Gunung Agung: Bali Holiest Mountain

Posted on

Gunung Agung: Bali Holiest Mountain
Można powiedzieć Gunung (Góra) Agung to nie tylko górskie na Bali; Bali jest wyspą, która właśnie się stanie otoczyć i zależą Gunung Agung. Tak czy inaczej, trudno przecenić znaczenie Gunung Agung do Bali i na Bali.

Na ponad 10.300 stóp, góra wpływa klimat wyspy, blokując przepływ wilgoci z powietrza z zachodu na wschód. Wschodu teren Gunung Agung jest z suchych wyniku.

Dla zwykłego balijskich, Gunung Agung zdarza się również do reprezentowania centralną oś wszechświata, sam szczyt ich trzywarstwowej wszechświata z Bogów na górze, ludzie w środku i demonów poniżej. (Nasza explainer o kulturze Bali Obejmuje to w szczegółach).

  • Na Bali Związany: Chcesz wiedzieć więcej na temat reszty wyspy? Przeczytaj o Bali Regionów i plaże, dekodowany .

Cud na Gunung Agung

Gunung Agung sam uważany jest za najświętsze punkt Bali: co punkty budowlanych w kierunku szczytu, a każda świątynia i ołtarz stoi świątyni Pura Besakih na stokach Gunung Agung, że jawi się jako najbardziej świętej świątyni Bali Wśród wielu na wyspie.

Jak z najświętszych-of-świętych, balijski wierzyć świątynia jest niczym cud.

W 1963 roku wybuch, aby przejść przez balijski przesądów, to dlatego ważna ceremonia raz w wieku przeprowadzono nieprawidłowo. Ponad 1500 osób straciło życie w wyniku początkowego wybuchu, zabijając jeszcze bardziej, gdy wtórny erupcja miała miejsce jeszcze w tym roku. Erupcja wiał również off top 400 stóp góry i spowodował bardziej żywe niż zwykle słońca tak daleko, jak Europy i obu Ameryk.

Cudem Pura Besakih pozostał nietknięty przez gwałtownej erupcji. Miejscowi twierdzili, że przepływ lawy zbliżył się do świątyni – w ramach stoczni w ich najbliższym – ale sam opuścił świątynię nieuszkodzone.

Gunung Agung wspinaczki

Z początku północy i żmudnej 7-godzinnej wędrówki pod górę przed nimi, wspinacze rozważa wzniesienie Gunung Agung górę byłoby prawo traktować jako doświadczenie ponad swobodnej pod górę wypadu. Wśród wulkanów w Indonezji można zwiedzać na piechotę, Agung jest z pewnością częścią ostrzejszej połowie listy.

Innym ważnym wulkan na Bali jest wart wspinaczki Mount Batur w Kintamani – jego dwugodzinna wędrówka jest chickenfeed Gunung Agung w stosunku do użytkownika.

Wielu wędrowców Gunung Agung zarezerwować pobyt w sennym miasteczku East Bali z Sidemen, gdzie można znaleźć najlepszy wybór hoteli i homestays najbliższej szlaku.

Jeśli cenisz krótszą wyprawę nad wygód, można wybrać miasto Selat zamiast cięcia około 15-20 minut od swojej wędrówki.

Gunung Agung znajduje się w dzielnicy East Bali Karangasem o około godzinę drogi od Ubud – kulturalnym centrum Bali. Liczne biura podróży wokół Ubud reklamować transport do Pura Besakih. Twoje mieszkanie może również zorganizować prywatnego kierowcę, jeśli chcesz zrobić własną drogę Gunung Agung aby bez objazdu.

Gunung Agung można uzyskać także poprzez regionu Kintamani jadąc na południe w kierunku Rendang jedną godzinę.

Dwa Gunung Agung dróg wspinaczkowych w

Turyści mogą przyjąć jedną z dwóch głównych podejść do góry Gunung Agung.

Trudna podejście Besakih zaczyna się około pół mili od świątyni Pura Besakih i prowadzi do zachodniego szczytu, absolutnego szczytu Gunung Agung od stojącego na 9,944 stóp nad poziomem morza. Choć trasa jest trudniejsza, ale również kończy się spektakularny widok na Bali z całego.

