İtalya’da Uluslararası Film Festivalleri

Posted on

 İtalya'da Uluslararası Film Festivalleri

Venedik Film Festivali de İtalya’da düzenlenen diğer bazı uluslararası film festivallerinde ama İtalya’nın en önemli film festivalidir. İşte İtalya’nın büyük uluslararası film festivalleri vardır. Eğer film festivali gitmiyorsun bile, ünlü lekelenme için büyük bir şans.

La Biennale di Venezia – Venedik Uluslararası Film Festivali

Venedik Uluslararası Film Festivali, La Biennale di Venezia , Venedik’in Lido erken Eylül ayında başlar. Venedik Film Festivali İtalya ve 2018 yılında eski film festivali olan 75. yıl işaretlenmiş olduğunu. Her yıl üst film yapımcıları açgözlü için rekabet Altın Aslan ödülü. Gösterimler 18 ve üzeri ve indirimli geçtiği festivali web sitesinde paso ve bireysel biletler hakkında bilgi edinin altında 26 veya 60 üzerinde olanlar için geçerli olan bu yaştan sınırlıdır.

Vaporetti veya su otobüsleri Venedik ve Lido arasında yolcu alır. Piazza San Marco Lido almak için, sayı 1 vapur alabilir.

Salento Uluslararası Film Festivali

Eylül başında düzenlenen Salento Film Festivali, bir üst güney İtalya filmi fest ve böyle barış ve çok kültürlü sorunlar gibi güncel konuları ele almaktadır. Kategoriler Dünya sinema, bağımsız İtalyan sinema ve özel bölümler içerir. Salento filmi fest Puglia, Botun ayak parmağının Lecce eyaletinde Tricase gerçekleşir. Haziran ayında, onlar korku filmlerini sevenler için Salento Korku Fest tutun.

Milano Film Fest

Milano Film Fest Venedik festivalinde sonrasında Eylül ayında 10 gün boyunca gerçekleşir. Yarışmalar kısa film ve uzun metrajlı filmler dahildir ve her yıl özel film kategorileri vardır. tüm festival etkinlikleri için pas iyi web sitesinde satın alınabilir.

Festival Internazionale del Film di Roma – Roma Uluslararası Film Fest

Sıradaki Roma Film Fest, Ekim ayının ortasında başlayan nispeten yeni festivalidir. Festival için ve gençler tarafından uluslararası film galaları, iyi bağımsız sinema ve film yer alıyor.

Torino Film Festivali

Torino, ya Turin, film festivali geç Kasım gerçekleşir. Torino film festivali çağdaş uluslararası sinema için bir buluşma noktası olarak hizmet ve en son sanatsal eğilimleri tartışmak için bir fırsat sağlamak. Bu 4 yarışmalar ve çeşitli rekabetçi olmayan bölümlerden oluşmaktadır ve gelişmekte olan sinema ve genç sinemacılara özel önem veriyor.

Bolzano Kısa Film Festivali

Bolzano, kuzey İtalya’nın Alpleri yakınında, Kasım ayında kısa film uluslararası bir festival düzenlemektedir. Aynı zamanda bir içermektedir Hiçbir Kelimeler Fest herhangi bir kelime kullanmadan iletişim filmin katılımıyla.

Floransa Hint Film Festivali – Nehir Nehri

River Nehri gelen ve Hindistan hakkında filmlere adamış dünyada ilk film festivalidir. Bu Aralık ayında Floransa’da gerçekleşir.