Güney İtalya’daki ziyaret etmek 5 Yerleri En

Posted on

Amalfi Coast, Popüler Güney İtalya Tatil Bölgesi

 Güney İtalya'daki ziyaret etmek 5 Yerleri En

Güney İtalya’nın doğal Amalfi Coast, özellikle yaz aylarında bir üst tatil yeridir. Cliffs deniz seviyesinden önemli ölçüde artacak ve pitoresk köy muhteşem sahne için yapım, kayalıklarla sarılmak.

En popüler Amalfi Coast şehirlerinden biri filmde görülen, Positano olduğunu Yetenekli Bay Ripley . Ziyaret etmek başka iyi tatil beldesi Amalfi olduğunu. Dört güçlü Denizcilik Cumhuriyetleri biri kez şimdi ilginç ortaçağ mimarisi ile şirin bir kasabadır.

dar, rüzgarlı sahil yol iyi manzarasını sunarken aynı zamanda, özellikle yüksek sezonda, çok kalabalık olabilir. Feribot köylerin birkaç bağlanmak ve seyahat için daha rahat bir yol olabilir. Toplu taşıma araçları ile seyahat eden kişiler daha uygun yarımadanın karşı tarafında, Sorrento kentinde kalmaya bulabilir.

temel olarak Amalfi Yarımadası kullanarak, Pompei’nin arkeolojik sit ve Capri adası dahil günlük geziler gibi ziyaret etmek birkaç iyi yerler vardır. Bizim Amalfi Coast Harita’da Bunların tamamını görebilirsiniz.

Matera, Sassi Cave Houses ve Ortaçağ Şehri

Matera İtalya benim favori yerlerden biridir hem 13. yüzyıldan kalma büyüleyici Sassi ilçesinde, antik mağara evlerinde ve kiliseleri ile ve Sassi yukarıda Modern şehir için bir vadiye için. Sassi ilçesinde UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Çeşitli filmler Mel Gibson’ın dahil Matera, filme edilmiştir İsa’nın Çilesi .

Sassi hızında iyi ilk bakış, Piazza Vittorio Veneto ya da Piazza Sedile yakınındaki overlook değil. Oradan, Sassi sarma sokakları keşfetmek ve bir veya Rupestrian kiliselerin ikisini ortaçağ freskleri ile bazı ziyarete merdivenlerden aşağı yürüyebilir. Mağara otel Sassi eşsiz konaklama sunuyoruz.

Matera, Basilicata bölgesinde Botun instep ve İtalya’nın az ziyaret edilen bölgelerinden biri. Bir araba varsa, keşfetmek için ilginç bir bölge var. Matera Basilicata veya komşu Puglia veya Bari trenle en büyük şehirlerden otobüs ile ulaşılabilir. detayları ve görmek ve yapmanız gerekenler hakkında daha fazla bilgi için bizim Matera Seyahat Kılavuzu’na bakın

Napoli, Güney İtalya’nın en iyi City ziyaret etmek

Napoli güney İtalya’nın en büyük şehridir ve ilginç mekanlara zenginliğine sahiptir. Napoli pizza doğum yeri olarak ünlüdür ve taze deniz yemek için büyük bir şehirdir. Kent ayrıca Bay Napoli günlük geziler için uygun bir merkezdir.

Napoli tarihi merkezinde, görülecek ve yapılacak ilginç şeyler ile dolu dar sokakların bir alanı çevresinde bir yürüyüş ile başlayın. Napoli onun cömert doğuş sahneleri ve nativities için pişmiş toprak heykelcikleri oluşturmak esnaf atölye ile tanınır. Via San Gregorio Armeno üzerinde pek çoğu bulacaksınız.

Napoli Ulusal Arkeoloji Müzesi Yunan ve Roma eserleri Dünyanın en iyi koleksiyonlarından birçok Pompeii ve Herculaneum yakın kazı gelen birine sahiptir. görülmeye Napoli diğer bazı müzeler vardır. de Kraliyet Sarayı, ya Palazzo Reale ziyaret ve iki kale Castel dell’Ovo ve Castel Nuovo görmek emin olun.

Alberobello ve Puglia Salento Yarımadası, Boot Topuk

Puglia eşsiz Trulli güney İtalya’nın en alışılmadık manzaraları biridir. Trulli ve Alberobello etrafında yoğunlaştığı ve şehrin Trulli bölge UNESCO tarafından Dünya Mirası ilan edildi.

Alberobello’nun Güney Salento Yarımadası temiz plajları, Gelibolu ve Otranto ve Lecce Barok şehir gibi büyüleyici sahil kasabaları sunuyor. Puglia Harita göz atın ve genel bir bakış için yönlendirin.

Puglia lojman ilginç birkaç seçenek sunar. Alberobello civarında, bazı Trulli yenilenmiş ve bölgede bir masseria kalabilirler ederken, otel veya tatil daireler içine, rahat ve hatta bazen lüks konaklama içine yapılmış bir restore malikane döndü. Öneriler için Trulli Oteller ve Masseria Konaklama bakın.

Yunan Tapınakları ve Güneydoğu Sicilya Barok Kasabalar

Sicilya, Akdeniz’in en büyük adası, adanın bir parçasını seçmek için önerilir böylece keşfetmeye birçok site, plajlar ve kasabalar vardır. Güneydoğu Sicilya ziyaret etmek ilginç yerler iyi bir çeşitlilik vardır. Bu alan kolaylıkla araba feribot alarak veya Katanya Havaalanı uçan ulaşılır.

UNESCO Dünya Mirası site 4 asır BC – Tapınaklar Arkeolojik Park Agrigento’nın Vadisi 5th kalma Yunan tapınakları bir gruptur. Küçük bir müze evler parktan bulur. Agrigento’nın küçük tarihi merkezi de görülmeye değer.

Ayrıca UNESCO Dünya Mirası Val di Noto, Barok kasabaları, 1693 Favorim bir deprem sonrasında Sicilya Barok tarzında yeniden inşa edildi Ragusa Ibla, Ragusa, yeni kent dibinde büyüleyici bir eski şehridir. Modica ve Scicli ayrıca Val di Noto parçası olan iki küçük kasabalar vardır.

733 M.Ö. kurulan Syracuse bir Yunan tiyatrosu, Roma amfi tiyatro, antik bir kale, mezarlıklar ve dahil olmak üzere birçok ilginç arkeolojik alanları vardır Mezarları Caddesi Bizans mezarları ile. Canlı modern kent yanı ilginçtir ve taze deniz yemek için iyi bir yerdir. Yakın Ortygia Island’da ayrıca kalıntıları ve küçük bir tarihi merkezi vardır.