İlaç Bali Yasalar ve Endonezya istirahat

Posted on

Endonezya Yasadışı Uyuşturucu ile yakalanan Yabancılar Sert Cezalar GetirecekBÜKREŞ

İlaç Bali Yasalar ve Endonezya istirahat
Endonezya uyuşturucu sahnesi Bir çelişki olması şeydir. Endonezya uyuşturucu yasaları Güneydoğu Asya’da en katı arasındadır, ancak yasadışı ilaç kullanımına ülkenin bazı bölgelerinde nispeten yüksektir.

Uyuşturucu Endonezya’nın savaş biraz ülkenin büyüklüğü ve ada coğrafyaya göre tehlikeye girer. Endonezya uyuşturucu ile mücadele ajansı BNN esrar, ecstasy, met ve eroin düzenlilik sızmayı başarmaktadır geçtiği kıyı şeridi ülkenin sonsuz mil izlemek için yeterli kaynak yok.

Bu da, şımartmak için yeşil ışık olarak alınmamalıdır. Endonezya makamları hazır yabancıların örnek olsun kendi yargı yasa dışı ilaçlar kullanırlar. Bali’nin Kerobokan Cezaevi onlar sistemi aldatmaya düşündüm ve bahis kaybetti yabancıların bol evler.

Endonezya İlaç Kullanımı için cezalar

Endonezya Sayılı 35/2009 çerçevesinde, ülkenin kontrollü maddeler listesine üç farklı gruba ayrılır. Ek her bir grup içine düşmek tüm ilaçları listeler ise 2009 kanunun Bölüm XV, her grup için cezalar öngörmektedir. hükümet tarafından onaylanan kişiler veya şirketler tarafından üstlenilen sürece bulundurmak ve Ek’te listelenen tüm ilaçların ticareti, yasadışı.

Yasanın bir PDF dosyası (Bahasa Endonezya) burada indirilebilir: Endonezya Kanun No. 35/2009 (inşaat alanına). Ayrıca bu belgede ifade edebilirsiniz: Endonezya Narkotik Kanunun İngilizce Sürüm – Uluslararası Uyuşturucu Politikası Konsorsiyumu .

Grup 1 ilaçları, bağımlılık yapan bir yüksek potansiyele sahip terapötik olarak yararsız Endonezya hükümet tarafından izlenir. Bulunduranlara ömür boyu hapis ve hükümlü uyuşturucu kaçakçıları için ölüm cezası – Grup 1 ilaçlar fazla ağırlığı cümleler hak.

  • Topa sahip olma 4 ila 12 yıl hapis cezası ve IDR 800 cezalar milyon 8000000000 (ABD US $ 89,600 $ 896,000). İlaçlar ya da (eroin ve kokain gibi işlenmiş ilaçlar için) 5 gram (ham marihuana gibi ilaçlar için) 1 kilogram aşıyorsa, ömür boyu hapis maksimum ceza uygulanabilir.
  • Ticareti (ABD $ 1,2 milyon US $ 112.000) on milyar IDR bir milyar 5 ila 15 yıl hapis ve para cezası ile cezalandırılır. İlaç hacmi ya da (işlenmiş ilaçlar için) 5 gram (ham ilaçlar için) 1 kilogram aşarsa, beyanda edilebilir.
  • Grup 1, kısmi listesinde ilaçlar: eroin, kokain, esrar, haşhaş, meskalin, MDMA (ecstasy), psilocybin meskalin, LSD, amfetamin, metamfetamin, afyon ve türevleri

Grup 2 ilaçlar nedeniyle yüksek bağımlılık potansiyeli olarak terapötik amaçlar için yararlı, ama tehlikeli yasa tarafından görülmektedir.

  • Topa sahip olma 3 ila 10 yıl hapis cezası ve (ABD US $ 67.200 $ 560.000) 5 milyara IDR 600 milyon para cezası. İlaç hacmi 5 gram aşarsa, 5 ila 15 yıl hapis neden olabilir.
  • Ticareti (US $ 896,000 ABD $ 89,600) sekiz milyar IDR 800 milyon 4 ila 12 yıl hapis ve para cezası ile cezalandırılır. İlaç hacmi 5 gram aşarsa, beyanda edilebilir.
  • : Grup 2, kısmi listesindeki ilaçlar morfin, metadon, oksikodon, petidin ve hidromorfon

Grup 3 ilaç değil, Grup 1 ya da 2’de ilaç ile aynı derecede, terapik olarak yararlı ve orta bağımlılık olarak görülmektedir.

  • Topa sahip olma 2 ila 7 yıl hapis cezası ve (ABD US $ 44,800 $ 336,000) 3 milyara IDR 400 milyon para cezası. İlaç hacmi 5 gram aşarsa, 3 ila 10 yıl hapis neden olabilir.
  • Ticareti (US $ 560,000 ABD $ 67.200) beş milyar IDR 600 milyon 3 ila 10 yıl hapis ve para cezası ile cezalandırılır. İlaç hacmi 5 gram aşarsa, 5 ila 15 yıl arasında hapis uygulanabilir.
  • Grup 3, kısmi listesinde İlaçlar: kodein, dihidrokodein ve buprenorfin

Burada listelenen cezalar mutlak değildir – Endonezya hakimler dikkate hafifletici koşullar almak ve sonuç olarak daha hafif bir cezayı uygulayabilir.

