Skip to main content

Ile pieniędzy dla Tajlandii: Przeciętne wydatki na podróż do Tajlandii

How Much Money for Thailand The average expenses for a trip to Thailand

„Ile pieniędzy będzie potrzebne do Tajlandii?”

To chyba pytanie numer jeden, że podróżujący Azja Południowo zawsze chce wiedzieć. Niestety, nie ma łatwo, cut-and-dried odpowiedź. Ale możemy spojrzeć na niektóre średnich wydatków w Tajlandii, aby można było stworzyć bardziej wykształconych oszacowania.

Podróżując w Tajlandii może być bardzo przystępne.

Ile pieniędzy można wydać w Tajlandii oczywiście zależy w dużej mierze od tego, co robisz (będziesz nurkowanie dużo lub korzystających koktajle rzemieślnicze z każdym zachodem słońca?), Ile ty luksusowe popyt, i które części kraju, które zamierzasz odwiedzić.

budżet podróżnych i turystów można często dostać się w Tajlandii do USA 25 $ – 30 $ dziennie. Oni wykorzystać technik podróży budżet inteligentnej, aby zaoszczędzić pieniądze, ponieważ oni będą z dala od domu przez długi czas.

Inne podróżujący na krótszych wyjazdów o wyższych budżetach i oczekiwań może łatwo wydać dwa razy tyle na obiad i napoje. Ale to jest piękno podróżowania w Tajlandii: infrastruktura szczęśliwie pomieścić wszystkich budżetów – i często znajdzie sposób aby je łamać!

Uwaga: Wszystkie ceny w Thai bahtów. Twój aktualny kurs może wpłynąć na ceny, a będziesz zawsze znaleźć wyjątki dla tych codziennych kosztów życia w Tajlandii.

Zrozumienie codzienne wydatki w Tajlandii

Znalezienie najlepsze ceny i wydając mniej w Tajlandii są ostatecznie do ciebie. Protekcjonalny ekskluzywnych restauracji i hoteli, które zaspokajają tylko do turystów będzie oczywiście droższe, ponieważ będą robić więcej działań (np, nurkowanie, biorących wycieczki, itp) i płacić za wstęp do miejsc turystycznych.

Wszystkie wypożyczalnie nart jet bok, wiele długoterminowych podróżujący na tyle odważny, aby śledzić codzienne wydatki w uczciwy sposób typowo odkryć brzydką prawdę wydali więcej na imprezowanie i towarzyskich niż działalność, transportu i żywności!

Wiele osób często towarzysko – i ostatecznie pić więcej – w czasie wakacji. Tajlandia jest niesławny za zapewnienie wystarczających możliwości nocnych do wysłania codzienne wydatki rosnących obok swoich pierwotnych szacunków. Jedzenie może być tanie i smaczne, ale te napoje sumują się.

Sprawy Lokalizacja

Jasne i proste: wyspy kosztować więcej. Musisz zapłacić, aby zagrać w słońcu. Planujemy wydać nieco więcej, podczas gdy na wyspach na żywność, Podstawy i zakwaterowania.

Całkowicie warte tego! Wyspy kosztować więcej bez powodu: wszystko musi być wniesiona na wyspę od lądu albo statkiem lub samolotem. Wynajem dla firm jest zawsze droższe w pobliżu morza, więc będą musieli podnieść ceny, aby związać koniec z końcem.

Chiang Mai i miejscowości w północnej Tajlandii, takie jak Pai są relatywnie tańsze niż Bangkoku i wyspy. Jeśli jesteś na skromny budżet, dostaniesz więcej za swoje pieniądze w Chiang Mai i północnych miejsc w Tajlandii.

Lokalizacja wpływa na cenę do poziomu lokalnego. Będziesz często lepsze ceny w zależności od dzielnicy, w której przebywają. „lokalny” dzielnice z mniej usług dla turystów są zwykle najtańsze.

Będziesz prawie zawsze znajdziesz lepszych cen w Thai dzielnicach dalej od obszarów turystycznych. Ale jako zagraniczny gość liczy. Temat jest dyskutowana i kontrowersyjne. Podwójnych cen w Tajlandii jest powszechne. Farang (cudzoziemcy) są często oczekuje się płacić wyższe ceny. Turyści mogą być uznane za „bogaty”.

Domyślnie obszar Sukhumvit Bangkok jest najdroższym; Silom jest uważane za drogie, jak również. Tymczasem sąsiedztwo Khao San Road i Soi Rambuttri – kiedyś znany jako hub dla turystow – w obszarze Banglamphu Bangkok mogą być tańsze. Chociaż niektóre starej „dziwaczności” nadal istnieje w pobliżu Khao San Road, wiele z okolicznych ulicach są teraz pokryte eleganckich butików i pensjonatach.

