Skip to main content

Hill Tribes Taizemē: Cilvēki, ētiskiem apsvērumiem, kas atbild Tours

Hill Tribes Taizemē: Cilvēki, ētiskiem apsvērumiem, kas atbild Tours

Ja tu apmeklē ziemeļu Taizemi, īpaši Chiang Mai reģionā, jūs dzirdat frāzi “kalna ciltis” izmet pa daudz, īpaši ceļojumu aģenti mēģina pārdot ekskursijas.

Tas ne vienmēr ir skaidrs, ko tieši “kalns cilts” ( Chao Khao taju) nozīmē. Termins nāca par 1960 un kopīgi attiecas uz etniskajām minoritātēm, kas dzīvo ziemeļu Taizemē. Rādītāji pārgājienu / trekinga uzņēmumiem un ceļojumu aģentūras piedāvā kalnu cilšu ekskursijas kur ārzemnieki pārgājienos vai brauc uz apkārtējiem kalniem apmeklēt šos cilvēkus nomaļos ciematos.

Vizīšu laikā tūristi bieži vien jāmaksā ieejas maksa un lūdza, lai iegādātos amatniecības, ko šīs minoritātes. Sakarā ar to krāsains, tradicionālo apģērbu un dramatiski pagarinātas kakliem rotāti ar misiņa gredzeniem, tad Paduang apakšgrupa Karen cilvēkiem no Mjanmā / Birmā jau sen tiek uzskatīts par tūristu piesaisti Taizemē.

The Hill Tribes

Daudzi no kalna cilts cilvēki pārgāja uz Taizemi no Mjanma / Birma un Laosu. Karen kalna cilts, kas sastāv no daudziem apakšgrupas, tiek pieņemts, ka lielākā; viņi numuru miljoniem.

Kaut arī daži festivāli tiek dalīta starp dažādiem kalnu ciltis, katram ir savs unikāls valodu, muitas un kultūru.

Ir septiņi galvenie kalnu cilšu grupas Taizemē:

  • Akha
  • Lahu
  • Karen
  • Hmong (vai Miao)
  • Mien (vai Yao)
  • Lisu
  • Palaung

Long-Neck Paduang

Lielākais tūristu piesaisti starp kalna cilšu mēdz būt ilgtermiņa kakla Paduang (Kayan Lahwi) apakšgrupa Karen cilvēkiem.

Redzot sievietes valkā kaudzēm metāla gredzeniem – novietotas tur kopš dzimšanas – uz viņu kakliem ir diezgan šokējošs un aizraujoši. Par gredzeni kropļot un izstiept kaklu.

Diemžēl, tas ir gandrīz neiespējami atrast ceļojumu, kas ļauj apmeklēt “autentiskas” Paduang (garš kakls) cilvēki (ti, Paduang sievietes, kas ne tikai valkā gredzenus, jo viņi ir spiesti vai tāpēc, ka viņi zina, tie būs varētu veikt naudu no tūristiem, ko darīt.

Pat tad, ja apmeklē patstāvīgi, jums būs jāmaksā samērā stāvas ieejas maksa, lai ievadītu “gara kakla” ciems ziemeļos Taizemē. Ļoti maz no šīs ieejas maksa, šķiet, lai saņemtu likt atpakaļ uz ciemu. Nelietojiet sagaidīt kultūras, National Geographic brīdis: daļu no ciema tūristi var piekļūt būtībā viens liels tirgus ar iedzīvotājiem sīkumains amatniecības un foto iespējas.

Ja jūs meklējat visvairāk ētikas izvēli, tas ir iespējams, vislabāk izlaist jebkuru ceļojumu, kas reklamē Paduang kalna cilts, kas ir daļa no iepakojuma.

Ētiski jautājumi un bažas

Pēdējos gados, jautājumi tika uzdoti par to, vai tas ir ētiski apmeklēt kalna cilts cilvēkiem Taizemē. Šīs problēmas rodas ne tikai tāpēc, ka saskare ar rietumniekiem varētu iznīcināt savu kultūru, bet gan tāpēc, ka ir bijis arvien vairāk pierādījumu, ka šie cilvēki tiek ekspluatēti ar tūrisma operatoriem un citiem, kuri peļņu no savas popularitātes starp apmeklētājiem. Nav daudz nopelnīto naudu no tūrisma trickles atpakaļ ciematiem.

Daži ir aprakstīti kalna cilts treks kā apmeklējot “cilvēku zooloģisko dārzu,” kur priekšmeti būtībā Ieslodzījuma savos ciematos, spiesti valkāt tradicionālo apģērbt un samaksāts maz naudas, par to laiku. Protams, šis ir viens ļoti, un tur ir piemēri kalna cilts ciematu, kas neietilpst šo aprakstu.

Šo etnisko minoritāšu nožēlojamais Taizemē sarežģī tas, ka daudzi ir bēgļi, kuriem nav Thai pilsonību un tādējādi jau atstumtiem cilvēkiem ar ierobežotām tiesībām un dažām opcijām vai alejas atlīdzināšanas.

Ētiskie Hill cilts apmeklējumi

Tas viss nenozīmē, ka tas ir neiespējami, lai apmeklētu ciematus Ziemeļu Taizemē ētiskā veidā. Tas nozīmē, ka tūristi, kuri vēlas “darīt pareizās lietas” vienkārši ir jābūt mazliet pārdomāto par ceļojums viņi iet uz tipa un izpētīt tūroperatoru vadošās kalna cilts vizīti.

Kopumā labākie ekskursijas ir tie, kur doties nelielās grupās un uzturas ciematos sevi. Šie homestays gandrīz vienmēr ir ļoti “neapstrādāts” pēc Rietumu standartiem – mājokļu un tualetes telpas ir ļoti pamata; guļamtelpās bieži tikai guļammaiss uz stāvā koplietošanas telpas. Attiecībā uz ceļotājiem interesē citām kultūrām, un meklē iespēju jēgpilni mijiedarbojas ar cilvēkiem, šie ceļojumi var beigties ļoti atalgojot.

Tas ir vecs dilemma ceļotājiem un joprojām pakļauts daudz diskusiju: ​​apmeklējiet hill ciltis, jo cilvēki ciematos tieši balstās uz tūrismu, vai neapmeklē izvairīties veicinātu to izmantošanu. Tāpēc, ka daudzi no kalna cilšu nav piešķirta pilsonība, viņu iespējas nopelnīt iztiku parasti slim: lauksaimniecība (bieži slīpsvītra-un-burn stila) vai tūrismu.

Ieteicamie Tūrisma uzņēmumi

Ētikas tūrisma uzņēmumiem pastāv ziemeļu Taizemi! Izvairieties atbalstot slikto praksi, veicot nelielu pētījumu pirms izvēloties Trekking uzņēmums. Šeit ir pāris tūrisma kompānijām Ziemeļeiropā Taizeme:

You may also like