Italijos geografija

Posted on

 Italijos geografija

Italijos Geografija ir klimatas

Italija yra Viduržemio jūros regiono šalis, įsikūrusi pietinėje Europoje. Ji ribojasi su Adrijos jūros rytinėje pakrantėje, Tirėnų jūra, vakaruose ar Viduržemio jūros pakrantėje, ir Jonijos jūros pietuose. Į šiaurę, Italija ribojasi su Prancūzijos, Šveicarijos, Austrijos, Slovėnijos ir šalyse.

Italijos žemyninės yra ilgas pusiasalis, panašus ūgio įkrovos, tiek daug, kad šalis dažnai vadinama “boot”, su Apulijos regionas pietryčius būdamas “kulnas boot” ir Kalabrija regionas pietvakarius būdamas “tne boot”.

Italija tapo tik vieningą šalį 1861, nors pusiasalis turi keletą tūkstančių metų istoriją prieš tai.

Italija yra žinomas dėl savo Viduržemio jūros klimatas, kuris randamas daugiausia ant kranto. Vidaus tai paprastai aušintuvas ir drėgnesnis, bet paprastai šilčiau vasarą. Pietų Italijoje yra karšta ir dažniausiai sausas klimatas, o į šiaurę yra daugiau Alpių klimatas, gauti daug sniego žiemą.

Žemėlapis Italijos


Italijos plotas yra 116,305 kvadratinių mylių (301,230 kvadratinių kilometrų), įskaitant Sardinijos ir Sicilijos salomis, todėl tik šiek tiek didesnis nei Arizonos valstijoje JAV. Mažytė suverenios tautos Vatikano ir San Marino yra anklavai Italijos teritorijoje.

Italija yra padalintas į 20 skirtingų regionų, įskaitant Sicilijos ir Sardinijos salas Viduržemio jūroje, kurios kiekvienas atskiras sritis. Kiekvienas regionas turi savo unikalią kultūrą, papročius ir virtuvės todėl jums rasti skirtumus tarp regionų Šiaurės ir tiems, pietuose daug. Centrinė Italija Toskanos regione yra turbūt labiausiai žinomas ir labiausiai lankomas turistų. Žiūrėti šį žemėlapį Italijos regionus, jų vietose ir daugiau informacijos apie juos.

Italijos gyventojų yra daugiau nei 60.000.000 žmonių mažai. Nors Italijos gimstamumas yra mažas, gyventojai vis dėl imigrantų, įvežamų į šalį. Gyventojų tankumas yra apie 200 žmonių viename kvadratiniame kilometre. Nors Italijos kalbama visoje šalyje, daug regioninių dialektų vis dar kalbama.

Didžiausia Italijos miestas yra Roma, su beveik 3 milijonų gyventojų. Roma taip pat yra sostinė ir galvų viršų Italijos miestuose aplankyti, sąrašą.

Italijos kalnų ir ugnikalnių


Apie 40% Italijos žemės yra kalnuota, siūlanti puikių vietų slidinėti žiemą ir žygis vasarą. Yra du pagrindiniai kalnų, Alpės ir Appennino ar Apeninų. Alpėse, į šiaurę, yra skirstomi į regionus vadinamas, iš vakarų į rytus, į Occidentali  , kad centrinio , ir orientali ir yra ant sienos su Prancūzija, Austrijoje ir Šveicarijoje.

Stuburas Italijos susidaro šiaurės-pietų Tendencijos Appennino grandinę. Dolomitų yra tikrai dalis Alpėse, įsikūręs Pietų Tirolio, Trentino, bei Belluno. Aukščiausias taškas Italijoje yra “Monte Bianco (Monblanas) bent 15,770 pėdų, Alpėse Prancūzijos sienos.

Vezuvijaus, pietų Italijoje, netoli Neapolio, yra vienintelis aktyvus ugnikalnis Europos žemyne. Tai buvo Vezuvijus, kad palaidotas garsusis Romos miesto Pompėjos, kurios griuvėsiai yra populiarus turizmo svetainėje. Sicilijos, Etna saloje, taip pat vis dar aktyvios, yra vienas iš didžiausių pasaulio ugnikalnių.

Upės ir ežerai Italijoje

Italijoje upių atitinka kai kurių pagrindinių turistinių vietų. Po upės prasideda Alpių šiaurėje ir teka į rytus nuo Turino miesto rytinės pakrantės ir Adrijos jūra, išgyvena labai derlingos Po slėnyje. Prie upės pabaigos, PO delta yra įdomi vieta apsilankyti.

Arno upės teka iš šiaurės centrinėje Apeninų per Pizos ir Florencijos (kur jis kerta garsaus Ponte Vecchio) ir įteka į Tirėnų jūros vakarinėje pakrantėje miestuose.

Tibro upė teka iš Apeninų ir eina į pietus per Romos miestą, taip pat ištuštinti į Tirėnų jūrą.

Italija turi daug ežerų, ypač šiaurinėje šalies dalyje. Gardos ežeras yra didžiausias Italijos ežeras, su atstumu aplink 158 km, arba apie 100 mylių ežero. Žiūrėti viršų ežerų aplankyti Italijoje.