Skip to main content

Hill Племена в Таїланді: Люди, етичні проблеми Відповідальні тури

Hill Племена в Таїланді: Люди, етичні проблеми Відповідальні тури

Якщо ви відвідуєте Північний Таїланд, особливо Chiang Mai регіону, ви будете чути фразу «гірські племена» кинуті навколо багато, особливо туристичних агентів, які намагаються продавати тури.

Це не завжди ясно , що саме «гірське плем’я» ( Chao Као на тайському) означає. Термін виник в 1960 – ті роки , так і колективно відноситься до груп етнічних меншин , які проживають в північних районах Таїланду. Безліч пішохідних / трекінг компаній і туристичні агентства пропонують тури гірських племен , де іноземці похід або вбиваються в навколишніх гір , щоб відвідати ці люди у віддалених селах.

Під час відвідування, туристи часто стягується вступний внесок і попросили купити вироби ручної роботи, зроблені цими меншинами. Через свою барвистою, традиційному одязі і різко витягнутими шиями, прикрашених мідними кільцями, то Падуанг підгрупа народу карен з М’янми / Бірми вже давно вважається пам’яткою в Таїланді.

племена Hill

Багато з гірських племен перейшли до Таїланду з М’янми / Бірми і Лаосу. Карен Хілл племені, з багатьох підгруп, вважається найбільшим; їх число в мільйонах.

Хоча деякі фестивалі розподіляються між різними гірськими племенами, у кожного є своя власна унікальна мова, звичаї і культура.

Є сім основних гірські племена група в Таїланді:

  • Аха
  • Lahu
  • Карен
  • Хмонг (або ий)
  • Миєн (або Яо)
  • Лис
  • палаунг

Long-Neck Падуанг

Найбільша пам’ятка серед гірських племен, як правило, давно шия Падуанга (Kayan Lahwi) підгрупа людей Карена.

Побачивши жінка, що носять штабель металевих кілець – розміщений там з народження – на шиї досить шокуючі і захоплюючий. Кільця спотворювати і подовжена шию.

На жаль, це практично неможливо знайти тур , який дозволяє відвідати «справжні» Падуанг (довга шия) люди (тобто, Падуанг жінки , які не тільки носити кільця , тому що вони були змушені або тому , що вони знають , що вони будуть бути в змозі робити гроші від туристів, роблячи так.

Навіть при відвідуванні самостійно, ви будете платити щодо крутий вступний внесок , щоб увійти в «довгу шию» село в Північному Таїланді. Дуже мало цього вхідна плата , здається , щоб покласти назад у село. Не очікуйте культурний, National Geographic момент: частина села туристи можуть отримати доступ, по суті , один великий ринок з жителями торгують вироби та можливості фотографії.

Якщо ви шукаєте самий етичний вибір, це, ймовірно, краще, щоб пропустити будь-який тур, який рекламує Падуанг пагорб плем’я, як частина пакету.

Етичні питання і проблеми

В останні роки питання були підняті про це етично відвідати пагорб племені людей Таїланду. Проблеми виникають не тільки тому , що контакт з західниками можуть зруйнувати їх культуру, а тому , що там було більше доказів того, що ці люди експлуатуються туроператорами та іншими , які отримують прибуток від їх популярності серед відвідувачів. Чи не більша частина грошей , отриманих від туризму стікають назад в села.

Деякі з них описані пагорба племені походи, як відвідування «людських зоопарків», де предмети, по суті замкнених в своїх селах, змушені носити традиційний одяг і оплачені трохи грошей для свого часу. Очевидно, що це одна крайність, і є приклади гірських племен сіл, які не відповідають цьому опису.

Важке становище цих етнічних меншин в Таїланді стає більш ускладнюється тим фактом, що багато біженців, які не мають тайського громадянства і, таким чином, вже маргінальні люди з обмеженими правами і кілька варіантів або шляхів для відшкодування збитку.

Етичні переглядів Hill Tribe

Все це не означає, що це неможливо відвідати села в Північному Таїланді етично. Це означає, що туристам, які хочуть «робити правильні речі» просто потрібно бути трохи задумливими про тип туру вони йдуть далі і досліджувати туроператори провідних гірських племен візит.

В цілому, кращі тури є ті, де ви йдете в малих групах і залишитися в селах самі. Ці гостьові будинки майже завжди дуже «грубі» за західними стандартами – житловий і туалет дуже простий; спальні приміщення часто просто спальний мішок на підлозі спільної кімнати. Для мандрівників, зацікавлених в інших культурах і шукаю можливість осмислено взаємодіяти з людьми, ці тури можуть виявитися дуже корисними.

Це стара дилема для мандрівників і досі є предметом численних дискусій: відвідування гірських племен, тому що люди в селах безпосередньо залежать від туризму, або не відвідують, щоб уникнути подальшої їх експлуатації. Оскільки багато членів гірських племен не було надано громадянство, їх варіанти заробляти на життя, як правило, невеликі: сільське господарство (часто стиль підсічно-вогневе) або туризм.

Рекомендовані туристичні компанії

Етичні туристичні компанії існують в північному Таїланді! Уникайте підтримку поганий практики, роблячи невелике дослідження, перш ніж вибрати пішу компанію. Ось кілька туристичних компаній в Північному Таїланді: