Hua Hin, Tayland İyi Plajlar Dive Into

Posted on

 Hua Hin, Tayland İyi Plajlar Dive Into
Hua Hin, Bangkok araba, tren veya otobüs ile sadece birkaç saat bir sahil kasabası, Prachuap Khiri Khan güney Tay eyaletinde Tayland Körfezi üzerinde sokuldu Tayland’da en popüler plajlarından bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Burada, lüks oteller, tatil köyleri ve konuk evleri yanı sıra taze deniz ürünleri içmek ve yemek yerleri bol küçük bir kasaba çevrili okyanusa yavaşça eğimli kumlu uzun, yassı streç, bekleyebilirsiniz.

eski hayatta, Hua Hin yerel bir balıkçı köyü, ama onun şeker yumuşak kum ve kristal suları hızla Bangkok sakinlerinin dikkatini çekti ve bir çare kasabaya köye dönüştürdü. 1920’lerde, Tay kraliyet ailesi bile burada yaz “evler” (konakların gibi daha fazla) inşa etti. Günümüzde bölge, dünya standartlarında plajları ve uçurtma sörf noktalar için bilinir.

Ulaşım ve Çevresinde Seyahat

Hua Hin Bangkok’tan almak çok kolay ve ekonomiktir. Yaklaşık üç saat sürecek Bangkok’un Hua Lumpong İstasyonu’ndan günlük trenler vardır ve Bangkok’un Güney Otobüs Terminali’ne ve Zafer Anıtı’na her gün terk birden hükümet otobüsler (küçük, mini otobüsler) da vardır.

Bir kez oraya, doğru Hua Hin kendi ayakları etrafında almak için daha daha fazla bir şey gerek olmayacak kadar küçüktür. Eğer daha fazla plajlara veya çevredeki turistik yerlere girişim istiyorsanız olsa da, bir araba ya da motosiklet kiralama düşünün. Eğer direksiyonuna ulaşmadan Ancak, bazı batılı ülkeler olarak düzenlenmemiştir gibi Tayland’da sürüş beri yolun kurallarını anlamak emin olun.

Yakın Plajlar ve Turistik

Hua Hin en popüler cazibe aynı adı taşıyan onun plaj olsa da, bu tatil beldesi yakınlarındaki diğer turistik ve plajları vardır. Eğer Chopsticks Tepesi’nde tapınağında vahşi maymunlar ile biraz zaman geçirmek istiyorum ya da Khao Sam Roi Yot Milli Parkı yollar keşfetmek için, ister Hua Hin yakın yapılacaklar bol vardır.

  • Hau Hin: tatil, restoranlar, barlar ve kulüpleri ile Çizgili, bu cityside plaj gündüz kalabalık biraz olabilir, ama bu bir akşam tarih için harika.
  • Chopsticks Hill: bakan Hua Hin plaj Bu tepe Khao Takiab tapınağa ev ve insanların çanta ve cepler çalmak için bilinen yabani maymun paketidir. Bir tuk-tuk kullanarak buraya almak ya songthaew ve yaklaşık bir saat ya da iki kalmayı planlıyorum ve kullanılmalıdır.
  • Suan Son Pradipat Plajı: (kendi İngilizce bilindiği gibi) yaklaşık sekiz kilometre güneyinde Huan Hin, Deniz Çam Ağacı Garden Beach bulunan önemli ölçüde daha az kalabalık. Burada herhangi bir plaj satıcıları olmayabilir iken, plaj kuzey ucunda büyük lokantalar vardır.
  • Khao Sam Roi Yot Milli Parkı: Phraya Nakhon Mağarası, birkaç plajları, yürüyüş parkurları ve bölgenin eşsiz manzarasına eve.
  • Pranburi: Sadece 30 kilometre güneyindeki Hua Hin. Pranburi kum üzerinde rahatlatıcı, yarı-özel gün için harika her ikisi de Nom Sao ve Pranburi plajlara ev sahipliği yapmaktadır.

Go zaman Ne olacağını ve Ne Yapmalı

Mayıs’a kadar Mart sıcaklıkları bazen üç haneli kadar tırmanma, sıcak sezonu sayılır ve Ekim’e Haziran senin plaj planları bir damper koymak olabilir yağmur mevsimi, kabul edilir. Sonuç olarak, ziyaret için en iyi zaman hava plajda bir gün için sıcak ve kuru mükemmeldir Şubat aracılığıyla Kasım’dan yüksek sezonda olduğunu.

Hua Hin yuvarlak yerel turist ve Avrupalılar yıl bir sürü bir sürü çeker ve yüksek sezonda, restoranlar, plajlar ve turistik yerler oldukça kalabalık alabilirsiniz. Ancak, ortak turist bu karışıma nedeniyle, Tay olanlar vardır olduğunca çok Alman ve İtalyan restoranları bulmak için bekliyoruz.

plaj veya tesisin havuzuna uzanarak değilseniz, binicilik düşünün. Hua Hin, deneyimli bir binici değilseniz götürecek kira için kullanılabilir atlar ve kılavuzları her zaman vardır. Ayrıca yakındaki dağlar kadar zam ya da ülkenin güzel milli parklarından biri olan Khao Sam Roi Yot’ta biraz daha uzağa seyahat edebilirsiniz.

Nerede kalınır

ucuz misafirhanesi beş yıldızlı uluslararası zincir itibaren Hua Hin şaşırtıcı konaklama doludur. Yüksek sezon arabulucu Kasım ve sırasında kalmak yerlerden daha iyi bir seçim olabilir böylece önceden rezervasyon yapmak için emin Şubat-olun.

Hua Hin Marriott Resort & Spa Starwood noktalarında kitaba arayanlar için mükemmel bir seçenektir ve Sofitel tarafından V Hua Hin MGallery kendi özel dalma havuzları bazıları süitler ve villalar, yayılan teklifler. Evason Hua Hin , bir Six Senses tesisi, tropik bahçelerin 20 sahil dönümlük kurulmuş çevre dostu lüks kaçış olduğunu.

Ek olarak, uluslararası turizm yükselişi ile, birçok küçük kuruluşlar ziyaretçilere kapılarını açtı. Eğer rezervasyonlarınızı önce TripAdvisor ya Agoda gibi sitelerde Hua Hin konaklama en iyi seçeneğe göz emin olun.