İtalya’da Tren alarak – Nasıl İtalyan Trenler Seyahat etmek

Posted on

İtalya'da Tren alarak - Nasıl İtalyan Trenler Seyahat etmek

İtalya’da Tren seyahat özellikle büyük şehirler ve kasabalar, ülkenin çok görmek kolay, ucuz bir yoldur. ülke çapında raylı sistem 1800’lerde başlamış ve ünlü Mussolini, faşist rejimi altında büyük ölçüde genişletildi “trenler zamanında hareket yaptı.” İkinci Dünya Savaşı sırasında bombardıman demiryolu hatları harap ama rekonstrüksiyon savaş sonrası Marshall Planı altında meydana geldi. 1970 ve bugün giriş yaptı ilk yüksek hızlı trenler, İtalya, küçük-by-küçük, en azından, modernize edip raylı sistem genişlemeye devam ediyor.

trenle seyahat genellikle sürüş sinir bozucu olduğunu ve otopark kıt ve pahalı olduğu, büyük ve orta ölçekli şehirler ziyaret için en iyi seçenektir. büyük şehirlerde, tren istasyonu genellikle şehir merkezinde veya sağ çevre üzerindedir. orta ve küçük şehirlerde (örneğin Siena ya Orvieto gibi) daha yüksekte bulunan özellikle de, istasyon alçak irtifada ve otobüs, füniküler veya kısa bir yürüyüş ya da taksi yolculuğu ile merkeze bağlanmıştır.

Bu İtalyan kırsal görmek ve onun daha uzak hilltowns Tur istiyorsanız birçok kasaba Yakındaki istasyonları yok gibi, trenler, en ideal seçenek olmadığını belirtmek gerekir. Tren rayları genellikle her iki tarafta Bentleri var çünkü, her zaman pastoral kırsal pencereden dışarı görüntülemek yok.

İtalya’da Trains Türleri

Belirtildiği gibi istisnalar hariç, tüm trenler ulusal demiryolu hattının bir parçası olan Trenitalia .

Frecce hızlı trenler
Frecce sadece büyük şehirler arasında çalışan İtalya’nın hızlı trenler vardır.

Frecce trenlerde koltuk rezervasyonu zorunlu ve genellikle bilet fiyatına dahil bulunmaktadır. FRECCIAROSSA, Frecciargento ve Frecciabianca yüksek hızlı hatlar için biletler (FRECCIAROSSA en hızlı) Trenitalia web sitesinde mevcuttur – hızlı trenler daha hızlı diğer Trenitalia daha, iyi, önemli ölçüde daha pahalı olduğunu ve ararken hemen fark edeceksiniz trenler.

Farklı seyahat sınıfları mevcuttur, ama daha temel Freccia hizmet temiz ve rahat.

Şehirlerarası ve Şehirlerarası Artı trenler

Şehirlerarası şehirlerde ve büyük kasabalarda durarak, İtalya’nın uzunluğu çalıştırmak nispeten hızlı trenler vardır. Birinci ve ikinci sınıf servisi mevcuttur. Birinci sınıf antrenörler biraz daha iyi koltuk sunan ve genellikle daha az nüfuslu bulunmaktadır. Koltuk rezervasyonu Şehirlerarası Artı trenlerde zorunludur ve ücreti bilet fiyatına dahildir. Koltuk rezervasyonu de en Şehirlerarası trenler için yapılabilir.

Regionale (Bölgesel Trenler)
Bu yerel trenler, çoğu zaman iş ve okul programları koşturup. Bunlar ucuz ve genellikle güvenilir olmakla koltuk önemli güzergahlarda bulmak zor olabilir. Birçok bölgesel trenler sadece ikinci sınıf koltuk, ancak varsa, birinci sınıf bilet satın düşünün. Özellikle gidip saatlerinde dolu olasılığı düşüktür ve çok daha fazlası mal olmaz. Biz dürüst olmak zorunda – Ucuz ve sık, temiz ve konforlu kirli ve hatta kötü kokulu karşı (sıcak havalarda klima) arasında olabilir iken Regionale, trenler -. Eğer ayak basan istemeyebilirsiniz banyolu Bu gereğidir hiçbir zaman durum anlamına gelir, ama Regionale trenler zar bir rulo biraz biliyoruz.

Italo

Italo , özel demiryolu şirketi, birçok büyük şehir arasındaki yolları üzerinde hızlı trenler çalışır. Son yıllarda, bu Freccia trenler ile rekabet özellikle TRENITALIA iş, bir ısırık aldı. Italo Smart (standart) den Kulübü İcra (VIP sınıfı) arasında değişen hizmet sınıfları ile temiz, konforlu trenlerin son derece modern bir filo vardır.

Bazı küçük özel demiryolu şirketleri gibi bir alanda kasaba hizmet Ente Autonomo Volturno Amalfi Coast ve Pompeii ya da benzeri yerlere Napoli yolları vardır  Ferrovie del Sud Est  güney Puglia vermektedir.

