İtalya’ya Gitmeden Önce nasıl İtalyan Trenler için Bilet Satın Al miyim?

Posted on

İtalya'ya Gitmeden Önce nasıl İtalyan Trenler için Bilet Satın Al miyim?

İtalya’ya bir gezi planlaması ve demiryolu ile seyahat planlıyorsanız ediyorsanız, önceden tren biletleri satın almak isteyebilirsiniz. Genellikle sağ İtalya’da istasyonunda İtalyan tren bilet satın alabilirsiniz da, vaktinden önce satın genellikle daha uygun olur. Bunun nedeni bazı istasyonlarda bilet camlara uzun hatlara kısmındadır – Bilet Hattı yeterince hızlı hareket etmedi çünkü sizin treni kaçırmak istemiyorum!

Çevrimiçi İtalyan Tren Bilet Alış

Sen programlarını kontrol ve üzerinde bilet satın alabilirsiniz Trenitalia , İtalyan milli tren sitesinde. Eğer sitede kayıt olanak tanınır rağmen, bilet satın almak için bunu yapmaya gerek yoktur. Eğer tek yönlü veya gidiş-dönüş seyahat, daha sonra kökenli İstasyonunuzdaki yazmaya başlayın isteyip seçerek başlayın. Şehir ve istasyonların bir açılır menü belirecektir. Örneğin, size daha fazla esneklik varsa “Roma (Tutte le Stazioni)” seçerek “Roma Termini” den veya tüm Roma istasyonlarından güzergahlar aramayı seçebilirsiniz. Varış şehir / istasyonunu seçmek için aynı adımları uygulayın. İstediğiniz ayrılış tarihi ve saati seçin (İtalya’da, tarihler gün-ay-yıl listelenmiştir unutmayın ve saatler 24 saatlik bir plana göre (örneğin:. 02:00) 14 olarak gösterilen Sonra yolcu sayısını seçin ve “arama” tıklayın.

Sonuç listesinden istediğiniz treni seçin.

trenler değiştirmek için gerekli olup olmadığını kontrol etmek emin olun. Eğer yolculuk aldı sonra, seyahat (1. veya 2.) sınıfını seçmek için istenebilir. ; O güzel olabilir veya ikinci sınıf olarak büyük ölçüde aynı olabilir – kalite, konfor ve temizlik Trenitalia trenlerde böylece büyük ölçüde değişebilir olduğundan, birinci sınıf seyahat için farkını ödemek için buna değer olup olmadığını söylemek zor sadece trenle bağlıdır.

Bir kredi kartı veya PayPal kullanarak bilet için ödeme yapabilirsiniz. Sen ödeme onayı anlarında PDF şeklinde bir makbuz ve bir e-bilet, içinde gönderilecektir. Eğer birden fazla kişi için bilet satın alıyorsanız, aynı PDF içinde birden biletler olacaktır. PDF sayfalarını yazdırabilirsiniz, ancak bu işlevleri İtalya’da Wi-Fi ile akıllı telefon veya tablet varsa gerekmez. tren iletken yaklaştığında Bu durumda, yine de telefonunuzda veya cihazdaki PDF açabilirsiniz. O ya da o PDF’nize QR kodunu tarar ve tüm set olacak. Bir fotoğraflı kimlik belgesi istenebilir, ancak bu genellikle durum böyle değil.

Önemli Not : Çoğu Frecce (hızlı tren) ve şehirlerarası İtalyan tren biletleri yalnızca (ve bazen daha az) fiili seyahat tarihinden itibaren dört ay içinde satılıyor yüzden genellikle önceden dört aydan fazla bilet satın mümkün olmayacaktır. Aynı Italo üzerinde biletler için geçerlidir.

İtalyan Bölgesel Tren biletleri

Planlarınız dokunulmaz sürece, biz genellikle herhangi bir indirim yoktur olarak önceden bölgesel tren bilet satın önermiyoruz. Kolayca istasyon gişesinden veya bir otomat satın alınabilir. Planlarınız değişebilir gibi bu size daha fazla esneklik sağlar.

online bölgesel tren bilet satın onlar belirli bir tarih ve saat için olacaktır. Bölgesel tren biletleri istasyona satın alabilirsiniz, ucuz ve bunlar iki ay için iyidir.

Rezerve koltuklar bölgesel trenler (daha istasyonlarında durur trenlerde kısa mesafelerde) üzerinde kullanılamaz. Birinci sınıf varsa birinci sınıf genellikle daha yer var gibi Bitirim veya bagaj ile seyahat ediyorsanız, bu ekstra maliyet olabilir.

Bölgesel tren biletleri hakkında önemli Not: Bir kağıt tren bileti varsa bilet üzerinde belirli bir tarih, saat ve tren numarası vardır sürece trene önce, önceden doğrulamak gerekir. Biletin geçerliliği olmadığını gemide ceza olabilir (evet ben birçok defa gördüm). İtalya’da tren bilet doğrulamak için nasıl bakın.

Italo, İtalya’nın Özel Tren Servisi

Eğer büyük şehirlerde arasında seyahat ediyorsanız, Italo, ulusal demiryolu parça sistemini kullanan özel tren seferleri içine bakmak isteyebilirsiniz. Onun yüksek hızlı trenler Trenitalia göre yeni ve oldukça peluş, ve hizmetin farklı sınıflar mevcut bulunmaktadır. Ama Italo nedenle bu hizmeti kullanarak herhangi küçük kasabalara alamayan, bir büyük şehirden diğerine uzun yolculuklar için yalnızca bir seçenektir.

Eurail İtalya Geçirdi

Avrupa’da ulaşmadan İtalya demiryolu geçtiği bunu doğrulamak için plan tarihten itibaren altı ay içinde, satın alınmalıdır. Fiyatlarını kontrol edin veya içinden Eurail İtalya Pass satın Raylı Avrupa .