Mała butelka piwa w droższych Silom lub Sukhumvit obszarów Bangkoku będzie kosztować 90 – 180 bahtów, natomiast można znaleźć dużą butelkę w okolicy Khao San Road 60 – 80 bahtów podczas happy hours lub 90 bahtów w normalnych godzinach. Który z trzech najlepszych tajskich piw wybrać również sprawy.

Chyba że ceny są stałe (np wewnątrz minimarts) często można wynegocjować lepszą ofertę. Sprawiedliwy, przyjazny targowanie się jest częścią tajskiej kultury, ale zrobić to poprawnie. Nie należy próbować negocjować dla materiałów eksploatacyjnych, takich jak woda, przekąski i jedzenie z ulicy.

Podczas podróży Matters

Podróżując w sezonie w Tajlandii będzie kosztować trochę więcej, jak ludzie są mniej skłonni do negocjacji. Hotele i pensjonaty pobyt na tyle pełne, że nie muszą zaoferować rabaty i promocje.

Podróżowanie poza sezonem w Tajlandii (około czerwca do października) mogą wymagać schylając się z popołudniowych burz – monsunów utrzymuje dekoracje na zielono – ale można znaleźć więcej rabaty.

Podróżując bezpośrednio przed lub po najważniejszych festiwalach i wakacje w Tajlandii, takie jak Songkran i chińskiego Nowego Roku spowoduje loty i hotele są droższe.

Potencjalne koszty w Tajlandii

Oto lista wspólnych wydatków na podróży w Tajlandii wraz z potencjalnym wpływem na budżet:

 • Jedzenie: niska
 • Woda butelkowana: niska
 • Pralnia: niska
 • Zakwaterowanie: średni – wysoki
 • transportu naziemnego: niska
 • loty krajowe w różnych regionach: średni – wysoki
 • Koszyk: średni
 • Alkohol i towarzyskich: wysoka
 • Wycieczki i zajęcia: wysokie
 • bilety wstępu (cudzoziemcy często płacą więcej niż dwukrotnie): średni
 • Opłaty ATM (aż 200 bahtów za transakcję): wysokie
 • Niespodziewane oszustwa: niskie
 • wynajem motocykl / skuter: niska

Noclegi w Tajlandii

Koszt miejsca zakwaterowania zależy w dużej mierze od tego, jak wiele można oczekiwać luksusu. Pamiętaj, ze takie ekscytujące kraj czeka na zewnątrz, prawdopodobnie będziesz tylko w hotelu do spania!

Unikanie dużych zachodnich sieci hotelowe i pobyt w lokalnych, niezależnie należących miejscach prawie zawsze zaoszczędzić pieniądze. Śliczne opcje butik obfitują w całym popularnych miejscach podróży w Tajlandii.

Poruszanie się często dodaje się do kosztów podróży. Jeśli masz zamiar zatrzymać się w miejscu przez tydzień lub dłużej, spróbuj negocjacje na lepsze nocnej tempie. Można uzyskać lepszą ofertę – zwłaszcza w okresie poza sezonem.

Znajdziesz pensjonaty Backpacker w Tajlandii do $ 10 a noc (320 bahtów) i mniej, jak i pięciogwiazdkowego zakwaterowania gdzie niebo jest granicą i pracownicy są gotowi zrobić wszystko, by zadowolić gości.

Jeśli podróż jest krótka i nie przeszkadza wydatków na zakwaterowanie, będziesz mógł cieszyć się znacznie wyższy poziom luksusu dla niższych cenach niż można znaleźć w hotelach w domu.

Koszty produkcji spożywczej

Jak to często bywa w Azji, jedzenie w Tajlandii jest stosunkowo niedrogie – zakładając lubisz tajskie jedzenie. Zachodnie jedzenie prawie zawsze kosztuje więcej niż tajskie jedzenie w restauracji.

wózki uliczne i restauracje proste, plenerowe zawsze będą tańsze niż jedzenie w hotelu lub w klimatyzowanych restauracjach. Dodawanie lub owoce morza krewetki do tradycyjnych potraw zwiększa koszty. Domyślną mięso podawane z niemal każdego posiłku jest kurczak; wołowina i wieprzowina są wspólne opcje.

Średni koszt podstawowego posiłku w restauracji Thai wynosi 90 – 150 bahtów. Owoce morza zawsze kosztuje więcej. Talerz z makaronem w podstawowej restauracji Sukhumvit jest około 100 bahtów. Thai porcje są często mniejsze, więc może skończyć się jeść dodatkowego posiłku lub przekąski w ciągu dnia!