Tym łatwiej (ale bynajmniej nie łatwe) podejście rozpoczyna się Pura Pasar Agung (najwyższa świątynia na Bali), a kończy się na krawędzi krateru, podwyższenie zaledwie 300 stóp krótkie absolutnego szczytu z widokiem na 2300-metrowej szerokości krater i panoramiczne widoki południowej i wschodniej Bali.

rzeczywiście można zacząć od drugiej drogi i odwrócić do pierwszej połowie drogi w porze suchej, jak ścieżka łącząca między nimi otwiera się wtedy.

Twój czas wznoszenia prawo i będziesz na szczyt znaleźć niezapomniany wschód słońca i widoki, które obejmują większość Bali. Nawet Lombok Gunung Rinjani na Lombok jest widoczny z samym szczycie! Musisz być w dół przed 9 rano, chociaż, jak chmury zaczynają toczyć się o 9 rano.

Obie trasy może zostać zamknięty podczas wysokich świętych dni, więc sprawdź najpierw z mieszkańcami przed organizowanie podróży.

Gunung Agung wędrówki musi-Wymagania

Musisz żadnego realnego sprzętu wspinaczkowego Gunung Agung na szczyt, ale nieprzewidywalna pogoda i trudne warunki wspinaczkowe wymagają pewnego zdroworozsądkowego przygotowanie przed wyjazdem. Przynieść następujące elementy ze sobą, kiedy rozważa się wspinać.

  • Zimno Jacket Pogoda: Temperatury w godzinach porannych są bardzo chłodno; wiatr jest silny na odsłoniętej szczytu.
  • Wodoodporna biegów: Gunung Agung wpływa cały klimat w Bali. Być przygotowanym na nieoczekiwane deszczu nawet w porze suchej.
  • Ochrona przed słońcem: Po odczekaniu zębów-zębami o wschodzie słońca, słońce pojawia się w pełnej mocy i temperatura rośnie szybko. Wziąć kapelusz i słońce ochrony.
  • Odpowiednie obuwie: skały wulkaniczne uczyni krótką pracę sandały i odsłonięte palce. Podjąć właściwe zamknięte-toe buty wspinaczkowe na swojej wspinaczki; musisz obuwie z dużą przyczepność do obsługi śliskie błoto i nagie skały po drodze.
  • Woda: Po rozpoczęciu wznoszenia, nie będzie dostępny po drodze wodnej. Przynieść co najmniej dwa litry wody, trzeba to wszystko dla wynurzania i powrotnej podróży.
  • Jedzenie i przekąski: Drogie i niskiej jakości, jedzenie turystyczny kierowane pobliżu Pura Besakih nie jest najlepszym przykładem indonezyjskiej jedzenie. Wziąć własne przekąski o wysokiej energii, aby wymienić spalone kalorie na wynurzania.
  • Latarka: Poruszanie się po szlaku przed świtem jest niemożliwe bez latarki i zagubienie bez należałoby włączyć swoją przygodę w koszmar. Doprowadzić reflektor; musisz swobodnie negocjować skalistą część wznoszenia rąk.

Przewodnicy są wymagane, ale zawodny wykonanie oznacza, że ​​zasada ta jest często ignorowana przez turystów. Jeśli cenisz sobie bezpieczeństwo, na pewno dostać przewodnik doprowadzić cię do szczytu. Można zatrudnić prowadnice po obu Besakih lub Pura Pasar Agung, ale mądry pieniądze na wynajęcie przewodników przed datą rzeczywistego wznoszenia; zarówno Sidemen i Selat miasta oferują usługi przewodnickie w górę Agung.

Spodziewać się zapłacić około $ 50- $ 80 za przewodnika dla ich usług. Trasa zwykle obejmuje śniadanie na szczycie, zwykle lekkim naleśnik poczęstunek.

Kiedy iść

Bali suche miesiące od kwietnia do października oferują najlepszą szansę na o przyjemnym doświadczeniem wspinania się Gunung Agung. Podczas wilgotnych miesiącach od listopada do marca, ścieżki stają się bardziej śliskie z powodu deszczu, błota i niebezpieczne są znane stało.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *