Güney Fransa’da Saint Tropez Rehberi

Posted on

 Güney Fransa'da Saint Tropez Rehberi

Muhteşem Aziz Tropez

Fiyakalı ve küstah? Ya favori yerlerden biri? Görüş Fransız Rivierası Saint Tropez cazibe üzerinde ayrılmıştır. ama aynı zamanda göksel – Yaz aylarında Aziz Tropez cehennem olabilir. Temelde hala süper zengin ve süper ünlü için villalarla çevrili küçük bir balıkçı köyü, var; kasaba kalabalık heaves, ancak ondan tüm almak harika bir 14 kilometrelik yolu mevcuttur. Eğer yer düşünemiyorum ne olursa olsun, yine de yıldızları ve sıradan tayyare hem çeker ve orada çekiciliğini yatıyor.

Onun yat, içinde, elinden tek yolu geldiğimde yazar Guy de Maupassant yer ‘keşfetmek’, 1880’lerde trend başladı -Ami . Sonra ressam Paul Signac ışık muhteşem buldum geç 19. ve erken 20. yüzyılın diğer sanatçılar ve yaşamak kolay takip etti.

Onlar yeri kendi küçük ordu ile bağımsız iken 1400’lerden geri döndü küçük bir balıkçı limanı ekledi. Herkes Matisse ve Colette, Errol Flynn ve Jean Cocteau ünlü isimleri izledi olarak 20. yüzyılda ziyaretçilerin damlama bir gelgit oldu. 1950 Picasso, Juliette Greco ve Boris Vian, Jean-Paul Sartre ve Francoise Sagan tarafından düzenli vardı. Ama film üzerinden kim Brigitte Bardot oldu Ve Tanrı düzenlendi Woman , St Tropez modaya yerine Libertine sembolü haline geldi. Ve yer arkasına bakmadı. Bugün çevresinde gezmeye George Clooney, Jack Nicholson, Liz Hurley ve P Diddy görebilirsiniz.

Saint Tropez’de Eski Liman

St Tropez gelmesi için en iyi yolu bir yatta olduğunu – kendi tercihimdir. (Eğer bir yıldız veya mega zengin değilseniz) bir seçenek değilse, o zaman sadece şık yaratıklar bütün milyon dolarlık ihtişamıyla suda sallanan görmek için eski liman etrafında dolaşmak. Ayrıca ünlü yüzünün bir belirti yakalamak olabilir – ya teknelerde veya belki su yüzü pastel renkli eski binaların birinde bir terasında içki yudumlarken.

Orada limanda barlar ve kafeler oldukça seçimdir, ama bir Colette, Cocteau ve sayısız diğerleri gibi için yapmak önce sahip olduğu Kafe Senequier , 4 yer aux Herbes (tel .: 00 33 (0) 4- 94-97-00-90). Kahve ve kruvasan yavaş kahvaltıda oraya ya da bir içecek için sonradan gidip akıp dünya izliyor vakit geçirmek.

Öğle vakti limanında iseniz, yemek Le Girelier , quai Jean-Jaures (tel .: 00 33 (0) 4 94 97 03 87) taze balık yemekleri mükemmel olduğu.

Saint Tropez’de gezinti

Saint Tropez’de müzeler ekstra keyifli ve çare daha olağan algı bir kontrast olarak gelir.

Musee de l’Annonciade
limandan batı tarafında ve yakındaki Musee de l’Annonciade, 19. yüzyılın sonları sonrası Empresyonistlerden Saint Tropez resimlerin şaşırtıcı ve etkileyici koleksiyonu ile 16. yüzyıldan kalma evinin yolunu yapmak ve 20. yüzyıllar. Ayrıca burada Van Dongen Braque, Vlaminck, Derain ve Ekspresyonistler Rouault, Utrillo ve daha fazlasına göre işlerdir.
Le Port
Tel .: 00 33 (0) 4 94 17 84 10
İnternet sitesi
Kabul Temmuz Ağustos 5.50 Euro, yılın geri kalanı 4.50 Euro
Açık Salı hariç her gün
1 Haziran-30 Eylül 10 am-noon, 3-7 Pm
1 Ekim-31 Mayıs 10:00 -noon, 2-6pm
Kapalı Kasım 1 Ocak, 1 Mayıs Ascention Günü, 25 Aralık

Citadelle yüksek şehir yukarıda duruyor. Bağlamda kasaba koyarak, bölgenin deniz ve denizcilik tarihi için gidin. Günbatımında oraya ve kasaba, golf sahası üzerinde muhteşem manzarası ile ödüllendirilir ve Ste-Maxime ve Massif des Maures harika fon doğru.
Web sitesi
Kabul 2,50 Euro
günlük Nisan Eylül 10:00-06:30
Ekim Mart 10:00-12:30, 1: 30-5: 30pm
Kapalı 1 Ocak, 1 Mayıs 17, Yükseliş Günü, 1 Kasım, 1 Aralık 25

