İtalya’daki en iyi Gelato bulma

Posted on

İtalya'daki en iyi Gelato bulma
Arkadaşlarınızın İtalya’ya bir gezi eve geldiklerinde en çok neyi rave mı? Büyük olasılıkla gıda ve hatta daha büyük olasılıkla olacak  Gelato. İtalyan dondurma denilen Gelato, dünyanın en iyi dondurma olmak pek çok uzman tarafından kabul edilmektedir. O dondurmadan daha yağ daha düşük yüzdede vardır ve bunu bir daha zengin bir doku vererek, daha yavaş çalkalanarak beri içinde daha az hava var çünkü Gelato, ancak, gerçekten dondurma gibi aynı değildir.

Bul olarak nerede

Özellikle sıcak aylarda, gelato İtalya’da heryerde. İtalya’da hiçbir snack bar veya basit eatery (genellikle oldukça iyi) önceden paketlenmiş dondurma çubukları satan veya teknelerinden elle scooped Gelato ya neşeli, buzdolabında Gelato durum için yoksundur. gelateria denen bir dondurma dükkanı, genellikle Gelato içi yapılan satan ve bu sundaes gibi özel dondurma yemek çeşitleri yapabilir. Bazı gelateria bir menüden sipariş ve yemek oturup eski moda dondurma salonları, gibi hareket ederler.

Diğerleri-gitmek ve gezinme sırasında yemek için gelato sipariş küçük bir delik-in-the-duvara yerlerdir. Genellikle özellikle büyük şehirlerde, otur ve dondurma yemek daha ödeyecek unutmayın.

Sen ilan işaretleri arayın isteyeceksiniz Gelato casa tr FATTO (ev yapımı), produzione propia (kendi üretim), ya da artiginale (zanaat). Bu bileşenler ve nihai ürünün daha yüksek sinyal kalitesi.

İşte fıstık lezzet iyi bir gelato dükkan-göz bulmak için bir ipucu. renk çok yapay parlak yeşil benziyor, muhtemelen yemek için iyi bir yer değil. Tatlar yapıldıkları gerçek yiyecek benzerler, bu nedenle sizi etkilemek için yüksek kazıklı parlak renkli gelato kaçınmalıdır.

It Sipariş nasıl

İtalyanca konuşmak yoksa, endişelenmeyin. Genellikle gelato adlandırma afişler ana maddeler resimlerini içerir, bu nedenle ne olduklarını anlamaya mümkün olmalıdır. Eğer varsa istediğini gelin. Eğer denemek ne lezzet karar veremiyorsanız, birkaç deneyin; hatta küçük koni üzerinde, genellikle iki tatlar seçebilir. Eğer bir koni (isterseniz belirtmek gerekir kahretsin ) ya da bir bardak ( COPPA ). Gelato veya seçmek kaç lezzetleri ile fincan veya koni boyutuyla fiyatlandırılır.

Gerçek meyve ile yapılmış meyve lezzetleri, yaz aylarında özellikle ferahlatıcı. Limone (limon) ve fragola (çilek) tüm İtalya’nın en popüler tatlar arasında yer alıyor. Bu gün de böyle fesleğen, zencefil veya tarçın, hatta yerine tatlı gelato tuzlu yapma gibi malzemeler kullanarak, özellikle büyük şehirlerde, bazı dükkanlarda daha yaratıcı tatlar bulabilirsiniz. Bazı Gelato dükkanlar da soya sütü dondurması veya yoğurt sunuyoruz.

Kelime Know

  • Gelato -dondurma
  • gelateria -dondurma dükkanı
  • kahretsin -cone
  • coppa fincanı biçimindedir
  • gusti -flavors
  • sorbetto -sorbet veya sherbert

Turlar ve Sınıflar

Eğer İtalya’da yaparken gelato hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyor musunuz? Florence, bir alabilir bir pizza ve gelato sınıfını veya gelato ve vino tadımı Seç İtalya üzerinden kitap mevcut hem. Venedik yakınlarında, Mama Isa bir sunan esnaf gelato yapmayı sınıf .

Gibi gıda turları, Roma Eating İtalya Gıda turları veya Roma Foodie , favori gelateria bir durak içerir.