Insider sprievodca do Antibes na Azúrovom pobreží

Posted on

Insider sprievodca do Antibes na Azúrovom pobreží
Zasadené medzi pompézne Nice a Cannes je letovisko Antibes je známy pre dve veci: multi-miliónové mega jácht a bludisko-ako Staré Mesto obalené hradbami zo 16. storočia. Druhé najväčšie mesto na Azúrovom pobreží je domovom pre 80.000 obyvateľov a najväčší prístav v Stredozemnom mori, Port Vauban, ktorý priťahuje lode inú radom pretože pred čias Rímskej ríše. Starovekej gréckej obchodný prístav Antipolis bol ťažko opevnený Vauban v 17. storočí a po bitke, ktorá vydržala mnoho rokov medzi Francúzskom a domu Savoye, Antibes-a celý kraj Nice-tvrdil svojej súčasnej francúzskej stave.

Po prvej svetovej vojne, americký železničnej magnát Frank Jay Gould otvoril elegantný prímorské letovisko v susednom Juan-les-Pins, ktorý bol doma k prvému luxusnom hoteli a kasína v tomto regióne, kreslenie likes Scott Fitzgerald, Charlie Chaplin, Marlene Dietrich a Picassa ,

Ako sa tam dostať

Delta ponúka sezónne rokov z New York (JFK) na  letisko Nice Côte d’Azur , ktoré ponúka dva novo zrekonštruované terminály (kompletné s Jamie Oliver reštaurácie, Petrossian kaviár baru a macaron obchode Ladurée) a sedí len 20- minút jazdy od Antibes. Cestujúci môžu tiež dostať Antibes na 12-tich minút jazdy vlakom od mesta Nice, alebo vysokorýchlostným vlakom z Londýna alebo Paríža. Môžete tiež hop na Vallauris Express 250 autobusom z oboch terminálov u Nice Côte d’Azur letisko za 38 minút jazdy z Antibes.

Uistite sa, že nákup lístka na predajných kanceláriách v autobusovej stanice (gate A0) alebo na príchodoch (A2 / A3).

Getting Around

Chôdza je najjednoduchší spôsob, ako obísť úzke, dláždené ulice Antibes ‘, pretože väčšina z nich sú pešie a všetky z atrakcií leží v historickom centre mesta. Existujú autobusy, ale tie sa používajú hlavne sa dostať do ďalších miest a obcí. Skvelý spôsob, ako preskúmať Antibes (zvlášť očarujúce, vily lemované polostrov Cap d’Antibes) je na bicykli, s cesty často navštevujú niektoré z profesionálnych cyklistov na Tour de France na úrovni regiónu.

Antibes a Cap d’Antibes – Kde sa ubytovať

Medzi Antibes a sestra letovisku Juan-les-Pins, nájdete veľa možností ubytovania, snáď najviac očarujúce bytosť Hotel du Cap-Eden-Roc , hotel s 33 prímorských altánky a infinity bazén rozkladajúce sa cez Stredozemné more. Ak chcete vám predstavu o tom, ako legendárny Táto lokalita je slúžil ako inšpirácia pre Fitzgeralda klasického románu, “Nežná je noc.” Ďalším miestom, ktoré bolo Fitzgerald obľúbený je Juan-les-Pins v Hôtel Belles Rives je bývalá vila Saint Louis, kde spisovateľ a jeho manželka, Zelda, kedysi žil.

Teraz hotelového ktorý bol prvý pozdĺž vody na francúzskej Rivera-je domovom 43 izieb a reštaurácie ocenená hviezdičkou Michelin, La passager .

Kde sa najesť

Zablúdiť prechádzke po kľukatých uličkách starého mesta Antibes ‘, kde narazíte na rad pôvabných bistier servírujú klasickú stredomorskú stravu (myslím, morské plody, talianske-ovplyvňoval cestoviny a pizzu a regionálne špeciality ako bouillabaisse). Pre michelinskou hviezdou záležitosť, aby si cestu na rodinný  Bacon  na Cap d’Antibes, kde menu plody mora ťažká bola miestna hit od začatia svoje dvere ako morské plody búdky späť v roku 1940. Pri prechádzke po hradbách po návšteve Picassovho múzea, pauza na obed v  Les Vieux Murs , ktorého meno v preklade znamená “názory z hradieb,” s odkazom na zobrazenie v reštaurácii cez Stredozemné more.

Ak by ste radšej jesť priamo pri vode, vedúcej k Cap d’Antibes, kde budete naraziť jeden z Antibes ‘najlepšie strážených tajomstiev: La Garoupe pláže. Tu sa môžete odpočívať na jednom z mnohých súkromných plážových klubov, ako je Plage Keller, ktorý funguje ako prímorské jedálni.

Veci na práci

  • Navštívte Musée Picasso : V roku 1946, maliar Pablo Picasso premenil 14. storočia Chateau Grimaldi do svojho osobného ateliéru, zanechal 23 obrazov a 44 kresieb. Teraz zámok slúži ako prvé múzeum umenia venovanom umelca, bývanie 245 Picassových obrazov a sôch (vrátane jeho 1946 radosti zo života ), rovnako ako výber z diela súčasných umelcov, ako sú Joan Miro, Nicolas de Staël a Fernand Léger ,
  • Sip Absinthe Crazy zbierka klobúkov (teda nosiť na večer) lemujú steny jaskyne-ako Absinthe Bar, ktorý sedí zastrčený v rohu bočnej ulici neďaleko tržnice. V piatok a v sobotu večer, dejisko premení piano bar, kde si môžete zaspievať obľúbené jazzovej zatiaľ čo usrkávala kedysi zakázané likér (často spájané s umelcami 19. storočia a spisovateľov, ako je Van Gogh a Baudelaire), podávané v tradičnom Fashion- striebornou lyžičkou a kocku cukru hotela.
  • Výlet pozdĺž pobrežia: od pláží Garoupe na Cap d’Antibes, hlavy off na pobrežné chodníky smerujúce hradby Starého Mesta o dvojhodinovej ľahkú túru okolo polostrova. Ďalej len “Chemin des Douaniers”, tiež známy ako “Sentier de Tire-Poil,” vedie k špičke Cap d’Antibes a vily Eilenroc, Belle Époque krásy vyrobené rovnakým architektom, ktorý navrhol v Paríži a Monte-Carlo operný domy.
  • Narazila na trh: každý deň od 6 hodín ráno do 1 hod budete nájsť Cheesemongers, rybárov a kvetinárstva účtovanie s svoj tovar v krytom provensálske trhu, ktorý sa nachádza v Cours Massena. Od polovice júna do konca septembra, trh pretvára v popoludňajších hodinách (okrem pondelka) do remeselníka výkladná skriňa, kde maliari, sochári a keramikov predviesť svoje výtvory. Ak ste na návšteve v letných mesiacoch júl a august, nočné trhy sa konajú vo večerných hodinách na Juan-les-Pins ‘Promenade du Soleil a Antibes’ l’Esplanade du Pré-des-Pêcheurs.
  • Slniť na pláži: promenáda Juan-les-Pins ‘je lemovaný s niektorými z tejto oblasti najlepších súkromných pláží, kde sa daná biele piesočnaté brehy a servis fľašu. Jedna horná pick: Polynesian inšpirovaný Moorea, posiaty doškovou strechou dáždniky a tiki bary.