Skip to main content

Hill gentis Tailandas: Žmonės, etinių problemų, Atsakingas Ekskursijos

Hill gentis Tailandas: Žmonės, etinių problemų, Atsakingas Ekskursijos

Jei lankotės Šiaurės Tailandas, ypač Čiangmajus regionas, išgirsite frazę “kalnų gentis” išmesti aplink daug, ypač kelionių agentūrų bando parduoti turus.

Tai ne visada aišku, ką “Hill gentis” ( Čao Khao tajų) reiškia. Terminas atsirado 1960 metais ir kartu remiasi etninių mažumų, gyvenančių Šiaurės Tailandas grupes. Natos Kelionės pėsčiomis / Trekas įmonių ir kelionių agentūrų siūlo kalvos gentis turus, kur užsieniečiai žygis ar yra įstumiamas į aplinkinius kalnus aplankyti šiuos žmones atokių kaimų.

Vizitų metu turistai dažnai kaltinamas startinį mokestį ir paprašė pirkti rankdarbiai padarytus šių mažumų. Dėl savo spalvinga, tradicinių suknelė ir dramatiškai prailgintos kaklo puošia žalvario žiedus, The Paduang pogrupio kajinai Mianmaras / Birma jau seniai laikomas turistų atrakcija Tailande.

Kalvos gentis

Daugelis kalvos gentis žmonių perėjo į Tailando, Mianmaras / Birma ir Laoso. Karen kalvos alkūnės, sudaryta iš daugelio pogrupius, yra laikoma, kad didžiausia; jų skaičius milijonais.

Nors kai kurie festivaliai dalijasi skirtingų kalnų gentis, kiekvienas turi savo unikalų kalbą, papročius ir kultūrą.

Yra septyni pagrindiniai Hill Gentis grupes Tailandas:

  • Akha
  • Lahu
  • Rudos
  • Hmongų (arba Miao)
  • Mien (arba Yao)
  • Lisu
  • Palaung

Long-kaklo Paduang

Didžiausia atrakcija turistams tarp kalnų gentis linkęs būti ilgai kaklo Paduang (Kayan Lahwi) pogrupio kajinai.

Matydamas moterys dėvi šūsnis metaliniais žiedais – ten patenka nuo gimimo – ant jų kaklų yra gana šokiruojantis ir įspūdingi. Žiedai iškreipti ir ištęsti jų kaklų.

Deja, tai beveik neįmanoma rasti kelionė, kuri leidžia jums aplankyti “autentiškos” Paduang (ilgas kaklas) žmonės (ty, Paduang moterys, kurie ne tik dėvėti žiedus, nes jie buvo priversti arba todėl, kad jie žino, kad jie bus galės užsidirbti pinigų iš turistų daryti.

Net jei apsilankymą savarankiškai, turėsite sumokėti gana kietas stojamąjį mokestį įvesti “ilgu kaklu” Kaimo Šiaurės Tailande. Labai mažai šio įėjimo mokestį, atrodo, gauti įdėti atgal į kaimą. Nesitikėkite, kultūros, National Geographic metu: gyvenvietės turistai gali patekti dalis iš esmės yra vienas didelis rinkos su gyventojais smulkus amatų ir foto galimybes.

Jei jūs ieškote labiausiai etikos pasirinkimas, tai turbūt geriausia praleisti bet kokią kelionę, kad reklamuoja Paduang kalvos gentis kaip paketo dalis.

Etikos problemos ir rūpesčius

Pastaraisiais metais, klausimai buvo iškelti apie tai, ar tai etiška aplankyti kalvos gentis žmonių Tailande. Susirūpinimas kyla ne tik dėl kontakto su vakariečių yra linkę sunaikinti savo kultūras, bet todėl, kad ten buvo daugėja įrodymų, kad šie žmonės yra išnaudojami kelionių operatorių ir kitų, kurie pelnosi iš jų populiarumą tarp lankytojų. Ne daug pinigų, gautų iš turizmo sruvena atgal į kaimus.

Kai kurie aprašyti Hill gentis žygius kaip apsilankymą “žmogaus zoologijos sodai”, kur dalykai iš esmės yra įstrigę savo kaimus, priversti nešioti tradicinį apdaras ir mokamas šiek tiek pinigų už jų laiką. Akivaizdu, kad tai yra vienas kraštutinumas, ir ten yra pavyzdžiai Hill genties kaimuose, kurie netelpa šį aprašymą.

Šių tautinių mažumų padėtis Tailande apsunkina ir tai, kad daugelis pabėgėlių, kurie neturi Tailando pilietybę ir todėl jau socialiai atskirtiems asmenims su ribotomis teisėmis ir keletą variantų ar būdų žalos atlyginimo.

Etikos kalnas Gentis Apsilankymai

Visa tai nereiškia, kad tai neįmanoma aplankyti kaimus Šiaurės Tailande etiškai. Tai reiškia, kad turistai, kurie nori “daryti teisingus dalykus” tiesiog reikia būti šiek tiek mąstantis apie turą jie eiti tipą ir mokslinių tyrimų kelionių operatoriai pirmaujančių kalvos gentis apsilankymo.

Apskritai, turus yra tie, kur jūs einate mažose grupėse ir likti kaimuose patys. Šie bijoti beveik visada labai “šiurkštus” pagal Vakarų standartus – būsto ir tualetinės priemonės yra labai paprastas; miegamosiose patalpose dažnai yra tik miegmaišį dėl bendros patalpos grindų. Keliautojams, kurie domisi kitomis kultūromis ir ieško galimybę prasmingai bendrauti su žmonėmis, šios ekskursijos gali baigtis yra labai naudingas.

Tai senas dilema keliautojams ir dar daug diskutuota: aplankyti kalnų gentis, nes kaimuose žmonės tiesiogiai remtis turizmo arba neužsuka išvengti tolimesnio jų išnaudojimą. Kadangi daugelis prisijungę kalvos gentis nebuvo suteikta pilietybė, jų galimybės užsidirbti pragyvenimui paprastai plonas: žemės ūkio (dažnai lydiminė žemdirbystė stilius) arba turizmą.

Rekomenduojami Tour Įmonės

Etikos kelionių įmonės egzistuoja šiaurinėje Tailando! Venkite remti blogus praktika daro šiek tiek mokslinių tyrimų prieš pasirenkant kelionėse įmonę. Čia yra kelionių bendrovių Šiaurės Tailande pora:

You may also like