İtalyanlar Bağımsızlık Gününü Kutladılar nasıl

Posted on


2 Haziran bir olan İtalyan milli bayram için Festa della Repubblica, ya Cumhuriyet Festivali. ABD ve diğer ülkelerde Bağımsızlık Günü benzer şekilde, İkinci Dünya Savaşı sonrasında İtalya’da Cumhuriyeti’nin resmî oluşumunu kutluyor.

Bankalar, birçok dükkan ve bazı restoranlar, müzeler ve turistik yerleri 2 Haziran günü kapalı olacaktır, ya da saat düşürmüş olabilir. Eğer bir siteyi veya müze ziyaret planlıyorsanız, açık mı diye görmek için önceden web sitesini kontrol edin. Vatikan Müzeleri İtalya’da ancak Vatikan değil aslında olduklarından daha az otobüs, tramvay ve çalışan metro trenleri olacak anlamına Pazar ve tatil planına göre yayınlanır çoğu yerde 2. Ulaştırma hizmetleri Haziran’da açıktır.

Küçük festivaller, konserler, ve törenler İtalya’da hem de sık sık havai fişek gösterileri izledi diğer ülkelerde İtalyan Büyükelçilikleri, düzenlenmektedir. En büyük ve en muhteşem Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Roma’da İtalya’nın cumhurbaşkanının İtalyan hükümeti ve ikamet koltuk gerçekleşecek.

Roma Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları:

Cumhuriyet Bayramı Roma’da üst Haziran olaylardan biridir ve için şehir olmak worh. Şehir sabah büyük bir geçit ile kutluyor, birlikte İtalya’nın başkanı tarafından başkanlık , Via dei Fori Imperiali , Roma Forumu yanında çalışan sokakta. Eğer geçit katılmak planlıyorsanız büyük bir kalabalığa bekleyin. Büyük bir İtalyan bayrağı genellikle çok Colosseum üzerine katlanmaktadır. Cumhuriyet Bayramı günü, İtalya Cumhurbaşkanı Vittorio Emmanuele II Anıtı’na (I. Dünya Savaşı itibaren) bilinmeyen asker anıtına çelenk, bırakır.

Öğleden sonra, çok sayıda askeri bantları bahçelerinde müzik çalmak Palazzo del Quirinale 2 Haziran tarihinde halka açık olacak, İtalyan Cumhurbaşkanı’nın ikamet.

Günün kutlamalarının en vurgulamak tarafından görüntüdür Frecce Tricolori , İtalyan Hava Kuvvetleri akrobasi devriye. Anıtı üzerinde oluşumunda, kırmızı, yeşil ve beyaz duman sineği yayan Dokuz uçakları Vittorio Emmanuele II İtalyan bayrağı andıran güzel bir tasarım oluşturma, (birleşik İtalya’nın ilk kralı). Vittorio Emmanuele II anıt arasında büyük beyaz mermer yapıdır Piazza Venezia ve Capitoline Tepesi, ancak Frecce Tricolori ekran Roma’nın en üstünde görülebilir.

Cumhuriyet Bayramı Tarihçesi

Cumhuriyet Bayramı İtalyanlar hükümetin cumhuriyetçi formunun lehine oy 1946’da güne kutluyor. Dünya Savaşı sonrasında, bir oy İtalya hükümetinin bir monarşi veya cumhuriyet formu takip etmeli olmadığını belirlemek için 2 Haziran ve 3 gerçekleştirildi. çoğunluk cumhuriyet için oy ve birkaç yıl sonra, 2 Haziran İtalya Cumhuriyeti, oluşturulan günü olarak tatil ilan edildi.

Haziran ayında İtalya’da Diğer Olaylar

Haziran yaz festivali sezonu ve açık konser sezonu başlangıcıdır. 2 Haziran ayı boyunca sadece ulusal bayram, ancak birçok eğlenceli yerel festivalleri ve İtalya boyunca olanları Haziran’da olaylar vardır.