Imprezy i święta w styczniu w Rzymie

Posted on

Imprezy i święta w styczniu w Rzymie

Jeśli planujesz podróż do Rzymu w styczniu będziesz odwiedzicie miasto jak to idzie w trochę post-Boże ciszy. Mimo to, istnieje kilka ważnych festiwali i imprez do udziału w Wiecznym Mieście w styczniu, a znajdziesz mniej tłumów, tańsze pokoje i miłą atmosferę – inny niż na sylwestra, oczywiście!

Temperatury mogą być dość zimno w Rzymie w styczniu, choć śnieg jest rzadkim wydarzeniem. Bądź przygotowany przez pakowanie i ubieranie w warstwach i należy przynieść ciepły płaszcz, szalik, czapkę i rękawiczki.

Wystąpienia tych zdarzeń, a także uczestniczyć w innych działaniach, które są idealnym miejscem o tej porze roku. Aby uzyskać chłodny poprawkę pogody w Wiecznym Mieście, udaj się do tymczasowej, odkrytym lodowisku w Auditorium Parco della Musica, na północ od centrum miasta, w dzielnicy Flaminio. Jest czasem lodowisko otwarte w Castel Sant’Angelo, ale trudno jest potwierdzić to z roku na rok. Jeśli masz szczęście wystarczy, aby znaleźć lodowisko otwarte, gdy wędrować przeszłości na plecach lub dalej od Watykanu, pasek na niektórych łyżwy i pokazać swoje umiejętności!

I wykorzystać ten czas w roku, aby sprawdzić kilka muzeów. W spokoju po Bożego Narodzenia, które przypada ponad Rzymie w styczniu, może się okazać, że masz niektóre z najlepszych muzeów praktycznie wszystko do siebie – lub przynajmniej znacznie mniej turystów niż w innych porach roku. Kiedy na zewnątrz jest zimno lub ponury, jest to doskonała okazja, aby wziąć swój czas (i nie zmarznąć) we wnętrzach, podziwiając niektóre z arcydzieł muzeów w Rzymie.

Nowy Rok (Capodanno)

Nowy Rok (1 stycznia) to święto narodowe we Włoszech. Większość sklepów, muzeów, restauracji i innych usług będzie zamknięty tak, że Rzymianie można odzyskać z ich dzikim Sylwestra uroczystości i odpocząć z najbliższymi. Nawet większość zabytków zamknięte, nadal można wybrać się na spacer po mieście i pozwiedzać bez tłumów. W godzinach wieczornych, poproś swojego hotelu concierge, aby pomóc Ci znaleźć otwartą restaurację.

Epifania (La Festa dell’Epifania)

Święto narodowe, w uroczystość Objawienia Pańskiego, obchodzi chrzest Jezusa Chrystusa, przypada na 6 stycznia i jest oficjalnie Dwunasta Noc Bożego Narodzenia. W Watykanie, procesja zawierające setki ludzi ubranych w średniowiecznych kostiumach spacery wzdłuż szerokiej alei prowadzącej do Watykanu. Uczestnicy procesji nieść symboliczne prezenty dla papieża, który następnie prowadzi poranną mszę w Bazylice Świętego Piotra po procesji. Wiele kościołów wykonywać mieszka nativities do Objawienia, a ponieważ jest mniej niż dwa tygodnie po świętach Bożego Narodzenia, wielu presepi (szopek) są nadal na wyświetlaczu, jak również.

La Befana spada również w dniu 6 stycznia i jest szczególnie wyjątkowy dzień dla włoskich dzieci jak oni świętować nadejście La Befana, dobrą czarownicę. Jeśli chcesz kupić lalkę Befana, udać się do rynku Piazza Navona Bożego Narodzenia, gdzie można zobaczyć wiele z nich na wyświetlaczu.

Dzień Świętego Antoniego (Festa di San Antonio Abate)

Święto Dzień Saint Anthony Abbott obchodzi patrona rzeźników, zwierząt domowych, basketmakers i grabarzy. W Rzymie, to święto jest obchodzone w dniu 17 stycznia w kościele Sant’Antonio Abate na Eskwilinie.

Istnieje również bardzo popularne roczne „Błogosławieństwo Beasts” ceremonii, która towarzyszy tego dnia odbywa się w pobliżu Piazza Pio XII. Stabilny na świeżym powietrzu jest zmontowany przez Włoskie Stowarzyszenie hodowców zwierząt gospodarskich (AIA) w Piazza, naprzeciwko Placu Świętego Piotra w Watykanie.

Każdego roku, znajduje się wystawa zwierząt hodowlanych, w tym krowy, owce, kozy i kury, która jest otwarta dla publiczności. Po przybyciu zwierząt, urzędnik masa katolicka prowadzona jest dla rolników, ich rodzin i wszystkich miłośników zwierząt przez Archiprezbitera św Piotra. Po masie, w archpriest prowadzi błogosławieństwo wszystkich zwierząt. Około południa, widać ciąg koni pyszałkowaty ulicą. Ten unikalny wakacje to świetny sposób dla turystów, aby zobaczyć wewnątrz spojrzeć na to, jak mieszkańcy świętować mniej uczęszczanych wydarzenia.

Sprzedaż (Saldi)

Sklepy w Rzymie i reszta Włochy posiadają ogromne sprzedaży lub  Saldi dwa razy w roku, począwszy od stycznia do końca lipca. Jest to okazja, aby zebrać ogromne okazje, szczególnie na temat mody i akcesoriów (i ohhh na  buty! ). Łowców okazji znajdzie więcej niedrogich sklepów podszewka wszystkich Via del Corso, średniej i wyższej klasy sklepów przy Via Cola di Rienzo pobliżu Watykanu, i projektant super-high-end handlowej Via Veneto i Schodów Hiszpańskich. Jednak niezależnie od tego, w jaki sposób elegancki sklep, każdy wywiesza się „Saldi” znak w styczniu, i można znaleźć świetne ceny jak kupcy zrobić miejsce dla wiosennych wydaniach.