Ievada ceļojuma ceļvedis uz Kairu, Ēģipti

Posted on

Ievada ceļojuma ceļvedis uz Kairu, Ēģipti

Ēģiptes galvaspilsēta ir romantiski pazīstama kā Tūkstoš minaretu pilsēta. Tā ir galējību vieta, kas piepildīta ar seniem orientieriem, strauju satiksmi, greznām mošejām un mirdzošiem mūsdienu debesskrāpjiem.

Kairas lielāka metropoles teritorija ir otra lielākā Āfrikā, nodrošinot vairāk nekā 20 miljoniem cilvēku mājas, cilvēces jūru, kas veicina pilsētas haosu, vienlaikus nodrošinot sirdsdarbību. Tēmēkļiem, skaņām un smaržām piepildītajiem viesiem Kairas neprātīgā enerģija ir milzīga; bet tiem, kam ir humora izjūta un zināma pacietība, tas satur dārgumu krātuvi ar pieredzi, ko nevar atkārtot nekur citur.

Īsa vēsture

Lai gan Kaira ir samērā moderna galvaspilsēta (vismaz pēc Ēģiptes standartiem), pilsētas vēsture ir saistīta ar Memfisas, Ēģiptes Senās Karalistes galvaspilsētas, vēsturi. Memfisas pirmsākumi meklējami vairāk nekā 2000 gadu senā vietā, kas atrodas apmēram 30 kilometrus uz dienvidiem no Kairas pilsētas centra. Pati Kaira tika dibināta 969. gadā pirms mūsu ēras, lai kalpotu par jauno Fatimidu dinastijas galvaspilsētu, galu galā iekļaujot vecākās galvaspilsētas Fustat, al-Askar un al-Qatta’i. 12. gadsimta laikā Fatimidu dinastija nokrita uz Saladinu, pirmo Ēģiptes sultānu.

Turpmākajos gadsimtos Kairas valdīšana pārgāja no sultāniem uz Mamluksiem, pēc tam osmaņiem, frančiem un britiem. Pēc plašas ekspansijas 19. gadsimta pirmajā pusē Kairas iedzīvotāji 1952. gadā sacelās pret britiem un veiksmīgi atguva pilsētas neatkarību. 2011. gadā Kaira bija protestu centrāle, pieprasot gāzt diktatorisko prezidentu Hosni Mubaraku, kurš vēlāk atkāpās 2011. gada februārī. Pašreizējais prezidents Abdels Fattah al-Sisi ir paziņojis par plāniem 2019. gadā atklāt jaunu administratīvo galvaspilsētu uz austrumiem no Kairas.

Kairas apkārtne

Kaira ir plaša pilsēta, kuras robežas ir grūti noteikt. Daudzas tās apkaimes (ieskaitot satelītu Nasr City ar tās spīdīgajiem iepirkšanās centriem un vēstniecību anklāvu Maadi) tehniski atrodas ārpus pilsētas robežām. Līdzīgi viss, kas atrodas uz rietumiem no Nīlas upes, ir Gīzas pilsētas daļa, lai gan daudzi rietumu priekšpilsētas, piemēram, Mohandiseen, Dokki un Agouza, joprojām uzskata par Kairas daļu. Galvenās tūristu apkaimes ir Downtown, Islāma Kaira un Koptu Kaira, savukārt pārtikušie Heliopolis un Zamalek sala ir pazīstami ar saviem restorāniem, naktsdzīvi un augstvērtīgajām viesnīcām.

Haotiskajā Downtown, ko 19. gadsimta vidū projektēja Eiropas arhitektu komanda, atrodas Ēģiptes muzejs un moderni politiski orientieri, piemēram, Tahrir Square. Islāma Kaira pārstāv pilsētas daļu, ko uzcēla tās Fatimid dibinātāji. Tas ir labirintisks mošeju, souks un elpu aizraujoši skaisto islāma pieminekļu labirints, kas visi atkārtojas neskaitāmo muezīnu skaņās, aicinot ticīgos uz lūgšanu. Vecākā apkārtne ir Koptu Kaira, Romas apmetnes vieta Babilonā.

Sākot ar 6. gadsimtu pirms mūsu ēras, tā ir slavena ar saviem vēsturiskajiem kristiešu pieminekļiem.

