Highlights ve Ziyaretçi İpuçları – Musee d’Orsay Paris Hakkında Her

Posted on

Önemli ve Ziyaretçi İpuçları

Dünyanın en çok ziyaret edilen müzelerinden biri olan Orsay Müzesi erken modern çağın en dikkat çekici eserleri birçok vitrine, 1848-1914 yılları arasında üretilen resim, heykel ve dekoratif objelerin büyük koleksiyonunu barındırıyor.

ziyaretçilere modern resim, heykel, tasarım ve hatta fotoğraf doğumda ayrıntılı ve nefes kesen bir görünüm verilmesi, Orsay’ın daimi koleksiyon neoklasisizm ve romantizm gelen empresyonizm, ekspresyonizm, ve art nouveau tasarımına yayılmaktadır.

 Dünya standartlarında koleksiyonundan zirveler Ingres, Delacroix, Monet, Degas, Manet, Gaugin, Toulouse-Lautrec ve Van Gogh dahil sanatçıların başyapıtları arasındadır.

İlgili Oku: Bu heyecan verici hareketin anlayışınız genişletmek için Paris’te en iyi izlenimci müzelerin listemize başvurabilirsiniz emin olun.

Ulaşım ve İletişim Bilgileri:

Adres: 1 Rue de la Légion d’Honneur
7 idari bölgesinde
Metro: Solferino (Hat 12)
RER: Musee d’Orsay (C Hattı)
Otobüs: Çizgiler 24, 63, 68, 69, 73, 83, 84 ve 94

Müze bulunmaktadır Saint-Germain des Pres mahalle Quai Anatole France ve Rue de Lille arasında ve sol yakasında Seine Nehri’ne bakan. Müze ayrıca, Jardin des Tuileries nehir beş dakikalık yürüme mesafesindedir.

Ayrıca yakınında:

 • Latin Quarter
 • Louvre Müzesi
 • Rodin Müzesi ve Bahçe
 • Musée de l’Armée (Ordu Müzesi)

Telefonla Bilgi:

 • +33 (0) 1 40 49 48 14
 • +33 (0) 1 40 49 49 78

Web sitesini ziyaret et

 

Açılış saatleri:

6 pm için 09:30 (pazar aracılığıyla salı)

9:45 ile 9:30 (Perşembe)

Pazartesi kapalı.

Kapalı: 1 Mayıs ve 25 Aralık.

kabul:

Geçerli giriş ücretleri için bu sayfaya bakın .

 • Her ayın ilk Pazar günü tüm ziyaretçiler için ücretsiz.
 • 18 yaşın altındaki ziyaretçileri için ücretsiz.
 • ziyaretçilerin yaş 18-25 için ücretsiz bir AB ülkesinin vatandaşı olan.
 • İşsiz ziyaretçiler için ücretsiz.
 • Engelli ziyaretçiler için ücretsiz.
 • Paris Müzesi Pass sahipleri için ücretsiz.

Kılavuzlu Müze Turları:

 • Orsay Müzesi Turu Başyapıtları  kalıcı koleksiyonlarının 1,5 saatlik bakış ile bireysel ziyaretçiler sağlar İngilizce bir tur var. Tur Salı Cumartesi çalışır. Cari süreleri ve fiyatlar için resmi web sitesine bakın.
 • Çeşitli Tematik Grubu Turu vardır böyle akademizme itibaren izlenimciliğe Musée d’Orsay Sanat Büyük Eserleri, büyük sanatsal Hareketleri, Empresyonist Sergisi’nin Era gibi alanlarda kullanılabilir ve Empresyonizm (1886-1914) sonra. Times, tarihlerin ve temalar değişir.

Ulaşılabilirlik:

Neyse ki, bu müzenin tüm seviyeler tekerlekli sandalye erişimine. Engelli ziyaretçiler yardımcı Bireyler ücretsiz müzeye kabul edilmektedir. Buna ek olarak, tekerlekli sandalyeler ceket check mevcuttur. Araba ücretsizdir, ancak bir pasaport veya ehliyet güvenlik teminatı olarak gereklidir

Alışveriş ve Müzesi’nde Yemek:

Müze hediyelik eşya dükkanı ve kitapçı Pazartesi hariç her gün, 6:00 ÖS 09:30 açıktır (Perşembe günü 9:30 kadar açık.)

