İncelemede: Paris’teki Le Moulin Rouge Cabaret

Posted on

İncelemede: Paris'teki Le Moulin Rouge Cabaret

Romantikler için ışıkların şehre hiç ziyaret Paris’te orijinal Moulin Rouge kabare bir gece olmadan tamamlanmış sayılmaz. 1889 yılında inşa edilen kulüp sanatçılar üretmek ve renkli ve avangart performansları katılmak üzere tümleşik bir bohem özü, Belle Epoque Paris oldu. Paris Moulin Rouge Hollywood’un homages Nicole Kidman’ın oynadığı Baz Luhrmann 2001 glitz fest Bunlardan en sonuncusu yönetmenin puanları ilham verdi.

Ayrıca kimin ikonik Moulin Rouge sanatçıların portreleri bugün Paris’teki Musee d’Orsay muhafaza 19. yüzyıl ressamı Henri de Toulouse-Lautrec, ilham kaynağı oldu.

Muhteşem Görüntü … Ya Mat klişe?

tüm parlak bir geçmişe baktığı için, Moulin Rouge akım kurban genellikle overpriced giriş ücreti haklı olmayan bir şatafatlı, yapmacık performansla, vasat bir, seri üretilen mesele olarak atlamamış. Benim misafirler üç gösterisinde ilgilerini belirttiler Ama, merak beni daha var. Daha fazla uzatmadan, burada kabarede bir akşam artıları ve eksileri bazılarıdır.

Artıları :

 • turn—yüzyılın Paris’i çağrıştıran Peluş, geniş mekan
 • Yetenekli sanatçılar
 • Otantik kabare hissediyorum

Eksileri:

 • rezervasyon rağmen Uzun çizgiler,
 • aşırı turistik
 • Çıplaklık bazılarına rahatsız edici olabilir

Rezervasyonu ve içinde Yerleşme

Ben iki gün önce gösteri için rezervasyon yaptırmak kadar telefon, ben şov tamamen o hafta sonu rezervasyonu söylendi: sürpriz off-yoğun sezon (Aralık) konum verilen.

dost resepsiyonist iptaller görünüşte sık olarak tekrar gösterinin gün denemek için beni önerir. Onun tavsiyesi alarak, biz 11 de (akşam olmadan) Cuma gecesi gösterisi için güvenli bir tablo. önerildiği gibi erken, yarım saat varmak ve ben anlık karar pişman. ıslak ve rüzgarlı bulvarda mil uzunluğundaki kuyruk hareketli belirtisi gösteren ve demografik çoğunlukla yorgun turistler.

Ancak yarım saat sonra biz bizim masaya başlatmıştır ve ben anında 19. yüzyıl bohem Paris’e taşınan ediyorum. peluş dekor ve loş aydınlatma çökmüş bir ortam yaratır ve romantizm daha hala kulüp mevcuttur. Toulouse Lautrec onu tanıyan zorluk olabilir, ama biz işe etkilendim ve anlaşma (dört kişi için iki şişe) bir parçasıdır bizim şampanya, yudumlayın.

göster Başlıyor

gösteri muhteşem bir tantana ile açılır. adamlar gümüş takım elbise giymek ise kızlar eksik boncuklu kostümleri giymiş. sahne fakat kadın dansçıların prudish-başlangıçtaki yarı çıplaklık, dramatik ve estetik saldırıdan olan tüm göstermek için sesi ayarlar. Skor bir tarifsiz “Avrupalı” doğanın iken, müziğin sözleri hepsi Fransızca.

Dans eylemler Moulin Rouge ana özelliği vardır, ancak bazı oldukça göz kamaştırıcı akrobasi eğlenirken sirk elemanı yakında başını rears. Sanatçıların hamle etkileyici ama biz eylemlerin bazılarında bir yorgunluk hissetti – üç gösterileri Günde bir çizelgesinin muhtemelen bir sonuç. Dansçılar çok yorgun görünüyor, ama sadece benim tiyatrocu arkadaşı eğitimli göze.

Sirk hile bir başka bastırılmış (ve seyahat yorgun) seyirci livening başarır palyaçolar, jonglörler varlığı ve yetenekli ventriloquist, devam edin. O prova ancak görünüşe spontan görünüyordu kalabalık, farklı milliyet dört katılımcıları seçer.

tüm renkli kostümleri ve hareketli bir müzik canlı bir ekranda sunulan – hatasız koreografi salıncak dansçılar ile tam 1940’larda, için Mısırlılara Mayalar bize dönen, tarihin çeşitli dönemlerini izler. Biz yüksek tekmeler tricolor denizinde dalmış olsa geleneksel Fransız cancan’ait, için şovun sonuna kadar beklemek zorunda.

gösteri bazı muhteşem anları başarır. Yaklaşık yarım yoluyla, sahne bir kadın icracı yılanlarla yüzer su tankı, yol verir.

Ve daha büyük daha hayatında finali kürklü pembe kostümleri ile ayırt edilir.

Pratik Bilgiler: Yer, İletişim & Nasıl yapın etmek

 • Adres:  82 bulvar de Clichy, 18. idari bölgesinde
 • Tel .:  +33 (0) 153.098.282
 • Metro:  Blanche (hat 2)
 • Rezervasyon:  koltuklar çabuk satarken Bu son derece özellikle yoğun sezonunda, tavsiye edilir. Ayrıca burada temel bir akşam yemeği ve gösteri paketi ayırabilir: (kitap Isango yoluyla doğrudan). Eyfel Kulesi turu ile MR bir yemekte ve gösteri dahil her şey dahil paket için.
 • Bilet fiyatları:  Burada güncel fiyatları ve rezerv koltuk gör 
 • Akşam menüleri:  Fransız Cancan Menüsü; Toulouse-Lautrec Menüsü; Belle Epoque Menüsü; Öğle menüsü (vejetaryen seçenekler). Geçerli menü fiyatları görmek için resmi web sitesinde bu sayfayı ziyaret edin. 
 • Kıyafet:  Temiz, resmi kıyafetleri için semiformal gereklidir (hayır spor ayakkabıları, tişört ve kot pantolon, şort vs.)
 • Ödeme Seçenekleri:  Nakit ve tüm kredi kartları kabul edilir
 • (İngilizce) resmi web sitesini ziyaret edin
 • Diğer:  Fotoğraf, sigara, mekan dışında satın içecekler ve gıda yasaktır

Benim Son Söz

Klişeler şimdiki Moulin Rouge gösterisinde bol ve bazı en iyi modası geçmiş ve en kötü saldırı olarak bulabilirsiniz. Adil olmak gerekirse, yine de, orijinal Moulin Rouge kabare için gösterişli dönüştür olmaktan başka bir şey olduğunu iddia asla. Daha keskin kabare için, Champs Elysees tabanlı denemek isteyebilirsiniz Lido , Parisliler arasında bir favori. Bir şüpheci olarak ben Moulin gösterişli, kitsch ve çok turist odaklı, ama yine de son derece keyifli ve değerli akşam buldum.

Uzun çizgiler ve turist üstesinden tarafından ertelendi yapmıyorsan, Moulin Rouge, bir defaya mahsus ve unutulmaz bir deneyimdir.