(Her tür gezgin için) Paris’te en iyi Piyasaları

Posted on

 (Her tür gezgin için) Paris'te en iyi Piyasaları

Pazar severler bu Fransa’nın başkentinde hiçbir sıkıntısı olduğunu keşfetmek için mutluluk olacaktır. Bu, her şeyden önce, onun zeki yemek kültürü ile ünlü bir şehir, moda ve tarih söz edilmez. Sonuç olarak, hem de sokaklarda devralarak mülayim zincir mağazalara yerel direnci esasında Paris pazarları çarpıcı bir çeşitlilik sunmaktadır. Pop-up gıda pazarları, pire marketler ve antika satıcıları, eski dünya “çarşılar” kalıcı pazar sokaklar ve gurme özel mağazaları her şehirde boldur. Olursa olsun tadı, arzuları veya ilgi ne seni çağıran bir pazar var. her kategoride – en iyi üzerinde çabuk eve okumaya devam edin.

Küresel şehirler giderken, Paris muhtemelen yüksek kaliteli ürünleri, peynir, balık üzerinde stok haftalık olarak kendilerine akın halk tarafından sevilen açık hava, pop-up çiftçi pazarlarında, kişi başına düşen en yüksek sayıya sahip ve etler, diğer seçeneklerin yanı sıra ekmek, zeytin ve taze kesilmiş çiçekler,. Gerçekten Parisli pazar kültür kendinizi için, taze gıda kalemlerinin bu shangri-las birine bir ziyaret amacıyla kesinlikle. Gıda üzerine, birkaç sikke, ara sıra hokkabaz veya mim ve diğer sokak sanatçıları, onlar dükkanı kurmak haftalık pazarlarda tüm tanıdık düzenli umuduyla klasik melodileri dışarı crooning buskers bekleyebilirsiniz.

Şimdi dalma almaya hazır olduğuna göre, en çok hangi pazarlar merak ediyor olabilirsiniz. Seni varsayarak tabii ki, klostrofobik değiliz -, hepsi değilse de, çoğu, dolaşmak tat ve lezzetli, kaliteli eşyalarla uzağa gelmek hoş yerlerdir. Özellikle hafta sonları, bu yerel pazarları arasında en popüler olsun çok kalabalık.

Yerel Sık

Bastille yakınındaki Marché Aligre şehrin en iyi haftalık pazarlarından biri olmaya Parisliler (ve bizim tarafımızdan) tarafından kabul edilir; 20’den fazla satıcıları tarafından sunulan ürünleri, balık ve et kalitesini tüm mükemmel olduğunu ve ambiyans Pazartesi hariç her gün hemen hemen her zaman büyüleyici.Atmosfer sokak pazarı kalıcı olandan bir pop-up olayı azdır, açık . En satıcıları hafta içi 1:00 ve hafta sonları 02:00 pm tarafından stantlarını kadar yakın – erken oraya. kapalı pazar, Marché Beauveau tüm hafta boyunca açık açık tane bitişik da var. (Metro: Ledru-Rollin veya Faidherbe-Chaligny – Hat 8)

Bastille Pazar: Başka yüksek coveted pazar Bastille yakınında kalabalık Boulevard Richard Lenoir (: Bastille Metro) boyunca her hafta sonu yaylar biridir. üstün üretim, peynir ve çiçek standları yanı sıra, Ortadoğu tabouleh ve aranızda vejetaryenler ile de oturup bir öğle vakti favori hummus– için falafel gelen taze zeytin ve lezzetli sandviçler ortasına yakın durmak deneyin.

“Les de Paris puces” – anlamıyla, Paris pire – Londra çok gibi (küreselleşme kurumsal kuvvetlerine oldukça dirençli kalmasını ve bunların kent haline istemiyorum bütün Fransız tarafından yarı kutsal kurumları olarak kabul edilir ) homojen zincirlerinin bir deniz. Bitpazarları gezinmek için özellikle kolay değildir ve nadir taş bulmak gerçekten bir meydan okumadır. Ama bu kesinlikle onun eğlenceli.