Rehabilitasyon ve İtiraz

Uyuşturucu kullananlar sanık yasaların izin verdiği yerine hapis cezasının rehabilitasyonu mahkum edilecek. Endonezya Sayılı 35/2009 Madde 128 reşit olmayan kullanıcıların (17 yaş altındakiler) yerine rehabilitasyon mahkum edilmesini sağlar. Bir 2010 iktidar (dışına) Endonezya Yargıtay tarafından verilen tutuklama zaman kullanımını bulunmuştur gereken her grupta ilaçların azami tutar dahil rehabilitasyon hapis yerine seçilen sağlaabilecek kuralları, belirlemektedir .

bir ölüm cezası verilmiş olmalı, mahkumlar ilçesinde Yüksek Mahkeme, daha sonra Yargıtay’a itiraz için izin verilir. idama mahkum af Endonezya Başkanı hitap edebilir Bu olmazsa,.

Temyiz iki ucu keskin kılıç – onlar cümleler ölüme hapis hayattan Bali Yüksek Mahkeme tarafından yükseltilmiş Bali Nine dört üye ile yaptığı gibi yüksek mahkemeler, cümleler artırmak için izin verilir. (Bu cümleler Endonezya Yüksek Mahkemesi tarafından ömür boyu hapis geri kırıldı.)

Kuta, Bali İlaç Bayileri

Bali uyuşturucuyla mücadele yasaları oldukça sıkı olmasına rağmen, uyuşturucu satıcıları hala özellikle Kuta alanı çevresinde bazı cezasız çalışırlar. Turistler çevresinde halktan mantar ve esrar fısıldanan taleplerinden, elde bildirdin. Bu sorun bu Avustralyalı gencin var böyle bir talep oldu. o da kabul etti ve narkotik polis daha sonra ona atladı – O bir sokak satıcısından uyuşturucu yaklaşık 25 $ teklif edilmiş.

Tabii, Kuta bazı arka sokak uyuşturucu satıcısından ilaçların sinsi teklif almak ama bir uyuşturucu operasyonunda bir narkotik polisi ile çalışmaktan sadece muhtemel olarak uyuşturucu satıcısı olduğunu söyledi olabilir. Forewarned. Hiç bu fısıldadı satış sahaları birinin alıcı son kendinizi bulmak gerekir, uzaklaşmak.

Sen Endonezya Tutuklandı Are Eğer Ne Yapmalı

Endonezya seyahat ederken, Endonezya yasalarına tabidir. Amerikan vatandaşlarına için, Endonezya Amerikan Büyükelçiliği görev bağlı tutuklandıklarından durumunda yaptığı yardımı uzatmak, ama salıverilmesini sağlamak mümkün değil.

Endonezya Amerikan Büyükelçiliği (jakarta.usembassy.gov ) bir tutuklama durumunda başvurulması gerekir: bunlar iş günlerinde 9055 kadar 21 3435 9050 +62 de ulaşılabilir. Saatleri ve tatil günlerinde sonra 21 3435 9000 +62 arayıp nöbetçi memur isteyin.

Bali Amerikan Konsolosluğu normal mesai saatlerinde +62 361 233 605 çağrı: tutuklama orada yer alırsa da ulaşılabilir. Saatleri ve tatil günlerinde sonra 081 133 4183 arayarak nöbetçi memur isteyin.

Bir Büyükelçilik görevlisi Endonezya’nın hukuk sistemi hakkında bilgilendirmek ve avukatların bir listesini verecektir. memur da ailenizi veya tutuklama arkadaş bildirmek ve aile veya arkadaşları eve gelen gıda, para ve giyim transferini kolaylaştırabilir.

Endonezya Önemli İlaç Tutuklamalar

Frank Amado 2009 yılında tutuklandı, itiraz bekleyen, 2010 yılında ölüme mahkum edildi. Amado, ABD vatandaşı, metamfetamin 11 lira ile tespit edildi. ( Antaranews.com )

Schapelle Corby esrar 2024. 9 lira yayınlanacak olmasının 2005’te tutuklandı, Bali’nin Ngurah Rai Uluslararası Havaalanı’nda onun boogie kurulu torbasında bulundu. ( Vikipedi )

Bali Dokuz 2005 yılında tutuklandı, ömür boyu hapis ve ölüme mahkum edildi. Avustralya vatandaşı Andrew Chan, Si Yi Chen, Michael Czugaj, Renae Lawrence, Öğr.Gör.Tach Duc Thanh Nguyen, Matthew Norman Scott Rush, Martin Stephens ve Myuran Sukumaran Avustralya’ya eroin 18 pound kaçırmaya bir şema yer almışlardır. Chan ve Sukumaran grubun elebaşları vardı ve ölüm cezası meted bulundu. Gerisi ömür boyu hapse mahkum edildi. ( Vikipedi )

Tanımlanamayan Avustralyalı çocuk – onlar Kuta Plajı yakınında bir masaj salonunda doğması sonrasında 14 yaşındaki 4 Ekim’de marihuana bir ons dörtte biri yakalandı, 2011. Polis 13 yaşındaki arkadaşı ile birlikte onu yakalarlar. Onun durumunda azami ceza altı yıl olacaktı ama yargıç anda yayınlanan zamanı da dahil olmak üzere, iki ay için onu mahkum etmeye karar verdi. O 4 Aralık tarihinde Avustralya’ya eve uçtu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *