Historické Saint Pierre štvrť v Bordeaux

Posted on

Historické Saint Pierre štvrť v Bordeaux

Všetky veľké mestá sedieť na brehoch riek a veľmi veľké mesto Bordeaux nie je žiadnou výnimkou z tohto pravidla. Od doby Rimanov roku, to bol prístav pozdĺž rieky Garonne, ktorý priniesol Bordeaux jeho bohatstvo a významu s obrovským obchodu so zvyškom sveta.

Po odchode Rimanov, centrum presunula od nábrežia do okresu len zozadu, sa vstupom do prístavu vedie mimo oblasti známu ako Saint-Pierre.

Jednalo sa o srdce mesta, ako sa jeho meno zo Saint-Pierre a svätého Petra, patróna rybárov. V 12 th storočia, mesto sa rozširovalo s rastom obchodu a kvalifikovaných remeselníkov, ktorí prišli slúžiť obyvateľom.

St Pierre kostol bol postavený v 15 th a 16 th storočia na mieste starej Gallo-rímsky prístav, v tom čase centrom starého mesta. Bordeaux prosperoval potom zmenil obrovsky v 18 th storočia, kedy stredoveké hradby oddeľujúce štvrti Saint Pierre od rieky a prístav boli strhnuté.

To otvorilo mesto vo zlatej ére neoklasicistická architektúry a Bordeaux sa stal miestom milostivý, krásne proporciami budov teplé žlté kameňa. Dnes štvrťroku Saint Pierre je stále plný stavieb z tejto veľkej architektonickej éry, ktoré môžete ľahko pokryť na self-sprevádzaný peší výlet.

Procházka Past

Začnite u Place de la Bourse, ktorá sa otvára von na rieke a striekajúcej cez Miroir d’Eau , zrkadlo vody, ktorá odráža slávnu palác za sebou.

Potom pešo do malého rue Fernand Philippart (starý rue Royale) okolo domu obchodníka Castagneto. Číslo 16 bol postavený v roku 1760 na obdiv svoje bohatstvo Castagneto. Na konci ulice, prídete na námestí Place du Parlement. Miesto samo o sebe je architektonický potešenie s fontánou v jeho strede.

Vezmite Rue Parlement Ste Catherine okolo číslo 11, kde Bordeaux prvý magnát, Nicolas Beaujon, sa narodil v roku 1718. Prechádzka vtedy dole Rue du Parlement ku kostolu St Pierre tam, kde je organickou trh v konajú každý štvrtok.

Jedná sa o malý, ale krásny časť Bordeaux. Plné bistier, barov a jednotlivých obchodov, to vám dáva skutočný pocit starého mesta. Miesto samo o sebe je architektonický potešenie s fontánou v jeho strede.

Úzke krivolaké uličky raz ubytoval kvalifikovaných remeselníkov, ktorí prišli nastaviť svoje podniky a uspokojovať stále bohaté obchodníkmi a majitelia lodí. Rue des Argentiers bola plná zlatníkov, rue des Bahutiers umiestnené ľuďom a drevené debny používané na skladovanie a prepravu; sviečok pracoval v Rue des Trois Lustre a obilia bol uložený v rue du Chai des Farines.

Na konci týchto uličiek, prídete do 35 metrov vysoké Porte Cailhau, postavený v roku 1494 na pamiatku víťazstva Karla VIII nad Italy v Fornovo a označiť vchod medzi mestom a riekou. Na brehu rieky je tu malý výklenok s prekladom nad ním a uvedie, ktoré oznamuje Charles VIII zomrel v roku 1498 z prechádzky príliš rýchlo do práve takého prekladu.

Zdá sa, že smutný koniec pre Karla, priateľský ‘. Ísť dovnútra veže pre výstavu zobrazujúci nástroje a materiály použité na vybudovanie mesta a audiovizuálne zobrazenie svetu kamenárov, neopěvovaných hrdinov týchto nádherné budovy. Odtiaľ budete mať nádherný výhľad na najstarší most v Bordeaux, Pont de Pierre.

Bordeaux Cestovná kancelária vás pozýva na ranné pešej prehliadky mesta predstavovať fasády hlavných pamiatok, s možnosťou ísť dovnútra a navštívi časť interiéru. Ponúkajú tiež zájazdy v 2CV, zájazdy do krajiny vína a prehliadky lodí. Ak chcete vám chuť, tu sú niektoré z množstva rôznych zájazdy k dispozícii. Bordeaux je skvelý centrum pre turistiku na francúzske pobrežie Atlantického oceánu.