İtalya’da La Befana ve Epifani

Posted on

İtalya'da La Befana ve Epifani
Epifani, Hıristiyan takviminde önemli bir post-Noel bugüne Bayramı, İtalya’da ulusal bayram olarak 6 Ocak’ta kutlanır. Geleneği La Befana Epifanide geldiğinde, İtalyan Noel kutlamaları büyük bir rol oynar. Tatil de Noel ve çocukların okula geri dönmek bundan sonra İtalya’da yılbaşı şenliklere sona erdiğini, yetişkinler işe dönmeyi ve Noel süslemeleri inmesi.

Kesin bir dini açıdan, Epifani Yortusu üç deneyimli adam Bebek İsa için Hediye taşıyan ahırda geldi Noel, onikinci günü anısına. Ama İtalyan çocuklar için, onların nihayet tatil yağma olsun gün.

İtalya’da La Befana

İtalya’nın geleneksel tatil kutlama olarak bilinen bir cadı masalı içerir La Befana kötü olanlar için iyi çocukların ve kömür topaklar için oyuncak ve tatlılar ile 5 Ocak gecesi boyunca onu süpürge geldi.

Efsaneye göre, Bilge Adam önceki gece onlar yön sormak yaşlı bir kadının kulübede durdu Bebek İsa’nın ahırda geldi. Onlar gelmek için davet ama o kadar meşgul olduğunu söyledi. Bir çoban ona katılmak istedi ama yine o reddetti. Daha sonra o gece, gökyüzünde büyük bir ışık gördü ve Wise Men ve ölmüştü çocuğuna ait olan çoban taşıyan hediyeler katılmaya karar verdi. O kayboldu ve yemlik asla bulunamadı.

Şimdi La Befana o Bebek İsa bulabilir umuduyla çocuklara hediyeler getiren, Epifani önceki gece her yıl onu süpürge etrafında uçar. Çocuklar ziyaretini bekleyen 5 Ocak akşamında onların çorap asmak La Befana .

La Befana Legend of Kökenleri

Bu folktale aslında geri Satürn, sadece kış gündönümü önce başlayan bir bir ya da iki haftalık festivalin Roma pagan festivali için tarih olabilir. Satürn sonunda Romalılar eski kocakarı tarafından okunan onların servetlerini olması Capitoline Tepesi üzerinde Juno Temple gider. Bu hikaye muhtemelen hikayesi haline La Befana.

La Befana Festivalleri

Urbania kenti, Le Marche bölgesinde, bir dört günlük festivale tutan La Befana La Casa della Befana onu karşılayabilir 6. Çocuklara Ocak 2’den. Bu İtalya’da için en büyük kutlamalar biridir.

Befane yarışları, Regata delle Bafane , Ocak’ta Venedik’te gibi giyinmiş 6. Men düzenlenmektedir La Befana Büyük Kanal üzerinde teknelerde ırk.

Epifani alaylar ve Yaşam nativities

  • In Vatikan , başka Epifani geleneği aşağıdaki ortaçağ kostümleri yüzlerce kişinin bir alayı Papa için sembolik hediyeler taşıyan, Vatikan’a giden geniş bir cadde boyunca yürüyüş. Papa Aziz Peter Bazilikası’nın bir sabah kitle İsa için Bilge Adam taşıyan hediyeler ziyaret anısına söylüyor.
  • Floransa’nın tarihi alayı, Calvacata dei Magi , genellikle erken öğleden sonra Pitti Sarayı’na başlar ve Duomo nehir gidiyor. Bayrak atıcılar Piazza della Signoria içinde gerçekleştirin.
  • Milan Sant’Eustorgio kiliseye Duomo’dan üç kral bir Epifani Parade tutar.
  • Rivisondoli, İtalya’nın Abruzzo bölgesinde, kostümlü katılımcılar yüzlerce 5 Ocak tarihinde üç kral gelişi, bir reenactment sahiptir.

İtalya’da birçok kasaba ve köylerde yaşayan doğum sahnesi, biten, her ne kadar ayrıntılı değildi benzer alayı var presepe vivente kostümlü insanlar doğuş parçaları dışarı hareket.