Gönderen Puces de Clignancourt , Paris’in eski, en büyük – en kaotik kesinlikle ve – bit pazarı, kentin kasvetli kuzey sınırına yakın bir şeridinde sıkışmış Puces des Vanves’da güneydeki diğer ucunda, bu geleneksel pazarları iyi olması gerektiğidir spontanlık ve bir merak ruhu. Her şeyden önce, fark edebilirsiniz ne için beklentilerini bırakın. Birçok standları, büyük olasılıkla eve almaya değer bir öğe bulmadan garip yaşlı önemsiz yığınları ile elemek gerekecek; diğerlerinde, ödüllü antikalar satışa fakat sıkıca çoğumuz için ulaşamayacağı vardır – elbette, üzerinde takas eldivenlerini almak için hazır hissediyorum sürece.

Orada ve Oryantasyon alınıyor: 

Puces de Clignancourt Metro Porte de Clignancourt ulaşılabilir (metro çıkışından piyasaya işaretleri izleyin). 06:00 sabah 9:00 dan aç cumartesi; 10:00 5:00 Pazar ve pazartesi.

Puces de Vanves İçin: Metro Porte des Vanves inin. 12:00; Vanves pazar 07:00 saatleri arasında 2’ye her hafta sonu açık.

Pop-Up Tavan Arası Satış

Clignancourt’un ve Vanves’de yarı kalıcı pazarlara ek olarak, şehrin haftasonu tavan satış birine haşhaş deneyin. Periyodik Bunlar bahar up –  , (sadece, maalesef Fransız değil) bu siteyi kontrol  ziyaretiniz sırasında yakındaki bulmak için.

bunlar genellikle yalnızca yayalara veya geleneksel manav, peynir dükkanları, kasap ile kaplı yaya dostu sokaklar şunlardır: Fransız başkentinin her haftalık bahar kadar açılır pazarlara ek olarak, Paris aynı zamanda süper kalıcı pazar sokakların olağanüstü yüksek sayar , çiçekçi, pastaneler, restoranlar ve kafeler (alışveriş ve örnekleme hoş bir mola için ikincisi).

Eğer bazı pazar ambiyans almak istiyorum ama Haftanın herhangi bir zaman ayırmak zorunda kalmak istemiyorsanız Rue Le itibaren Montorgueil şehir merkezinde şaplak Rue Latin Mahallesi, bu sokaklar idealdir. batı Paris’te Rue Cler, Eyfel Kulesi yakınında, ayrıca mükemmel bir pazar sokak; Rue des Şehitler iken 9. muhtemelen şu anda gurme revaçta olduğunu.

Orada ve Oryantasyon alınıyor: 

Rue Mouffetard pazar için, Censier-Daubenton’un veya Yeri Monge (iki satır 7) için Metro almak ve kalabalık caddeye iki blok yürümek.

Rue Montorgueil ulaşmak için Etienne-Marcel Metro hattı 4 alıp Rue Etienne-Marcel Turbigo Rue de meşgul çapraz; Rue Montorgueil üzerine sağa dön.

Rue Cler pazar için, La Tour-Maubourg veya Ecole-Militaire (hem hat 8) metro almak; canlı sokak beş ila on dakika yürüyerek üzerindedir.

Son olarak, Rue des Martyrs pazarı için , sizin  en iyi seçenek Metro Notre-Dame de Lorette (hat 9) inin Montmartre’deki onun yükseklikleri doğru şık caddede wend etmektir.

Herkes Paris’te bir Noel veya Hannukah harcama fırsatı var – ama kesinlikle hedefliyor değer bir deneyimdir. Bu, çünkü takı el yapımı için şehir genelinde her yıl görünür ve zencefilli her şeyi önemsiz sıcak, neşeli Alsas tarzı zâviye özellikle doğrudur ağaç için ellerinizi sıcak tutmak için sıcak şarap ve narin yılbaşı süsleri baharatlı Eve dön.

Popüler Tatil Piyasalar

Kuşkusuz en popüler ve en büyük, yıllık tatil pazar yayılan Avenue des Champs-Elysées üzerindedir. satıcılarının çok sayıda barındırma ek olarak, genel olarak işgal genç aile üyeleri tutmak için idealdir bir buz pateni pisti ve bir “Noel Baba Köyü” alanı var.

Diğer Uzun süreden beri beklenen piyasalar St-Germain-des-Pres teker, diğer yakın Trocadero / Eyfel Kulesi ve Gare de l’Est, şehrin doğu tren istasyonunda onun zanaat Alsas gıda maddeleri için özellikle açgözlü olanı içerir.

