İtalya’da Noel Kılavuzu: Festivaller, Etkinlikler, fazlası

Posted on

 İtalya'da Noel Kılavuzu: Festivaller, Etkinlikler, fazlası

Güney Avrupa’da İtalya dünyada seyahat için en popüler yerlerden biridir. Eğer kış aylarında İtalya’ya yolculuğa çıkmadan iseniz, Noel ve özel etkinlikler ve festivaller ile bayramlarını olduğu ülkeyi bulacaksınız. İtalya’nın kış tatil sezonu genellikle 8 Aralık ulusal tatile Meryem’in hamile kalışının Günü ile başlar ve Noel-Ocak 6. Sonra İtalyan Epifani-12 gün boyunca çalışır Carnevale ( karnaval) İtalya’da kutlanmaktadır geç kış. Kışın Ulusal bayram 8 Aralık 25, ve 26 ve 1 Ocak ve 6.

Not: uçak bileti ve otel fiyatları pahalı (veya çok uzun beklerseniz, satıldı) olma eğilimi kadarıyla önceden tatil için İtalya’ya yolculuk kitaba emin olun.

Noel Süslemeleri Enjoy

doğuş sahneleri ek olarak, Noel ışıkları ve ağaçlar İtalya’da popüler olan; süslemeleri genellikle 8 Aralık Meryem’in hamile kalışının Günü, etrafında veya geç Kasım görünür. Vatikan ise, büyük bir Noel ağacı gerçek boyutlu doğum sahnesi ile birlikte Aziz Petrus Meydanı’na kadar konur. Noel ve Noel Bayramı sıklıkla ailesi ile harcanır ve büyük yemekler hazırlanır. Noel arifesinde bir gece yarısı kitle genellikle yoktur. Aziz Stephen Günü, Noel ertesi günü de yerli ülke çapında karnavallar, festivaller ve piyasalar kilisede Doğuş sahneleri ziyaret ve katıldıkları ulusal bir bayramdır.

İtalyan Noel Pazarlarda alışveriş

Önce büyük tatil, Mercatino di Natale (İtalyan Noel pazarları) birçok şehir ve kasabalarda haşhaş başlayın. 13 Aralık Santa Lucia Günü etrafında başlamak Napoli büyük günlük Noel pazarlarına küçük yerel pazarlara kadar değişmektedir. İyi Noel pazarlarının tür bazı Alman mirası var Trentino-Alto Adige bölgesinde olduğu gibi, kuzeydeki bulunmaktadır. (ABD’de insanlar onu aramak olarak veya Santa Claus) Roma’da Piazza Navona Babbo Natale, Noel Baba ile büyük fuarını gerçekleştirdi. Sardunya adasına gittiği yoldan daha gidenlerin ise karşıdan karşıya gelecek Cagliari Noel Fuarı Aralık ayında iki hafta boyunca geleneksel gıda, şarap ve el sanatları ile.

Noel sırasında Sezon Roma Ziyaret

Tatil sezonu seyahat için İtalya’nın en iyi yerlerinden biri şehir etrafında Piazza Navona en büyük Noel pazarı ve etkileyici doğuş görüntüler, Roma olduğunu. Artı genellikle birkaç güzel dev Noel ağaçları bulacaksınız: Piazza Venezia Colosseum tarafından, Saint Peter Meydanı’nda bakın ve Capitoline Tepesi Müzeler önünde. Vatikan, Katolik din kalbi daima dekore edilmiş ve Noel için festival edilir. Ayrıca, (küçük bir Noel pazarının da site), Castel Sant tarafından açık buz pateni pisti çocukları alabilir.

İtalyan Doğuş görüntüler gör

Geleneksel olarak, İtalya’da Noel süslemeleri ana odak noktası presepe , bir Nativity sahne veya Noel beşik, Saint Francis ile kökenli olduğu söylenir (İtalya’da Aziz Francis siteleri bakınız). Doğuş rakamlar oyma zanaat 13. başlamış yüzyıl-eğer Roma’da Santa Maria Maggiore Kilisesi’nin müzeye en eski kalıcı Noel beşik, kafa görmek istiyorum. Napoli, doğuş rakamlar yapmak için ünlü, doğuş sahneleri görmek için üst yerdir. Bazı il ayrıntılı doğuş ana meydanda görüntüler ve kiliseler, kamu yerler var, ve mağazaların yanı sıra ince doğuş görüntüleme noktalardır.