Galvenās atrakcijas

  • Lielais Ēģiptes muzejs: atrodas tieši pie Tahīra laukuma, Lielajā Ēģiptes muzejā atrodas neticami artefaktu kolekcija, kas saistīta ar Ēģiptes vēsturi, sākot no aizvēsturiskiem laikiem līdz romiešu valdīšanai. Lielais vairums šo artefaktu ir datēti ar faraonu laikiem, un tādējādi muzejs ir lieliska pirmā pietura ikvienam, kurš plāno apmeklēt Ēģiptes ikoniskos senos apskates objektus. Svarīgākie objekti ir muzeja kolekcija Jaunās Karalistes karaliskās mūmijas un dārgumi, kas iegūti no zēna karaļa Tutanhamona kapa.
  • Khan Al-Khalili bazārs:  Kaira ir pircēju paradīze, un ir simts dažādu souks un tirgus, kas jāizpēta. Visslavenākais no tiem ir Khan Al-Khalili, plaukstošais tirgus islāma Kairas centrā, kas datēts ar 14. gadsimtu. Šeit tiek piedāvāti dažādi izstrādājumi no tūristu suvenīriem līdz sudraba rotaslietām un eksotiskām garšvielām. Visi šie produkti tiek pārdoti tādu pārdevēju kakofonijas laikā, kuri reklamē savus produktus vai cenšas pārcensties ar klientiem. Kad jums nepieciešams pārtraukums, apstājieties pie šeipa pīpes vai tasītes tradicionālās tējas vienā no tirgus daudzajām kafejnīcām.
  • Al-Azhar mošeja: Fatimid kalifa pasūtījumā 970 AD, Al-Azhar mošeja bija pirmā no Kairas daudzajām mošejām. Mūsdienās tā ir slavena kā musulmaņu pielūgšanas un mācīšanās vieta, kā arī atrodas slavenā Al-Azhar universitāte. Atvērti gan musulmaņiem, gan ne-musulmaņiem, apmeklētāji var apbrīnot mošejas baltā marmora pagalma un tās krāšņās lūgšanu zāles apdullināšanu. Laika gaitā tika pievienoti daudzi pašreizējās struktūras aspekti, sniedzot vizuālu pārskatu par islāma arhitektūru cauri laikmetiem.
  • Piekārtā baznīca: Koptu Kairas centrā atrodas Piekārtā baznīca. Pašreizējā ēka datēta ar 7. gadsimtu un ir viena no vecākajām Ēģiptes kristīgajām baznīcām. Tā nosaukums tiek iegūts no tās atrašanās vietas Romas Babilonas cietokšņa vārtu namā, kas tai šķiet apturēts gaisā. Baznīcas interjers ir vēl iespaidīgāks, ar izceltiem elementiem, ieskaitot koka griestus (kas līdzinās Noasa šķirstam), tā marmora krāsā celtu kanceli un reliģisko ikonu kolekciju.

Kairas dienas ceļojumi

Neviena Kairas vizīte nebūtu pilnīga, ja nebūtu dienas brauciena uz Gīzas piramīdām, iespējams, slavenāko seno vietu visā Ēģiptē. Gīzas piramīdu komplekss, kas atrodas apmēram 20 kilometrus uz rietumiem no pilsētas centra, sastāv no Khafre piramīdas, Menkaure piramīdas un Khufu Lielās piramīdas. Pēdējais ir viens no septiņiem senās pasaules brīnumiem un vienīgais, kas joprojām pastāv šodien. Visas trīs piramīdas apsargā sfinksa, un tās datētas ar aptuveni 4500 gadiem.

Vēl viens atalgojošs dienas ceļojuma mērķis ir Saqqara, senās Memfisas nekropole. Saqqara ir mājvieta arī vairākām piramīdām, starp kurām ir arī pasaulslavenā Djoser piramīda. Uzcelta Trešās dinastijas laikā (aptuveni pirms 4700 gadiem), tiek uzskatīts, ka piramīdas pakāpienveida struktūra ir prototips vēlākajiem piramīdu stiliem, kas redzami Gīzā. Pēc seno apskates vietu apskates Gīzā un Saqqara, apsveriet iespēju pārtraukt straujo Kairas pilsētas dzīves tempu ar kruīzu pa Nīlu tradicionālajā felucca.

Kad iet

Kaira ir galamērķis visu gadu; tomēr Ēģiptes laika apstākļi dažus sezonus padara ērtākus nekā citus. Vispārīgi runājot, klimats Kairā ir karsts un mitrs, un vasaras laikā (no jūnija līdz augustam) temperatūra bieži pārsniedz komforta līmeni. Lielākā daļa apmeklētāju dod priekšroku ceļot no vēla rudens līdz agrā pavasarim, kad temperatūra ir mērena. Tomēr ceļotājiem, kas apzinās budžetu, jāzina, ka decembris ir Ēģiptes tūrisma sezona un ka izmitināšanas un ekskursiju cenas var dramatiski pieaugt.

Nokļūšana tur un apkārt

Kā otra lielākā lidosta Āfrikā, Kairas Starptautiskā lidosta ir galvenais pilsētas apmeklētāju iebraukšanas punkts. Tas atrodas 20 kilometrus uz ziemeļaustrumiem no pilsētas centra, un transporta iespējas uz pilsētu ietver taksometrus, sabiedriskos autobusus, privātās Londonas kabīnes un Uber. Lai apmeklētu Ēģipti, lielākajai daļai tautību ir nepieciešama vīza. Daži (ieskaitot Lielbritānijas, ES, Austrālijas, Kanādas un Amerikas Savienoto Valstu pilsoņus) var iegādāties vienu, ierodoties jebkurā iebraukšanas ostā.

Kad esat sasniedzis Kairas centru, varat izvēlēties vairākas sabiedriskā transporta iespējas, tostarp taksometrus, mikroautobusus, upju taksometrus un sabiedriskos autobusus. Varbūt ātrākais un pieejamākais variants ir Kairas metro, kas, lai arī bieži ir pārpildīts, tomēr sniedz lielākās priekšrocības, izvairoties no pilsētas bēdīgi slavenā pārslogotā ceļu tīkla. Privāti vadīti taksometru pakalpojumi, piemēram, Uber un Careem, piedāvā cienīgu alternatīvu sabiedriskajam transportam.

Kur palikt

Tāpat kā ikviena lielāka pilsēta, Kaira lepojas ar daudzām izmitināšanas iespējām, kas piemērotas ikvienam iedomājamam budžetam un gaumei. Galvenie padomi, izvēloties viesnīcu, ietver iepriekšējo viesu atsauksmju pārbaudīšanu uzticamā vietnē, piemēram, TripAdvisor; un meklēšanas sašaurināšana atbilstoši apkārtnei. Ja prioritāte ir tuvu lidostai, apsveriet kādu no viedajām viesnīcām Heliopolis. Ja jūsu apmeklējuma galvenais mērķis ir apskate, labāk izvēlēties rietumu krasta variantu, kas viegli sasniedzams no Gīzas piramīdas kompleksa.