İspanya’da Devrilme Kılavuzu

Posted on

İspanya'da Devrilme Kılavuzu

diğer bazı ülkelerde bir ipucu bırakmak için başarısız olsa da (özellikle ABD) İspanya’da böyle değil, kaba ve hatta saldırgan rastlamak mümkündür. Aslında, birçok İspanyol hizmet sektörü çalışanı Amerikalı turistler onlara bahşiş para cömert miktarlarda tarafından şaşkın. devrilme İspanya’da karşılandı durumlar vardır da, uzak ve uzak diğer ülkelerde çok daha az yaygın bir uygulamadır.

Neden İspanya’da oldukça nadir devrilme edilir? Birçok hizmet sektörü profesyonelleri daha düşük ücret kazanmak ve ABD gibi ülkelerde yaşayan için ipuçları bağlıdır ederken Çünkü onların İspanyol meslektaşları genellikle nispeten yüksek maaş kazanın. Günün sonunda, ipuçları bu yüksek ücretli profesyoneller çoğuna cep değişikliği biraz daha bulunmaktadır. Hatta onların masa nakit içine onlar için sol ucu savurma bazı restoran sunucularını görebilirsiniz kayıt-ekstra paralar muhtemelen sadece kendi cüzdanında yer alacaktır.

Barlar ve Kafeler

Genel olarak, bir yer daha gayri, daha az yaygın devrilme olacaktır. İspanya’da bir kahve ya da bira sipariş ederken, neredeyse hiç kimse bir ipucu -özellikle bırakacağını sipariş hepsi buysa. Bazı yerliler sadece onlar da böyle bir pasta veya tapa olarak, yemek sipariş eğer değişiklik olarak sunulur paraları bırakabilir, ancak birçok basitçe bir saniye düşünmeden değişikliği cep olacaktır.

Restoranlar

Bahşiş de oturma restoran çoğunda beklenmemektedir. Sadece küçük işletmelerde gibi, birçok İspanyollar -eğer şey-olacak sadece bekleme personel fatura ödeme sonra onlara döner değişikliği bırakın.

Yemekten için fatura 19 Euro, diyelim ki, çıkar ve bir yirmi ile ödeme Örneğin, devam edin ve bir şekilde bu ekstra para bırakmak ucu-ya da yapma. Bu tamamen size kalmış ve onlar paranın üstünü cebe görürsem bekleyin personel rahatsız hissetmezsiniz.

daha şık restoranlarda daha büyük grup yemekleri söz konusu olduğunda, devrilme daha yaygındır. Ancak, bu durumda İspanyollar çoğu hala sadece ABD’de beklenenden yüzde 20 oranında bir uç-kesir olarak toplam fatura tutarının yaklaşık yüzde 5 bırakın.

Taksiler ve kabinler

Genel olarak konuşursak, İspanya’nın en taksi sürücüleri takdir ama ipuçları beklemeyin.

Bir şey olsa bile, birçok İspanyollar sadece en yakın euro’ya kadar yuvarlak ve sürücüye bu miktarı verecektir. Ancak, yine de onların taksi sürücüleri de mükemmel kabul edilebilir metre belirtilen tutardan, ödeme insanlar bol vardır.

o böyle bir otel haline kabinden kendisinden taşıma bagaj yardımcı olarak, özel bir hizmet gerçekleştirilen Bazı İspanyollar kendi taksi sürücüleri daha bahşiş vermeyecek. Bu durumda bile olsa, toplam ucu asla genellikle bir euro aşıyor.

Otel personeli

İspanya’da otel personelini Devirme yukarıda listelenen diğer durumlarda daha sık görülür. Yeni bir şehri ziyaret ederken İspanya otellerde ipuçları bırakma Hatta diğer bölgelerinden gelen gezginler göreceksiniz.

  • Taşıyıcı: torba başına yaklaşık 1’i Euro
  • Kat: Günde 2 ila 5 Euro, senin kaldıktan sonra odaya sol veya ön ödeme
  • Kapıcı: olağanüstü hizmet için 5-10 Euro
  • Oda servisi: yemek sunan kişiye 1 veya 2 Euro
  • Kapıcı: 1-2 Euro onlar bagaj ile yardımcı veya bir taksi ise

Spa and Resort Personel

Yukarıda sıralanan hizmet-sanayi profesyonellerin çoğu ile olduğu gibi, spa personeli genellikle iyi eğitimli ve iyi ücretli. Bahşiş beklenmez, ama isterseniz size toplam fatura tutarının yüzde 10 civarında bırakabilir.

Tur rehberleri

Kişisel rehber büyük olasılıkla değişen aylık geliri olan bir çevirmen, bu yüzden neredeyse kesinlikle onları bırakmayı tercih herhangi bir ipucu ağırlayacak. Genel bir kural olarak, grubunuz ne kadar küçükse, o kadar çok ipucu olmalıdır.

siz ve partneriniz özel rehberli tur ve rehber sağlanan mükemmel hizmet alıyor Örneğin, çoğu insan 10 ila 20 avro arasında herhangi bir yerde onlara bahşiş olacaktır. Her gün İspanya’nın en büyük şehirlerin sokaklarında onların önünü açmak her yerde serbest turlarından birine alıyorsanız, 5 euro ucu gayet iyi. bunları ipucu yoksa hiçbir durumda tur rehberiniz rahatsız olacaktır.