İtalya’da Paskalya kutlama – Kutsal Hafta ibadetlerini İtalya’da

Posted on

İtalya'da Paskalya kutlama - Kutsal Hafta ibadetlerini İtalya'da
Eğer Paskalya için İtalya’da olmak şanslı iseniz, ünlü tavşanı bakın veya Paskalya yumurtası avı için gitmeyecek. Ama İtalya’da Paskalya İtalyanlar için önemi yalnızca Noel ikinci büyük tatil vardır. İtalya’da Paskalya için çıkılan gün vakur alayı ve kitleleri dahil ederken  Pasqua, İtalyan denir olarak, ritüeller ve gelenekleri ile işaretlenmiş neşeli kutlama. La Pasquetta , Paskalya sonra Pazartesi , aynı zamanda İtalya genelinde resmi tatildir.

Aziz Petrus Roma’da Papa ile Paskalya

İyi Cuma günü, Papa kutluyor  Via Crucis  Colosseum yakınındaki Roma veya Haç İstasyonları. Haçın istasyonları birçok dilde anlatılmıştır gibi yanan meşaleler ile büyük bir haç gökyüzünde yanar. Sonunda Papa bir nimet verir. Paskalya kitle ile, İtalya’daki her kilisede düzenlenen en büyük ve Aziz Petrus Bazilikası de Papa tarafından kutlanan en popüler. Papalık idari bölge, Papalık kitleleri organize sorumlu bir varlık önerir bilet siparişi önceden ücretsiz, en az 2-6 ay.

İtalya’da İyi Cuma ve Paskalya Hafta alayı

Ciddi dini alayı Paskalya öncesi Cuma veya Cumartesi ve bazen Paskalya Pazar günü İtalyan şehir ve kasabalarda düzenlenmektedir. Birçok kilise şehrin içinden teşhir veya ana meydanda görüntülenebilir Meryem ve İsa özel heykelleri var.

Parade katılımcıların genellikle geleneksel antik kostümler giymiş olan ve zeytin dalları genellikle alayı palmiye yaprakları ile ve kiliseleri süslemek için birlikte kullanılır.

Enna, Sicilya, şehrin sokaklarında yürürken eski kostümler giymiş 2000’den fazla keşişlere İyi Cuma günü büyük bir alayı vardır. Trapani, ayrıca Sicilya, alayı görmek için iyi bir yerdir Kutsal Hafta boyunca birkaç gün düzenledi. Onların Kutsal Cuma alayı, Misteri di Trapani , 24 saattir. Bu alaylar çok ayrıntılı ve oldukça dramatik.

Ne İtalya’nın en eski İyi Cuma alayı atası olduğuna inanılıyor Abruzzo bölgesinde Chieti içindedir. Seki en Miserere ile alayı, 100 keman ile, çok hareketli olduğunu oynadı.

Böyle Montefalco ve Umbria Gualdo Tadino gibi bazı kasabalar, İyi Cuma gecesi sırasında canlı tutku çalış tutun. Diğerleri Cross, ya istasyonlarını sokuluyor oyunlarında koymak Via Crucis. Güzel fener alayı böyle Orvieto ve Assisi olarak tepe kasabalarda Umbria düzenlenmektedir.

Floransa’da Paskalya ve  Scoppio del Carro

Florence olarak, Paskalya ile kutlanır Scoppio del Carro  (arabasının Patlama). O Floransa’nın tarihi merkezinde, Basilica di Santa Maria del Fiore ulaşıncaya kadar büyük bir dekore vagon beyaz öküz tarafından Florence aracılığıyla sürüklenir.

kütle sonra Başpiskopos muhteşem bir görüntü oluştururken, havai fişek dolu sepeti içine bir güvercin şeklindeki roket gönderir. Ortaçağ kostümleri sanatçıların bir geçit izler.

Piazza Abruzzo Bölgesi’nde La Madonna Che Scappa

Sulmona, Abruzzo bölgesinde, Paskalya Pazar kutluyor Piazza La Madonna Che Scappa . Paskalya Pazar günleri insanlar barış, umut ve diriliş, yeşil ve beyaz renklerde elbise ve ana Via toplanıyor. Virgen Mary oynayan kadın siyah giymiş. O çeşmenin ilerlerken, güvercinler serbest bırakılır ve kadın birden yeşil giymiş. Müzik ve şölen takip.

Sardunya Adası’ndaki Surp Hafta

Sardunya adası gelenek ve festivaller ve tatil yaşamaya iyi bir yerde batmış İtalya’nın bir parçası. Çünkü İspanya ile uzun dernek, bazı Paskalya gelenekleri güçlü İspanyol bağlı Semana Santa .

İtalya’da Paskalya Gıda

Paskalya fedakarlık ve rezerv gerektirir YAvan sezon, sonuna olduğundan, gıda kutlamalar büyük bir rol oynar. İtalya karşısında Geleneksel Paskalya gıdalar kuzu veya keçi, enginar ve bölgeden bölgeye değişir özel Paskalya ekmekleri içerebilir. Pannetone ve Colomba genellikle içinde bir sürpriz ile gelen içi boş çikolata yumurta gibi (güvercin şeklindeki) ekmek çoğu zaman, hediye olarak verilmektedir.

İtalya’da Paskalya Pazartesi:  La Pasquetta

Paskalya Pazartesi günü, bazı şehirler genellikle yumurta içeren danslar, ücretsiz konserler, veya olağandışı oyunlar tutun. Panicale Umbria tepe kasaba, peynir yıldızı. Ruzzolone köy duvarları etrafında, yaklaşık 4 kilo ağırlığında, peynir büyük tekerleklerini kullanarak oynanır. Nesne vuruşları en az sayıda kullanarak ders etrafında peynir elde etmektir. Peynir yarışmasında ardından, bir grup vardır piazza şarap ve tabii ki.