Wskazówka: Jeśli znajdziesz się w pobliżu przystanku Asok BTS w okolicy Sukhumvit Bangkok, sprawdź food court w górnej części terminalu 21. Mimo że centrum jest domem dla niektórych posh sklepów, mieszkańcy udać się do sądu żywności, aby cieszyć się dobrym żywność dla cen detalicznych w okolicy.

Koszt Pad Thai w Tajlandii

Ponieważ wiele osób korzysta Pad Thai makaron w tajskich restauracjach w domu, menu sprawia, że świetnie się odniesienia do porównywania kosztów żywności! Spoiler: lubiany makaron to sposób tańszy w Tajlandii.

A basic meal of pad thai noodles with chicken or tofu can be found at street carts and from simple restaurants for 30 to 40 baht (around US $1), particularly outside of tourist areas. The average cost for pad thai in tourist places is around 50 baht per plate. One of the famous Thai curries can be enjoyed for 60 – 90 baht; sometimes an additional 20 baht is added for rice.

Water and Alcohol

The tap water is unsafe to drink in Thailand; hot temperatures will have you drinking far more water than you do at home.

A 1.5-liter bottle of drinking water from any of the ubiquitous 7-Eleven shops found all over Thailand costs around 15 baht (less than 50 cents). To cut down on plastic, look for free water refills in some hotels. Also, you can find water-refill machines on the street that cost only a few baht per liter.

In the islands, a fresh drinking coconut can be enjoyed for around 60 baht. A nostalgic, glass bottle of Coke costs around 15 baht.

A large bottle of Thai Chang beer can be found in restaurants around Khao San Road / Soi Rambuttri for under 90 baht. 7-Eleven price for a large bottle of beer is usually less than 60 baht. Other beers such as Singah and imports will cost at least 90 baht and up, depending on the venue.

A small bottle of Sangsom (the local Thai rum) costs around 160 baht in minimarts; there are cheaper brands (Hong Thong is one) if you’re brave enough.

A night out in an establishment with band or DJ will always cost more than a night of socializing in a restaurant or somewhere quieter. Unless you’re attending an organized event or special party with DJ, cover charges aren’t common.

Transportation Expenses

You’ll find no shortage of offers for transportation from taxi and tuk-tuk drivers. Hailing a taxi on the street is best; always make the driver use the meter! If the driver refuses and tries to name a price, simply pass and wait on the next taxi. You’ll eventually find an honest driver willing to turn on the meter.

The prices for taxis from Suvarnabhumi airport are always changing. These are literally controlled by a sort of local transportation “mafia.” You’re better off taking a train closer and then hailing a taxi. There are sometimes minivans running from the ground floor of the airport to Khao San Road for 150 baht.

Although riding in tuk-tuks is a fun experience, you must first negotiate a price before getting inside. In the long run, taking a sweaty, exhaust-choking tuk-tuk is rarely cheaper than going somewhere with an air-conditioned taxi. Times have changed. Taking a tuk-tuk is more about the experience than saving money.

TIP: Beware of tuk-tuk drivers who offer to be your dedicated driver for the day! This is one of the oldest scams in Thailand.

Ferries running the Chao Praya River in Bangkok can get you around the city for far cheaper than a taxi. Depending on the destination, a single ride averages 30 baht. You can also purchase an all-day ticket for 150 baht to make unlimited hops. Don’t be intimidated: it’s a great system for getting around Bangkok’s consistent traffic!

The BTS Skytrain and MRT subway in Bangkok are cheap and modern ways to move around the city. The fare rarely exceeds 30 baht. An all-day ticket can be purchased for 150 baht.

Night buses and trains are a good way to move across Thailand; both save a day on your itinerary and double as accommodation for the night. Overnight buses from Bangkok to Chiang Mai can be booked in travel offices for 600 baht or less. Trains cost more than long-haul buses but offer a more comfortable experience.

If you don’t have baggage to check, flying domestically in Thailand can be very cheap with local low-cost carriers such as Nok Air. The fees for baggage and other add-ons are what make flying cost more.

Other Expenses in Thailand

 • A pack of Western-brand cigarettes costs 100 to 140 baht in Thailand, depending on the brand.
 • Outside of luxury hotels and nicer restaurants, tipping is not expected in Thailand.
 • Using any ATM in Thailand requires paying a steep 200-baht bank fee for each transaction.
 • Laundry service is very cheap in Thailand. Coin-operated laundromats can be found in the cities.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *