İyi Tay Sokak Yemek Kapları Bangkok deneyin için

Posted on

 İyi Tay Sokak Yemek Kapları Bangkok deneyin için

Sokak gıda Tayland’da her yerdedir. Satıcılar gitmek şey elde edebilirsiniz tezgahlarda kurmak veya yakındaki masa ve sandalyeler bir yemek keyfini durdurabilir. ne sipariş için sokak gıdalar bilmiyorsanız, biraz bunaltıcı olabilir. gerçi maceracı olmaya korkmayın – Sadece eve yapmak için yeni bir favori yemek bulabilir. İşte yolculuk sırasında bakmak için bazı popüler Tay sokak gıda yemekleridir.

1. Som Tam

Somtam, rendelenmiş yeşil papaya, domates, sarımsak, karides, fıstık ve biber biber yapılmış bir tatlı, ekşi, baharatlı, tuzlu salata Tayland’da en popüler sokak gıdalar biridir. Sen sokak gıda ile hemen hemen her alanda bulabilirsiniz. lezzet kombinasyonu tanıdık olmayabilir, ama bu, lezzetli canlandırıcı ve sağlıklı. Çoğu Taylandlılar onların som tam baharatlı gibi, bu yüzden sipariş verirken, gerekirse hafif sürümü için sormak emin olun.

2. Çorbası

Guay Teow veya şehriye çorbası, en popüler Tay sokak gıda yemektir. Bu Çin’den geliyor (dolayısıyla Çinli ad) ama yıllar boyunca benzersiz Tay haline gelmiştir. Çorba bir tavuk, domuz veya sığır stoktan yapılmış ise ve erişte pirinç eriştesi veya yumurta erişte (eğer almak için olsun) alınarak belirlenir. En satıcıları bazı sebze atmak ve ya et, köfte veya wontons dilimlenmiş. Peki nasıl benzersiz Tay mı? Bu kurutulmuş biber, şeker, limon suyu ve balık sos Bal ilave edilir.

3. Pad Thai

Herkes ped Tay, karides, tofu ve demirhindi bir ipucu ile ülkenin ünlü tavada makarna yemek bilir. yurtdışında olduğunu, ancak karıştırma kızartması yapmak çoğu sokak gıda satıcıları da yemeğin teklif olarak Pad Thai Tayland’da gibi popüler değil.

4. Pad Bkz Ew

ped Tay gibi, ped ew güvenli bir seçimdir görüyoruz. Ayrıca baharatlı değil ve aslında kendisine tatlılık biraz vardır. Geniş pirinç eriştesi tavada edilir ve daha sonra yumurta, Çinli brokoli veya lahana ve koyu soya sosu eklenir. kullanılan ortak etler sığır eti, domuz eti veya tavuk vardır. Bazen biber gevreği, sirke kurutulmuş veya her ikisi de ilave edilir.

5. Kai Jeow

Kai jeow Tay sokak gıda satıcıları en yaygın ve en ucuz öğelerden biridir. O kahvaltı için mükemmel bir seçenek dışında bir omlet kabarık iç ve gevrek olan pirinç sunulan bu. Balık sosu, biber sosu ve chilies buna eklenir.

6. Izgara etler

Moo ping veya ızgara domuz şiş, başka derece popüler sokak gıda, ama sokakta ızgara ediliyor bulacaksınız domuz sadece şiş değil. ızgara tavuk ve hatta bazen ızgara manda da var. Her sokak gıda satıcısı turşusu için kendi tarifi vardır, ama genellikle tatlı ve sarımsak var.

7. Poh Pia Todd

Eve geri çalışmış olabileceğini Bir gıda böreği vardır. Satıcılar genellikle daha kolay halindeyken süre yemeye yapım daha küçük parçalara bölün. satıcı bağlı olarak, kullanılan farklı malzemeler eti, pirinç erişte veya sebzeler sayılabilir. Taze Bahar rulolar (pa pia sod) da lezzetli ama derin kızarmış değil çünkü daha sağlıklıdır.

8. Tay Tatlılar

Tay sokak gıda uygundur, ama çok, hoşgörülü olabilir. Sen tatlılar ve tatlılar bol erişte ve ızgara etler yanında satılmakta bulacaksınız. Mango yapışkan pirinç meşgul alanlarda kullanılabilir, ancak her zaman taze meyve, kızarmış muz ve Tay tatlılar bulabilirsiniz.