Müze restoran orta düzeyde yer alır. Süslü bir ortamda basit, biraz pahalı eğer yemekler sunan, tavan freskleri ve oymalar restoranı, özenle hazırlanmış.

Ödeme bekliyorlar yemek için 25-50 Euro (yaklaşık. $ 33- $ 67). Rezervasyon yok.

Restoran telefon: +33 (0) 1 45 49 47 03

Geçici sergiler:

Musée d’Orsay özel sergiler ve düzenli olarak tematik olayları düzenler. Bu sayfayı ziyaret edin yaklaşan sergiler ve özel etkinlikler hakkında ayrıntılı bilgi için bkz.

Sizin Ziyaret En olun:

ziyaretinizi zenginleştirici ve heyecan verici bir tanesidir sağlamak için benim en iyi 5 Orsay Müzesi Ziyaretçi İpuçları izleyin.

Oryantasyon ve Koleksiyon Özeti

Musée d’Orsay kalıcı koleksiyon dört ana seviyeleri ve teras sergi alanı kapsar. koleksiyon kronolojik ve sanatsal hareketine göre sunulmuştur.

Zemin kat:

Zemin Kat (ile karıştırılmamalıdır Avrupa birinci katta ise, ikinci kat ABD’de) 1870 en erken 1848 üretilen eser yer alıyor.

 Sağ taraftaki galerileri tarihsel resmin evrimi üzerinde ve Akademik ve ön sembolist okullarda odaklanır. Önemli sonra izlenimci resim önemli bir rakam olacak Ingres, Delacroix, Moreau ve Edgar Degas, erken çalışmalarından eserleri bulunmaktadır.

Bu arada, t o sol tarafı galeriler Doğacılık’ta, Realizm ve ön izlenimcilik odaklanır. Courbet, Corot, Millet ve Manet ile Önemli eserler burada bulabilirsiniz. Başlıca eserleri Millet dahil Angelus (1857-1859) ve Manet’nin rezil 1863 resim Kırda Öğle Yemeği iki giyinik erkeklerle piknik çıplak kadını tasvir (Çimen üzerine Öğle).

Mimarlık, heykel ve dekoratif objeler bu düzeyde ortalarından 19. yüzyıl eklektisizm hareketine mensup İkinci İmparatorluk modelleri ve nesneleri içerir.

Orta Düzey:

Bu kat, Art Nouveau dekorasyon için ayrılmış altı oda olmak üzere 19. yüzyıl resimlerinde, pastel ve dekoratif objeler, önemli bir koleksiyona sahiptir.

Seine bakan galeriler kamu anıtlardan özellik doğabilimci ve sembolist boyama yanı sıra süslemeler. Klimt ve Munch eserlerini içeren yabancı boyama, Fransız resminin yanında yer alır. Güney galerileri Maurice Denis, Roussel ve Bonnard’ın sonraki eserleri bulunmaktadır.

“Üst Düzey” (2):

Bu bir sonraki seviye  neoimpressionists, Nabists ve Pont-Aven ressamların yenilikçi, sıradışı resminde teknikleri ve pastel ortaya çıkmasını gösterir. Gaugin, Seurat’nın, Signac ve Toulouse-Lautrec ile Binbaşı eserler burada. Bu arada,  küçük formatlı resim adanmış galeride bu seviyede gösterilir.

Üst Kat / Üst Düzey “1”:

Üst kat ( “Üst Düzey (1”) tartışmasız müzede en nefes kesici galerileri bulunuyor. dışavurumcu ve hareketlerinden Sayısız harika eserler burada bulabilirsiniz.

Önemli Empresyonistler Degas, Monet, Renoir, Sisley, Pissarro ve Caillebotte’un eserleri bulunmaktadır. Bütün galeriler 1880 sonrasında Monet ve Renoir adanan edilir.

Dünyaca ünlü yılında Gachet’te koleksiyonu , Van Gogh ve Cezanne tarafından çığır açıcı çalışmaları görülebilir. Heykel zirveler nefes kesen Degas dansçıları içermektedir.

Teras Seviye

“Teras” alan öncelikle Fransız heykeltıraş Auguste Rodin yüce işler için ayrılmış bütün bir kanatla, 19. yüzyıl heykel takdis edilir