İtalyan Doğuş görüntüler ve Noel Sahneleri

Posted on

İtalyan Doğuş görüntüler ve Noel Sahneleri
Geleneksel olarak, İtalya’da Noel süslemeleri ana odak Nativity sahne olan presepe veya Presepio İtalyanca. Her kilise vardır presepe ve meydanlarda, mağazalar ve diğer halka açık alanlarda bulunabilir. Ekranlar genellikle yemlik sahnesi ötesine ve hatta tüm köy bir temsilini içerebilir.

Presepi genellikle 8 Aralık başlayan ayarlanır, 6 Ocak Epifani aracılığıyla Immaculate Conception, Bayramı Günü, ancak bazı Noel arifesinde açıkladı edilir. Çoğu İtalyanlar kendi evinde bir Noel beşik kurmak ve doğuş sahneleri figürler Napoli ve Sicilya gelen en iyi bazılarıyla, İtalya’nın birçok yerinde yapılır. Her ne kadar presepe genellikle Noel’den önce kurulduğundan, bebek İsa Noel arifesinde eklenir.

İtalyan Doğuş Sahneler Kökenleri

Doğuş sahne o Greccio kentinde bir mağarada bir doğum sahnesi inşa ve Noel arifesi kütle ve orada bir doğuş yarışmasında tuttuğunda 1223 yılında Assisi Aziz Francis ile kökenli olduğu söylenir. Greccio her yıl bu etkinliği reenacts.

Arnolfo di Cambio en eski kalıcı Noel beşik olmak 1300. Said’de düzenlenen ilk Roma Jubilee için mermer doğuş rakamları yapmak için yetkili oldu zaman 13. yüzyıl sonlarında başlayan doğuş sahneler için heykelcikleri Oyma, Santa Maria müzede görülebilir Maggiore Kilisesi ve Noel sezonunda Roma’da görmek için üst şeylerden biridir.

İyi Yerler Noel Beşikler veya görmek için Presepi İtalya’da,

Napoli onların için ziyaret etmek için en kentidir Presepi . Doğuş sahneleri Yüzlerce şehir boyunca dikilirler. Bazı kreşler çok ayrıntılı ve el yapımı olması ya da antika rakamları kullanabiliriz. 8 Aralık itibaren Kilisesi ‘Nuovo Gesu’nun Piazza del Gesu içinde,’ Napoliten Doğuş Sahneleri Derneği doğum sahnesi sanat görüntüler. Sokak San Gregorio Armeno Via Napoli merkezinde tüm yıl Doğuş sahneleri satan görüntüler ve tezgahları ile doludur.

Vatikan ise, büyük bir presepe genellikle Noel arifesinde açıklandı Noel için Aziz Petrus Meydanı’nda inşa edilmiştir. Bir Noel arifesi kütlesi genellikle 10 pm, Aziz Petrus meydanında tutulur.

Roma’da, en büyük ve en ayrıntılı bazı Presepi Piazza del Popolo, bulunan Piazza Euclide , Trastevere’deki Santa Maria ve Santa Maria d’Aracoeli Capitoline Tepesi üzerinde,. Bir hayat boyutunda doğum sahnesi bir Noel pazarı da tutulduğu Piazza Navona kurulur. Kilise Saints Cosma e Damiano , Roma Forumu ana giriş tarafından, ekranda Napoli’den büyük doğum sahnesi tüm yıl sahiptir.

Bethlehem Grotto içinde – ayrıntılı bir gerçek boyutlu doğum sahnesi, her yıl oluşturulur ve Grotte di Stiffe, Abruzzo bölgesinde güzel bir mağara L’Aquila yaklaşık 20 mil taşıdı. sahne aydınlatılan ve Aralık aylarında ziyaret edilebilir.

Verona Ocak aracılığıyla büyük Roma Arena nativities uluslararası bir ekrana sahip.

Kuzey İtalya’nın Alto-Adige bölgesinde Trento büyük bir doğum sahnesi vardır Piazza Duomo .

Jesolo, 30 km Venedik’ten, üst düzey uluslararası kum heykel sanatçılar tarafından yapılan bir kum heykel doğuş vardır. Bu Ocak ayı ortalarında aracılığıyla Piazza Marconi günlük gerçekleşir. Bağışlar hayırsever projelerini desteklemek için kullanılır.

Cinque Terre Manarola güneş enerjisi ile çalışan eşsiz ekolojik doğuş vardır.

Celleno, yaklaşık 30 km Viterbo kuzey Lazio bölgesinde küçük bir kasaba, tüm yıl görüntüleme için ayarlanmış bir muhteşem presepe vardır. Celleno aynı zamanda kiraz ünlüdür.

Milan Birçok kilise Noel sefer kurmak ayrıntılı doğuş sahneleri var.

Küçük kasabalarda bazı kiliseler, bunun gibi, hareket heykelcikleri ile mekanik bir presepe var Pallerone mekanik presepe , kuzey Toskana Lunigiana bölgede küçük bir kasaba.

İtalya’da Presepio Müzeler

Napoli Il Museo Nazionale di San Martino 1800’lerden itibaren doğuş sahneleri ayrıntılı bir koleksiyona sahiptir.

Il Museo Tipologico Nazionale del Presepio Roma’daki Aziz Quirico e Giulitta kilisenin altında tüm dünya hayal edebileceğiniz neredeyse her şeyi yapılmış yerinden 3000 üzerinde figürleri vardır. Müze çok sınırlı Saat ve yaz aylarında kapalı olduğunu ancak Ekim ayında 24 Aralık-6 Ocak bunlar kendi presepe yapmak öğrenebilir bir ders var her öğleden sonra açıktır. Bilgi Telefon 06 679 6146.

Il Museo Tipologico del Presepio Marche bölgesinde Macerata 4000’den fazla doğuş parçaları ve Napoli’den 17. yüzyıldan kalma presepe sahiptir.

Presepi Viventi , İtalyan Yaşayan Doğuş Sahneleri

Doğuş yarışmasında, Yaşayan  Presepi Viventi , doğuş bölümlerini hareket kostümlü insanlar ile İtalya’nın birçok yerinde bulunur. Genellikle yaşayan doğuş sahneleri günlerce sunulmaktadır genellikle Noel Günü ve 26 Aralık ve Epifani, 6 Ocak üç Bilge Adam Bebek İsa’ya hediyelerini verdi Noel 12. günün saatine etrafında bazen tekrar aşağıdaki hafta sonu.

Top Yerler, Nativity sahneler Living görmek için Presepi Viventi İtalya’da,

Greccio, Umbria, Aziz Francis’in ilk canlı doğuş sitesi (öküz ve eşek Kutsal Aile basit sessiz tablo) idi. Greccio hala Umbria’nın üst Noel olaylardan biri, katılımcıların yüzlerce bir mükellef, canlı doğuş tutar.

Frasassi Gorge İtalya’daki en büyük ve en müstehcen doğuş yarışmasında birine sahiptir. Frasassi Mağaraları yakınlarında bir uçurumda düzenlenen Genga’daki Doğuş Sahne İsa’nın doğum zamanında günlük hayattan bir tapınak ve sahneler için tepeye bir alayı yukarı içerir. 300’den fazla aktörler yer almak ve gelirleri hayır verilmiştir. Genellikle 26 Aralık ve 30 düzenledi.

Barga güzel bir ortaçağ tepe kenti, kuzey Toskana, 23 Aralık tarihinde yaşayan bir doğuş ve Noel yarışmayı vardır.

Custonaci, Sicilya Trapani yakınlarındaki küçük bir kasaba, bir mağara içinde-yürürlüğe yeniden güzel bir doğum sahnesi vardır. Küçücük bir kasaba 1800’lü yıllarda ezici bir üstünlükle mağaraya gömüldü. şimdi kazılan ve olmuştur mağara ilginç canlı doğuş etkinlikleri 25-26 Aralık ve Ocak ayı başlarında için bir ayar olarak hizmet vermektedir. Sadece bir doğuş ötesinde, köy craftspeople ve küçük dükkanları ile eski bir köyde benzemeye ayarlandı.

kuzey Toskana Lunigiana bölgede Equi Terme andıran kenti, güzel bir yamaç ortamda köye boyunca gerçekleşir doğuş bir reenactment sahiptir.

Milan Sant’Eustorgio, Ocak 6 kilisesine Duomo’dan üç kral bir Epifani Parade vardır.

Rivisondoli, Abruzzo bölgesinde, kostümlü katılımcılar yüzlerce 5 Ocak tarihinde 3 kralların varış bir reenactment sahiptir. Rivisondoli da yaşayan bir doğuş 24 Aralık ve Abruzzo bölgesinde Ayrıca 25., L’Aquila ve Scanno bölgedeki birçok diğer küçük köyler gibi Noel günü nativities yaşayan var sunar.

Liguria bölgesinde yaşayan doğuş sahneleri Aralık sırasında Calizzano, Roccavignale ve Diano Arentino kasabalarını sayılabilir.

Vetralla, Kuzey Lazio bölgesinde, bölgenin en eski yaşam doğuş vardır. Chia, Soriano yakın zamanda Kuzey Lazio, 500’den fazla katılımcı ile 26 Aralık tarihinde büyük bir yaşam doğuş tutar.