Katılmalı Presepi Viventi (Yaşam nativities)

ülke çapında Doğuş yarışmalar genellikle Noel Epifani-12 gün için tekrar 26’ya 24 Aralık tarihinde, birkaç gün boyunca gerçekleşecek ve Ocak günü kutlanan 6-zaman üç tane deneyimli erkek Bebek İsa onların hediyeler verdi. kostümleri İnsanlar doğuş parçaları, 500 kadar katılımcı ile bazı oynarlar. Epifani tarihinde yapılan Yarışmaları genellikle Katedrali bir alay sayılabilir. yaşayan nativities şunlardır görmek Favori yerleri: Greccio, Umbria; Barga, kuzey Toskana; Milan; Lunigiana kuzey Toskana bölgesi ve diğer alanlarda equi Terme,.

İtalya’da yılbaşı Parti

Noel için İtalya’da ise, ayrıca yeni yılda ağırlamaktan Avrupa ülkesinde olacak iyi bir şans var. La Festa di San Silvestro veya yılbaşı, partiler genellikle yeni yılın ilk sabah getirmek için güneş doğana kadar süren ile, Havai Fişekler, müzik ve dans şenlikleri parçası olan Aralık 31. kutlanır. İtalya’da Her zamanki gibi gıda tatil-sevdiklerinin yıldızlarından biri büyük ziyafetlerde toplamak olduğunu. Onlar para ve gelecek yıl için iyi bir servet sembolize olarak Tipik mercimek yılbaşı servis edilmektedir; hem iyi şans için kırmızı iç çamaşırı giymek unutmayın. Birçok olaylar ülke genelinde şehirlerde devam ile, önceden ziyaret ve otopark planlıyoruz.

Epifani La Befana Gelenekler Katıldılar

Epifani, 6 Ocak ulusal tatil ve gündüz çocukların geleneksel olarak Noel Baba hediyelerini-değil almak, ama La Befana-yaşlı kadından bir süpürge etrafında 5 Ocak gecesi uçar (bazı onu bir cadı diyoruz). O davranmış çocuklara oyuncak ve tatlılar sunar ve kötü olanların kömür topaklar alırlar. onlar yatmak ve onları ertesi sabah hediyeler ile dolu bulmak için umut önce Çocuk 5 Ocak onların çorap asmak.

dini tarafı, yaşayan nativities ve alayları genellikle Epifani için gerçekleşecek. Vatikan ise, hacı yüzlerce özel sabah kütlesi için Vatikan’a antik kostüm geçit giymiş.

Carnevale kutlayın

Ayrıca Karnavalı ya da Mardi Gras olarak bilinen Carnevale, 40 gün önce Paskalya dünyanın pek çok yerinde kutlanıyor; o Kül Çarşamba önce son parti ve Lent kısıtlamalar var. İtalya gösterileri, eğlence ve müzik dolu büyük bir kış festivali ile Carnevale kutluyor, topları ve partileri taklit. Venedik onun Carnevale kutlamaları için ünlüdür ve olaylar genellikle kostüm partileri, ayrıntılı maskeleri ve geçit törenlerini sayılabilir. Tipik Ocak-Mart aracılığıyla İtalya’ya boyunca sokak partileri bulacaksınız. Şenlikleri gerçek Carnevale tarihe (yıl Carnevale tarihleri ​​bakınız) önce iki ila dört hafta başlayabilir.

Noel Köyler Bir Gezinti

Venedik ve Milano kentleri her yaştan insanın tadını bütün Noel köyleri oluşturmak için yukarıda ve öteye gidin. Venedik Campo Santo Stefano mahalle her Aralık büyüleyici tatil kenti haline gelir: Piazza yöresel yiyecekler ve içecekler, ayrıca müzik ve özel etkinlikler ile birlikte yöresel el sanatları satan ahşap evler ve tezgahlarda ev sahipliği yapmaktadır. Milano’nun tarihi kent merkezi Sen bir buz pateni pisti, market ve eğlence bulacaksınız Ocak 6. aracılığıyla Aralık başında gelen Wonderland Köyü dönüşür.

Torches Festivali

Nemoralia Festivali, genellikle Torches Festivali, Diana, av ve ay tanrıçası onurlandıran bir antik Roma kutlama denilen; Katolikler daha sonra kabul edilen ve Varsayım Bayramı denir. İtalya’da Çeşitli şehirler Yakıcılar olayların Festivali ile hem gelenekleri kutluyoruz. Noel arifesinde, Fiaccole di Natale (Noel Torches Festivali) Montalcino yakın Abbadia di San Salvatore şarkıları ve fener alayı ile kutlanır. Noel arifesinde gece yarısı, Alpler’de Cortina d’Ampezzo benzersiz bir şekilde bu dini tatil kutluyor: Yüzlerce insan kış mevsiminin onuruna meşaleler taşıyan bir zirveye aşağı kayak.