Skip to main content

Jak dostać się z Chiang Mai do Pai, Tajlandia

 Jak dostać się z Chiang Mai do Pai, Tajlandia

Decydując się jak dostać się z Chiang Mai do Pai, Tajlandia, zależy od tego, czy chcesz mieć łatwy ale-obrzydliwy opcji (minibus) lub zrobić małą przygodę Spośród podróży jadąc / skuterów tam.

Jazda sobie Pai jest bardzo niezapomniane doświadczenie, zakładając, że nie dołączy do dziesiątki turystów, którzy dodaj upaść – i płacą za – motocykl w Tajlandii do ich repertuaru historie drogowych.

Biorąc to wszystko minibus pozostawia się przypadkowi. Sterownik Redbull-oszalałe może lub nie może być ustalona, ​​aby wszyscy pasażerowie jak chory, jak to możliwe podczas pędzącego przez 762 zwrotów i cięć na drodze do Pai. Doprowadzić plastikową torbę. Nawet jeśli nie są podatne na chorobę lokomocyjną, Twój seatmate może być!

Trochę o Pai, Tajlandia

Położony w prowincji Mae Hong Son w północnej Tajlandii, miasto nad rzeką Pai urósł do rangi głównego przystanku turystycznego w Tajlandii. Już dawno jest reputacja Pai jako cichego miejsca dla emigrantów, którzy przybyli do Tajlandii w 1990 i nigdy nie opuścił.

Znacznie lepsze drogi i słynny 2009 Thai filmu Pai in Love przekształciły co przewodników wykorzystywane do sprzedaży jako „senne, hippie wsi” w ruchliwym miejscu. W rzeczywistości, życie nocne w Pai jest zapewne Wilder i bardziej dostępne niż życie nocne w Chiang Mai. Pai jest stałym elementem backpacker Banana Pancake Trail i chińskich turystów przyjeżdża w liczbach wystarczająco duże, aby powodować lokalne właścicieli do nauki mandaryńskiego.

Pomimo napływu turystów, Pai jest wciąż świetne miejsce, aby złapać oddech na kilka dni, rów ruchu fosy-okrężne w Chiang Mai, jeść zdrową żywność, a także odpocząć w niektórych bardzo przyjemnych kawiarni.

Droga do Pai

Chociaż został on repaved i znacznie poprawiła się w ciągu ostatnich pięciu lat, stroma i kręta droga (trasa 1095) między północnej stolicy Tajlandii w Chiang Mai i Pai jest znakomicie gwarantowane aby przynajmniej niektóre z pasażerami na swoim chorym autobusowego. Przytaczane 762 zakręty są tortury dla ludzi, którzy cierpią na choroby samochodowym.

Jeśli jesteś jednym z pechowców, poprosić o siedzieć blisko przedniej części autobusu, gdzie można zwrócić uwagę. Unikać czytania lub patrząc na telefonie po drodze. korzeń imbiru i mięty pieprzowej są naturalnym wyborem dla zapobiegania chorobie lokomocyjnej. Kupuj i zredukować kawałek imbiru ssać podczas podróży, czy zdobędą cukierki imbirowe z apteki w Chiang Mai.

W minibusses zazwyczaj wziąć szybki rozpad połowy do Pai. Skorzystać z jakiegoś świeżego powietrza, ale nie jedzą, jeśli nie czują się dobrze. Stylu western toalety są dostępne w miejscach odpoczynku

Droga do Pai rozwinęła się nieco od reputacji kiczu, trochę jak Route 66 jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych.

Dojazd minibusem

Minibus jest najpopularniejszym środkiem transportu do Pai. Przejazd trwa od trzech do czterech godzin, w zależności od lekkomyślności w sterowniku na krętej, górskiej drodze. Niektórzy kierowcy zdają się mieć bardzo mało szacunku dla bezpieczeństwa własnego i pasażerów. Pomimo licznych skarg od ponad dziesięciu lat, wszystkich firm oferujących transport są bardzo dobrze tak samo pod względem bezpieczeństwa – coraz miły kierowca jest po prostu loteria.

Minibusses PAI kosztować około 180 bahtów (150 bahtów jeśli zarezerwować bezpośrednio w Aya) i pozostawić co godzinę przez cały dzień. Bagaż może być przechowywane wewnątrz lub przypięty na górze, w zależności od sposobu pełny minibus.

Biorąc pod uwagę niski Komisja dodała do biletów (zwykle tylko 30 bahtów lub tak), można także zaoszczędzić wysiłku i zorganizować minibus PAI przez któregokolwiek z biurami podróży rozrzuconych Chiang Mai. Twój hotel lub pensjonat można zarezerwować bilet za niewielką opłatą usług.

Dla dużych grup, rezerwacja bezpośrednio większy sens. Bilety można zarezerwować bezpośrednio z Aya – najpopularniejszy firmę transportową na dotarcie do Pai. Rezerwacje dokonywane są za pośrednictwem telefonu; zapłacisz kierowcę, kiedy są zabierani w hotelu.