Maison des Papillons
size kelebekler tüm ilgili iseniz Son olarak, Maison des Papillons (Musee Dany-Lartigue) size göre. Fotoğrafçılık J.-H. ailesinin evinde bulunan Lartigue, oğlu olağanüstü renkler ve şekillerle İlginiz için vie 4.500 örnekler topladı.
Maisons des Papillons
9 rue Etienne-Bemy
Tel .: 04 94 97 63 45
İnternet sitesi
Kabul 3 Euro, çocuklar için ücretsiz 10 yaşından küçük
günlük Salı 2 Mayıs – 31 Ekim 10 am-noon, 3-7 Pm hariç
Kapalı 1 Mayıs, 17, Yükseliş Gün, Kasım, Aralık 25 Ocak 1.

La Ponche Eski Çeyrek

Liman ve Citadelle Arasında yatıyor La Ponche , yerel balıkçılar ve sanatkarlar yaşadığı kent eski ve en güzel parçası ve hala alanı. Yerde de l’Hotel de Ville olarak, kule tüm bu yüzyıllar boyunca, şato de Suffren Saint Tropez altına aldılar lordları evini terk olmasıdır.

Buradan büyüleyici küçük kiliseye yürümek Notre-Dame de-l’Assomption . Onun kulesi her fotoğrafta olduğu; İtalyan barok iç St Tropez kendisi bir ahşap heykel bulacaksınız. Evet, gerçekten St Tropez, her yıl yerli çok tüfek kapalı icar ile, onu kutlamak için bir alayı ile sokağa almak, 15 Mayıs ve 16 oldu. Deniyor Les Bravades ve ilkbaharda Fransa’nın güneyindeki olmadığını görme elde değer.

Saint Tropez’de Alışveriş

Oldukça Limandan, merkeze doğru küçük sokakların herhangi yürümek. Eğer fantezi high-end alışveriş Eğer almak Rue Gambetta’nın tasarımcı isimleri içine baskını için. Brigitte Bardot ünlü yapan yeni icat oh-so-seksi giysiyi – Bu, o fantastik bikini bulmak için bir yerdir. İkinci büyük alışveriş caddesidir Rue du Genel Allard limanından batı çalışır. Eski şehrin dolambaçlı sokaklarında Louis Vuitton, Dolce & Gabbana ve Dior için alışveriş garip görünebilir, ancak yerel denir olarak eski ve yeni üst tasarımcı dişli ve günlük Provencal hediyeler bu karışımı ne Aziz Trop olduğunu , hepsi hakında.

Sen merkez haline Rue Gambetta’nın ya da Rue Sibilli sonunda ortaya edeceğiz Place des Lices’e . Bu dikkatinizi tutmak için eğlence sağlayan Petank oynatıcılar ve çınar ağaçları, kafe ve günlük Provencal pazar ile, resimli kitap güzeldir.

Place des Lices, en gerçek eski Fransa katılmak Café des Arts (tel .: 00 33 (0) 4 94 97 02 25), yaş için size tribün koltuğu vererek dışındaki mermer masalar, eski ahşap döşeme tahtaları ve sandalyeler ile insanlar izlerken -eski bir zevk. Hâlâ St Tropez yaşıyor olsa o artık bir münzevi gibi her yerde burada Brigitte Bardot görmezsiniz. , Zihin diğer yıldız için dikkat etmeyin.

Aziz Tropez Glorious Plajlar

Aziz Tropez yarımadası üzerinde güneş tapanların plajları bol vardır. Bir çıplaklar plajı Tahiti plage olduğunu çünkü Muhtemelen en iyi bilinen. Pampelonne plaj Camarat fenerin hakim yarımadanın doğu kenarı boyunca büyük bir kumlu streç. (Dünya Savaşında modernize edilmiş ve tamamen 1977 yılında otomatik rağmen) Fransa’da en yüksek biri, bu 1831 yılından bu yana denize 60 kilometre denizcileri kadar yol gösterici oldu.

Enerjik için, birlikte harika bir yürüyüş var burun . Saint Tropez itibaren ilk film yönetmeni Roger Vadim gömüldü mezarlığa geçerler. Burun kayalık ve çam kaplı olduğu, Brigitte Bardot ait villada (ve özel plaj) için mükemmel bir yer. Bu 14 kilometrelik yürüyüş, bu nedenle bunun uzanıyor yapmak sadece olabilir olmasa hafife edilecek. Kendi özel plaj bulmak istiyorsanız, bu onun aramak için bir yerdir. Eğer denize doğru kendi yolunu yapmak gibi barış, huzur ve çok az diğer insanlar bulabilirsiniz.

