez, Fransız Rivierası üst yerlerinden başka bir şeydir. Fransa’da iyi bazılarıdır butik oteller vardır, restoranlar ve gece küçük saatlerine kadar açık kalacak barlar ve özellikle Cannes Film Festivali her anında Hollywood’un A-list çoğunu içeren bir ziyaretçinin listesi Mayıs ayında yıl.

En fazlası

  • Rhone Deltası’nda Camargue Bataklık alanların beyaz ata binmek veya gidip güney Fransa’nın bu uzak köşesinde ünlü boğa kadar yuvarlak kovboy bkz.
  • haklı olarak adlandırılmış Vallée des Merveilles, Mercantour Milli Parkı en muhteşem kısmından yürüyün. Bu Grandes Randonées (GR) yolları iyi işaretlenmiş sistemin ardından sadece iki güdümlü veya yalnız, sen alabilir yürüyüşleri birçok şanlı biri.
  • 2000 yıl önce, gladyatör savaşmış ve savaş arabası kalabalık kükreme koştu Arles görkemli amfitiyatroda geri Provence’nın Roma köklerine gidin. Bugün bullfights ve müzik festivallerine seslere yankılanır.
  • başkalarının evinde etrafında Looking hayatın büyük zevklerden biridir. Fakat o bizim sadece resimleriyle biliyorum bir sanatçının ev olunca daha da iyidir. Cagnes-sur-Mer de Auguste Renoir soluk evin içinde yürümek ve büyük bir sanatçı günün güzelliklerini boyama Şövaleden oturan tahmin edebilirsiniz.
  • Sen Provence gelmez ve açık pazarını ziyaret edemez. Bu bir sabah bir meseledir; öğlen stallholders yakındaki bir bistro iyi bir öğle yemeğinden önce uzak paketi başlıyor. Tezgahlarda otlar, peynir, olgun meyve ve taze sebze günlük Antibes kapalı pazar yeri doldurmak ile kazıklı; Nice Cours Saleya çiçek tezgahları renk ve kokuların bir kafa karışımını sunarken Marsilya balık aralığı harikasıdır. Sabah kahvesi, haritalar, mobilya ve hatıra için eski Fransız kase evinize Provence bir dokunuş getirecek yaz biblolar pazarlar için dikkat edin.
  • Antikalar için L’Isle sur la Sorgue gidin. Orada haftalık pazarlar, ancak hemen hemen her mağaza bir antikacı süs eşyaları dan priciest bir yelpazede sunan vardır.

Araba ile Alan Touring

Eğer Akdeniz kıyılarında sopa Ancak eğer cazip, size göğe, döne kıvrıla görünüyor yollarda keşfetmek muhteşem sahne, yüksek escarpments ve yeşil vadileri kaçırırsınız. Yerliler köy meydanında öğleden sonraları olarak barış bozan tek ses cırcır öter ve bilye tıklama köyleri cabası.

Gorges du Verdon etrafında iyi yol gezileri biri.

Eğer bir işe arabada fazla 21 gün süreyle alan turne ediyorsanız, Renault Eurodrive’ın Satın Geri Düzeni düşünün.

Nerede kalınır

Provence sunulan konaklama her türü de vardır. Fransa’nın en iyi otellerinden bazıları, eski Provensal çiftlikevlerinde karşılama chambres d’hôtes (oda ve kahvaltı) zengin, güzel hafta işe villalar dekore eski zeytin içinde set üstü butik oteller ve kamp istediğini al bahçeleri-al.

L’Hostellerie de Crillon le cesur içine lüks, kitap için, bir otel Avignon yakınında, eski evlerin koleksiyonundan oluşur. Fantezi bir şey daha az resmi? Le Clos des Lavandes, Luberon tepelerde yüksek kokulu lavanta tarlaları ile çevrili bir büyüleyici eski evinde yatak ve kahvaltı deneyin.

Ya hafif eğimli alanlarda veya Akdeniz plaj üzerine kurşun sitelerde kamp.

Spor Yaşam

Provence Kayak yüksek oktanlı, bu Chamonix gibi tatil olduğunu göz alıcı bir deneyim değildir. İşte kayak koyu tonlu, rahat ve aileler için mükemmeldir. Isola 2000, Auron ve Valberg bir gün kayak için güzel erişilebilir.

dünyanın bu bölgesinde büyük bir spor değil, şaşırtıcı, su bazlı vardır. Yani gün veya hafta için bir mega yat kiralama. Bu özellikle çanta değilse, tarihi Antibes daha küçük bir yat deneyin veya Cannes, Mandelieu-La-Napoule, Marsilya ve St-Raphaël. bir lastik halka sürmek için sörf su üzerinde hız tüm diğer yolu kolaylıkla temin edilebilir.