Tren tarifelerinin hedefinizi bulma

Tren zamanlamaları her ikisi (partenze) çıkış yapan ve (arrivi) gelmeden için, tren istasyonları görüntülenir. Çoğu tren istasyonları, büyük tahta ya gelmesi veya yakında ayrılacağı ve hangi kullandıkları izleyecektir küçük televizyon listeleme trenler ya sahiptir.

Trenin ekranda listelenen bile, parça listelenen gördükten ve doğru platforma yol vermeden önce bir süre beklemek zorunda kalabilir.

Bir İtalyan Tren Bilet Alış

İtalya’da ya gitmeden önce bir tren bileti almak için birkaç yolu vardır:

  • Arama programları çevrimiçi tren biletleri satın almak ve tren programlarını görebilir ve  Trenitalia  veya  Italo . Bu bilet, şunlardan birini yapabilirsiniz baskı satın alma tercih ederiz ya iletkenine göstermek için akıllı tasarruf.
  • Zaman ve ihtiyacınız bilet sayısını almak istiyorum trenin varış ve bilet sınıfına (donatılmış istasyonunda bilet penceresine gidin primo veya secondo ).
  • istasyon bunları varsa bir bilet makinesi kullanın. Bunlar kullanımı oldukça kolay ve bilet penceresinden uzun satırları önleyebilirsiniz ancak nakit olarak ödemek gerekebilir.

Not: Eğer gerçekten son dakikada şeyler yapıyoruz sürece, şiddetle online bilet satın öneririz.

Bölgesel trenlerde seyahat için tren bileti bir trende size ulaşım satın unutmayın, bu mutlaka O trende bir koltuk alırsınız anlamına gelmez. Eğer tren kalabalık ve ikinci sınıfta bir koltuk bulamıyor fark ederseniz, bir iletken bulmaya olabilir ve bilet birinci sınıfa yükseltilebilir sormak.

senin Tren Boarding

Biletiniz var sonra, trenin doğru yola çıkabilirsiniz. İtalyan olarak, parça denir Binari (iz numaraları altında listelenen bin kalkış gemide). Trenler istasyona geçmesi daha küçük istasyonlarda kullanmakta yeraltı gitmek gerekecek sottopassagio, olmayan bir parça almak için, ya da underpassage Binario uno veya parça numara. Gibi büyük istasyonlarda ise Milano Centrale tren geçerken yerine istasyonu içine çekme, bir sonraki beklenen tren ve kalkış saatini gösteren her yolda işaretleri ile, trenler kafa kafaya göreceksiniz.

Ama sen trende gitmeden önce – O tren bilet doğrulamak! Eğer küçük özel çizgilerden birinin (veya belirli bir tren numarası, tarih olmadan herhangi bilet ve zaman) için bölgesel tren bileti veya bilet varsa, sizin trene hemen önce, yeşil ve beyaz makineyi bulmak (veya bazı durumlarda eski tarz sarı makineleri) ve biletinizin ucunu yerleştirin. Bu zaman ve biletinizin ilk kullanım tarihini basar ve yolculuk için geçerli kılar. Biletinizi doğrulayarak değil sert cezalar vardır. Doğrulama bölgesel tren biletleri ya da üzerinde belirli bir tarih, saat ve koltuk numarası olmayan herhangi bilet için geçerlidir.

o trende geçtiğinde sadece iletkenin göstermek – Bir e-bilet veya PDF, ya da üzerinde bir QR kodu ile basılı bir bilet varsa, bunu doğrulamak için gerek yoktur unutmayın.

Eğer bir atanmış koltuk yoksa, sadece seyahat ettiğiniz sınıfa tren arabalardan birini kurulu. Genellikle bagaj için koltuk üstünde rafları, ya da daha büyük bagaj için her koç uçlarına yakın adanmış raflar vardır. Eğer istasyonunda hamal bulamazsınız ya bagajınızı size yardımcı olmak için parçaya göre beklerken, tren kendiniz üzerine bagajınızı almak gerekir unutmayın.

Bu oturduğunuzda arkadaşları yolcu selamlıyorum gelenektir. Basit bir buongiorno güzel yapacağız. Bir koltuk boş olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız, basitçe söylemek Occupato? veya e libero? .

Hedefinize

Tren istasyonları özellikle büyük şehirlerde kalabalık yerler aşağıda verilmiştir. bagajınızı ve cüzdan konusunda dikkatli olun. herkesin trenden veya size ulaşım sunuyoruz kez Bagaj ile yardım teklif izin vermeyin. Eğer bir taksi arıyorsanız, taksi standına veya otobüs istasyonu dışında kafa durur. metro sistemleri (metro) ile şehirlerde, tren istasyonu içinde bir metro istasyonu genellikle yoktur.