Jak dostać się do Paryża Charles de Gaulle lub lotniska Orly? Opcje transportowe ziemne

Posted on

Jak dostać się do Paryża Charles de Gaulle lub lotniska Orly? Opcje transportowe ziemne

Paryż ma doskonały system transportu publicznego, a to obejmuje transportując pasażerów sprawnie i stosunkowo niedrogo od głównych lotnisk do centrum miasta. Dobrze uzbrojeni informacji na temat łączenia z terminalu do transportu naziemnego, nie powinien mieć żadnych problemów z dostaniem się z lotniska do miasta.

Dojazd do miasta z lotniska Roissy-Charles de Gaulle

Można dostać się do Paryża od głównego międzynarodowego lotniska Roissy / Charles de Gaulle, przez podmiejski pociąg (RER), autobus, autobus lub taksówkę.

Poprzez Commuter Train (RER)

RER linia B (szybka kolej miejska) kursuje co 15 minut od terminali 1 i 2 i pojawia się w centrum Paryża w ciągu 30 minut. Pociągi kursują od 5 rano-12: 15 jestem w 8.40 euro, jest to najtańsza opcja, ale jest mniej praktyczny, jeśli masz dużo bagażu.

 • Z Terminalu 1 , wziąć Linia 2 Aeroport de Paris autobus (bezpłatny) odjeżdżającego z bramą 22. Wysiąść na Roissypole-Terminal 3 i kierujemy się do RER.
 • Z terminali 2A i 2B , wziąć linii 3 Aeroport de Paris autobus (Bramki wylotów 8 na 2A i 2B w bramie 6) i wysiąść na przystanku „TGV / RER”.
 • Z terminali 2c, 2d, 2e i 2f , wykonaj następujące znaki z napisem „Paris par pociąg”, aż dojdziesz do obszaru biletowy RER.
 • Z Terminalu 3 , podejmują chodnik (około 1/4 mili) i postępować zgodnie z „Paris par pociągów” znaki.

RER B zatrzymuje się na następujących stacjach w całym Paryżu:

  • Gare du Nord (zauważ, że jest to również hub do podłączenia do międzynarodowych przewozów kolejowych Eurostar i Thalys)
  • Chatelet-Les-Halles (jest to główny punkt połączenia do stacji metra)
  • Saint-Michel / Notre Dame
  • Luksemburg
 • Port Królewski
 • Denfert-Rochereau

Autobusy, autokary i autobusy

Roissybus jest ekspresowy autobus , który kursuje co 15 minut, 6:00 AM-11: 00 PM, od terminali lotniska Charles de Gaulle 1,2 i 3 i przybywa godzinę później niedaleko stacji metra Opera w 9. dzielnicy Paryża.

Bilet w jedną stronę kosztuje 8.90 euro . Postępuj zgodnie ze znakami na „Roissybus” i zakupić bilet z dostawcą RATP pobliżu bramy przed wejściem na pokład. Autobus jest wyposażony w miejsca na bagaż.

 • Roissypole autobusowym pozycje 350 i 351 odjeżdżają z zaciskami Charles de Gaulle 1 i 2. Autobus # 350 jedzie do dworca Gare de l’Est w północno-wschodniej części Paryża. Linia 351 jedzie do stacji metra Nation na południowym wschodzie. Z terminali 1 lub 2, kierujemy się do transportu naziemnego. Z terminalu 3, wziąć bezpłatny transfer z lotniska do zacisków 1 lub 2.

Air France prowadzi dwa promy  „Le Bus Direct”, które odjeżdżają z terminalu Charles de Gaulle 2 co 15 minut i podawać 5 przystanków w Paryżu. Postępuj zgodnie ze znakami „Le Bus Direct” przy terminalu 2, lub wziąć bezpłatny transfer do terminalu 2.

 • Pierwszy transfer trwa od 5:45 rano do 11:00 po południu i zatrzymuje się Etoile (na Polach Elizejskich, 1 Avenue Carnot) i Porte Maillot (Blvd. Gouvion St. Cyr), zarówno w zachodniej części Paryża. Podróż trwa około 35 minut.
  Ceny: Patrz strona cenach bieżących
 • Drugi transfer trwa od 6:00 rano do 9:00 po południu i zatrzymuje się na Gare de Lyon i Montparnasse w Paryżu. Podróż trwa 50 minut. Dla obecnych cenach,  zobaczyć na oficjalnej stronie internetowej .
 • Taksówki można łatwo znaleźć na zewnątrz każdego terminalu na Charles de Gaulle. Średnio opłaty do centrum Paryża kosztuje 40 euro.

Z lotniska Orly:

Masz kilka opcji transportu do Paryża z lotniska Orly:

 • RER B (szybka kolej miejska) łączy się z lotniska Orly przez Orlyval pociągu na lotnisko . Postępuj zgodnie ze znakami z Orly Ouest lub Orly Sud do „Orlyval”, a następnie z dworca Antony, połącz się z RER B, kierunek Paryżu. Jeśli zajdzie taka potrzeba, można następnie połączyć z paryskiego metra na stacjach Denfert Rochereau, Saint-Michel, Châtelet-les-Halles, albo Gare du Nord.
  Odchodzi: co 7-10 minut, od 6:00 do 11:00 pm
  Cena:  Patrz strona cenach bieżących
 • RER C (szybka kolej miejska) łączy się z lotniska Orly przez wahadłowce, które pozostawiają od stacji Porte de Rungis. Z lotniska, podejmują autobus do Porte de Rungis, następnie RER C do Paryża.
  Odchodzi: Loki na Porte de Rungis odjeżdżają co 15 minut, 05:45 AM- 11:15 po południu, od bramy G- quai 1 na Orly Sud oraz z poziomu przylotów na lotnisku Orly Ouest.
  Cena:  Patrz strona cenach bieżących
 • Orlybus bezpośredni autobus prowadzony przez RATP (metro) łączący Orly do Denfert Rochereau w południowej części Paryża.
  Odchodzi: Co 15 minut, 05:35 do 11:00 po południu z Orly Sud i Orly Ouest. Podróż trwa około 25 minut.
  Cena:  Patrz strona cenach bieżących

Autobusy i taksówki:

 • Air France wahadłowe odstąpić od Orly Ouest i Orly Sud i zatrzymują się na stacji metra Porte d’Orleans, Montparnasse i Invalides.
  Odchodzi: Co 15 minut, od 6:00 do 11:30 pm
  Cena:  Patrz strona cenach bieżących
 • Taksówki odjeżdżają regularnie z Orly Sud i Orly Ouest. średnia cena biletu do Paryża wynosi 20-30 euro.

Trzeba zarezerwować bilety kolejowe lub lotnicze do iz Paryża? Rozpocznij wyszukiwanie:

 • Znajdź bilety kolejowe we Francji i Europie za pośrednictwem Rail Europe (książka bezpośredni)
 • Znajdź przeloty i pakietów podróży na serwis (książka bezpośredni)