Çam ağaçları arasında sen Gassin ve Ramatuelle köylerinde rastlamak. onun küçücük yollarda, eski evleri ve Romanesk kilise ile küçük bir köy daha iyi iki son derece şık otel (bir sonraki bölümde detaylar) ile tanınır. Bu ürpertici-out biraz mükemmel bir mekandır.

Nerede Saint Tropez’de kalmak

Aziz Tropez ünlü ve muhteşem otel kendi payına sahiptir; Tüm bu filmi yıldız yerde kalmak zorunda. Hotel Sezz çarpıcı bir deneyim sonra onlar için en son kalça yer (o Temmuz 2010 yılında açılan) ve ötekilerden. O, sadece birkaç dakika plaja ormanlık merkezi bir havuz çevresinde gruplanan 37 konuk, süit ve villaların bir kompleks, ayarlanır. Restoran Colette arkasında üst şef Pierre Gagnaire’de sahiptir ve mükemmel bir spa by Payot var. Çok Akdeniz ve inanılmaz şık hissediyor.

Otel Byblos Saint Tropez
Route des Salins
Tel .: 00 33 (0) 4 94 55 31 55
İnternet sitesi

Hotel Byblos Tesisin swankiest otellerinden biridir. , Kocası üç numaralı ile Brigitte Bardot, Gunter Sachs, açılışı için burada olduğunu ve Mick Jagger George Clooney ve Jay-Z ve P Diddy ünlü içi gece kulübünde içki rapçiler gibi 1971 Ünlüler Bianca önerdi yerdi Mağaralar du Roy. Alain Ducasse altında restoran Rivea olarak değiştirildi ve İtalyan lezzetleri dolu bir yerel menü ile rahat ve bahçe temalı dekor yeniden tasarlandı. Ve oda? Mükemmel ve yüzme havuzunun etrafında taş binaların şık Akdeniz ‘köy’ bir grupta yer.
Hotel Byblos
20 Ave. Paul Signac
Tel .: 00 33 (0) 4 94 56 68 00
İnternet sitesi

Sadece St-Tropez dışında Ramatuelle , iki otel taç için yarışırlar.

Upmarket ve çok soğuk-out Muse bağlarda, çam ve zeytin bahçeleri arasında sıkışmış. 15 suit burada cazibe; Güzel bir havuz var, üst düzey restoran ve rahat bar ve bir gümüş Bentley dürtü hissetmeniz gerekir St-Tropez götürmesine. Süitler Catherine Deneuve için Düzen Piaf ünlü muses sonra denir.
Muse
Route des Marres
Tel .: 00 33 (0) 4 94 43 04 40
İnternet sitesi

La Reserve Ramatuelle doğal yolla yaş önlenmesi adanmış bir spa ile çok şık bir oteldir. Hiçbir invaziv prosedürler, sadece özel yemekler, enerji artırıcı faaliyetleri ve mükemmel bir ortamda bütünsel tedaviler. İle Tabandan tavana pencereler ve Zen banyolar Creme de la Mer ürünleri burada günün düzeni vardır.
La Reserve Ramatuelle
Chemin de la Quissine
Tel .: 00 33 (0) 4 94 44 94 44
İnternet sitesi

Saint Tropez Ulaşım

Aziz Tropez Var olup 5.612 kişilik bir nüfusa sahiptir. Onlar kendi küçük sokakları, liman, kare ve plajlar için bu küçük Akdeniz köye akın kalabalıklar (hala dünya çapında ün rağmen köy) tarafından yaz aylarında birleştirilir. Yani kasaba çok sayıda tarif olabilir, bu yüzden onun cazibe nedir? Kendiniz için keşfedin.

Uçak ile
yakın havaalanı bazı yerli yolları ve İngiltere’den bazı Orada Saint-Tropez bir otobüs link veya taksiye tarafından sunulan Toulon Saint-Tropez (18 km güney batısında St Tropez 11.1 mil) vardır.

Demiryolu ile
en iyi yol 3 hr.50 ms alarak Paris’ten Toulon içine. Sonra Saint Tropez için otobüs ya da taksi.

Araba ile
Aziz Tropez A8 otoyolunun kapalıdır. Marsilya’daki en çıkışından  Cannet des Maures kavşağında sonra 38 km St Tropez için aşağıdaki işaretleri için D558 boyunca devam eder. Nice çıkışında itibaren  Le Muy  kavşak ve 40 km için D25 devam. Yaz aylarında yoğun trafik nedeniyle mil son birkaç saatte yukarı herhalde.

Turizm Ofisi
Quai Jean-Jaures (Le Port)
Tel .: 00 33 (0) 892 68 48 28 (0.35 Euro / dakika)
Web sitesi