Kentin geleneksel gıda pazarları özellikle taze öğeler için çağrı fantastik portlar ise, Fransa’nın başkenti doldurmak sayısız gurme gıda mağazalar ve marketler eve gitmeden önce Çantanızı çorap için özellikle idealdir. Fransız hardalları, Confits, soslar ve çikolata gurme FLINT, kurutulmuş mantar ve baharatlar, ve Fransız şarapları itibaren, bu high-end epiceries  her şeye sahip.

Sunulan en geniş koridorlara ve ürünleri sahip olan bunlar arasında en popüler Lafayette Gurme vardır (Galeries Lafayette mağazasında; metro / RER banliyö hattı: Haussmann St-Lazare veya Opera) ve Bon Marché mağazasında Grande Epicerie sol yakasında (Metro: Sevres-Babylone).

Her iki pazarlar iyi, Kuru gıda, çikolata, kek, macaronlar ve diğer tatlılar yanı sıra kaliteli şarap, bira ve alkollü etkileyici bir seçim konserve adanmış muazzam bölümleri var.

Onlar da mükemmel taze ürünler, hamur işleri, peynir ve meats– satmak ama dik fiyat etiketleri sakının. Size küçük bir servet dışarı bölmek kaçınmak istiyorsanız, taze öğeler için yukarıda belirtilen haftalık açılan pazarlara birine kafa muhtemelen en iyisidir.

Çok kaliteli gurme gıda zincirleri Fauchon ve Hediard şunlardır; hatta en titiz damakları memnun edecek özel Fransız çaylar için, Mariage Freres veya denemek Kusmi çay .

listemizde Son olarak yıllık ticaret yiyecek ve şarap moda ve aksesuarlara, özel mallara adanmış gösterir bulunmaktadır. en çok turist bu kadar gelemeden iken – sonuçta azımız gerçekten kalabalık bir kongre merkezinde tatil günleri harcama düşünmek – özel ile Parisli kaçış uzağa gelmek umuyorsanız, onlar çağrı harika portları olabilir, sert öğeleri bulmak olmak oluşturuyor. Esnaf ve ülke çapında özel markaları ve dünya giyim ve aksesuarları, bölgesel gurme lezzetleri, ev dekor ve hatta zor dövmek tatil paketleri ufak, bu yıl etkinliklerde stantlar kurduk. Bunlar yıllık gösterileri en popüler arasındadır ve tek çatı altında en geniş seçimleri sunuyoruz:

Foire de Paris:  Genellikle yaz başında düzenlenen bu popüler olay muhtemelen Fransız başkentinin galası özel-mal ve hizmetler adil. Moda, yemek ve şarap ve turizm gibi çeşitli kategorilerde, hem kurulan ve esnaf markaların ürünleri ve markaları sunan bu sizin aradığınızı tam olarak emin değilseniz veya varsa birçok rakip hedeflemek için iyi bir yerdir çıkarlar.

Paris Bir Lezzet:  Grand Palais Bu yıl gastronomik olay genç foodies yeni nesil olarak, son birkaç yıldır popülaritesi muazzam büyüyen ve restaurateurs veya gıda kamyon sahipleri şehrin bir zamanlar ağırbaşlı mutfak kültürünü değiştirmek isteyen edilmiştir. Özellikle eğlence kenti merkezli üst ve yükselen yıldızlı şefler karşılamak ve hatta kendi yarattıkları tatmaya fırsatlardır.

Belleville Sanatçılar Açık Studios: yerel sanatçılar ve zanaatkarların onlarca genellikle uzun bir hafta sonu süre içinde üç tam days– üzerinde halka kapılarını açar açmaz Belleville canlı, kozmopolit Doğu mahalle her yıl daha da fazla aktivite ile canlanır. Bu özel bir küçük formatlı resim, heykel veya esnaf mücevher parçası bulmak için piyasada iseniz kontrol etmek fantastik bir olaydır; Eğer bunu yaparken kapalı-dayak-track Paris tarafında, ilginç bir görmek mümkün olacak.

Biz bir içki olması tavsiye  Aux Folies (eğer yani, al bir tane yönetmek durumunda) tablodan, Hayran veya duvarlar süsleyen ayrıntılı sokak sanatını nefret edebilirsiniz: bölgede birkaç sanatçı stüdyoları perusing sonra bara bitişik yan sokak.