Imprezy i święta w listopadzie w Rzymie

Posted on

 Imprezy i święta w listopadzie w Rzymie

Listopad nie jest od razu pomyślał o jak najlepszy czas w roku, aby odwiedzić Rzym, ponieważ to jest, gdy pogoda zaczyna się obracać chłodno i może padać. Choć Rzym jest popularny wśród turystów przez cały rok, listopad to miesiące, kiedy Rzymianie często mają Wieczne Miasto dość dużo dla siebie. To dobry czas, aby cieszyć się teatr i sezon koncertowy, a także kilka obrzędów religijnych.

Dzień Wszystkich Świętych

Na tej święto na 1 listopada, Włosi pamiętają swoich bliskich zmarłych, odwiedzając groby i cmentarze. Na tej uroczystej okazji, wiele Rzymianie odwiedzić lokalne kościoły na specjalne obrzędy i odwiedzić słynne rzymskie katakumby miasta, w podziemnych tunelach, gdzie mieszkańcy starożytnego Rzymu były zakopane. Dzień Zaduszny 2 listopada nie jest oficjalnym włoski święto narodowe, ale jest także obserwowany przez Włochów, którzy przynoszą kwiaty na cmentarzach.

Roma Jazz Festival

Przez ponad 40 lat, to festiwal jazzowych koncertów odbywa się w Rzymie w Auditorium Parco della Musica , zazwyczaj w pierwszym tygodniu listopada. Tydzień długie celebrowanie jazzu oferuje coś dla każdego, gościnnie gwiazdy jazzu włoskiej i międzynarodowej obsługujących eklektyczną mieszankę. Wcześniejsze artystów zawarte wokalista Gregory Porter, z Dhafer Youssef Quartet oraz australijski zwycięzca Grammy Sarah McKenzie. Na trzy niedziele w listopadzie można uczestniczyć bezpłatne występy muzyczne w Teatro di Villa Torlonia.

Romaeuropa Festival

Przez miesiącach październiku i listopadzie Festiwal Romaeuropa prezentuje wydarzenia kulturalne w różnych miejscach w Rzymie. Obszerny program obejmuje współczesne koncerty, pomysłowe występy taneczne i prezentacje teatralne na żywo.

Rome Film Fest

Od końca października do pierwszego tygodnia listopada, Rome Film Fest odbywają się międzynarodowe pokazy filmowe, panele, zajęcia oraz inne wydarzenia związane kinie. Cały skład jest podany do publicznej wiadomości za pośrednictwem prasy na początku października. Tylko jeden z wielu włoskich festiwalach filmowych, ten został w przeszłości, biorące wielkich nazwisk reżyserów hollywoodzkich, takich jak Wes Anderson, Jonathan Demme i Martin Scorsese, jak również wielu reżyserów i aktorów włoskich i międzynarodowych. Imprezy odbywają się w Auditorium Parco della Musica i innych miejscach w całym Rzymie.

Święto św Cecylii

W dniu 22 listopada, Rzymianie świętować lokalnego ulubionego świętego, Cecilia, patronki muzyków. Jej święto jest obchodzone w kościele Santa Cecilia w Rzymie dzielnicy Trastevere, a także w katakumbach San Callisto. Kościół na 9. wieku w Trastevere jest powiedziane, że zostały wzniesione na terenie domu Cecylii, górna klasy kobiety, która mieszkała w 3. wieku. W kościele znajduje się piękny fresk przez Cavallini i poruszający się posąg św Cecylii Stefano Maderno. Kościół jest otwarty na cały rok publicznym.