Minibusses PAI zazwyczaj odchodzą co godzinę od 7:30 rano do 5:30 po południu południe i popołudnie razy można zapełnić podczas męczącym sezonie Tajlandii.

Ze względu na objętość minibusses podróowania, zazwyczaj można dostać się do Pai tego samego dnia, że ​​książka. Zarezerwować co najmniej jeden dzień przed podczas dużych imprez, takich jak Songkran i Loi Krathong.

Dojazd autobusem

Wolniejsze, większe autobusy komunikacji miejskiej i między Chiang Mai Pai trwa około czterech godzin lub więcej, w zależności od natężenia ruchu. Przejazd kosztuje około 90 bahtów każdy sposób. Autobusy nie mają klimatyzacji, ale są mniej prawdopodobne, aby ci chorzy, jak tarcica wzdłuż.

Publiczne autobusy zbyt wiele pustych miejsc mogą być opóźnione aż więcej przylatują. Wszystkie autobusy pochodzić na dworcu autobusowym Arcade w Chiang Mai – zwany także „Nowy terminal” – z czasem odlotu o 7 rano, 8:30, 10:30, 12:30 i godzina szesnasta

Dworzec autobusowy Arcade znajduje się w północno-wschodniej części miasta Chiang Mai, również poza granicami Starego Miasta. trzeba będzie taksówką lub tuk-tuk, aby dotrzeć do dworca autobusowego. Płacić na autobus na dworcu; jeśli ktoś oferuje zarezerwować bilet z wyprzedzeniem, to chyba oszustwo do kieszeni różnicę w cenie biletu.

Latający

Jedna rzecz działa się nieznacznie stłumić out-of-kontroli rozwoju w Pai jest brak „prawdziwego” lotniska. Loty są nieregularne, co najlepsze, a czasami są zawieszone na czas nieokreślony.

Aby dostać się do PAI z Chiang Mai, trzeba jechać samemu lub careen poprzez górskich zakrętach jak każdy inny! Przynajmniej na razie.

Jazdy na motocyklu

Wielu turystów, którzy chcą dokonać przygodę bok i zatrzymać się w wielu małych zabytków po drodze opt wynająć motocykle w Chiang Mai i jechać do Pai na własnych warunkach. Sceneria jest niesamowite, i posiadające własny transport pozwala boczne przygody, takie jak zatrzymanie na niektóre kawiarnie, wodospady, i widokowymi po drodze.

Dużo turystów cieszyć się posiadaniem motocykl poręczny w Pai i tak, ale nie trzeba, aby ją z Chiang Mai! Czynsze są rzeczywiście tańsze niż w Chiang Mai Pai, często tak niskie, jak 100 bahtów dziennie. Znaczna część „uroku” Pai jest na obrzeżach miasta w postaci kaniony, wodospady, rekolekcje zdrowia, olbrzymiego białego posągu Buddy i innych atrakcji. Mając na skuter dostępny jest opcjonalny, ale to naprawdę otwiera się więcej miejsca, aby cieszyć.

Jeśli chcesz dać napęd od Chiang Mai do PAI szansę, ale nie są całkowicie pewni, rozważyć uzyskanie wynajem jednokierunkową. Opcja jest droższe, ale pozwala na pewną elastyczność, aby nie wracać później. Aya jest jedyną agencją, która wynajmuje motocykle, które mogą być napędzane jedną drogę i wrócił w Pai. Zabiorą swój bagaż za sobą na jednej z minibusses.

Wytyczne do jazdy

  • Jazdy po lewej stronie w Tajlandii.
  • próbować tylko napęd, jeśli są wygodne z jazdy po stromych, krętych drogach.
  • Przed „zabawą” góra część napędu zaczyna, musisz mięśni drogę przez strasznego ruchu miejskim w Chiang Mai i ruchliwe wysokiej prędkości przelotowej przez przedmieścia.
  • Pamiętaj, że jazda w Tajlandii następujący prosty porządek dziobania: Bez względu na okoliczność, pojazdy większe niż (prawie wszystko większe niż rower) zawsze mają prawo drogi! Wydajność do autobusów i samochodów ciężarowych, pobyt tak daleko w lewo, jak to możliwe i oczekują większych pojazdów przekazać – nawet w ślepych zakrętów.
  • Zacznij z pełnym zbiornikiem i mieć oko na mierniku. Być może trzeba będzie zatrzymać na paliwo po drodze w jednej z małych beczkach paliwa ręcznie korby. Pai jest na obrzeżach maksymalnego zakresu dla większości wypożyczalni skuterów.
  • Chociaż często paliwo jest sprzedawane z butelek szklanych w Tajlandii, nie wszystkie z tych rzeczy złotym kolorze widać na sprzedaż w szałasach po drodze jest paliwo: to lokalny miód! Nie czekaj do ostatniej chwili szukać paliwa.
  • Nie wszystkie agencje wynajmu pozwalają kierowcom wziąć skuter poza Chiang Mai. Przeczytaj uważnie umowę najmu. Nikt nie przyjdzie ci pomóc, jeśli motocykl zepsuje lub masz wypadek. W przypadku naruszenia umowy najmu przez rozlewanie się kilometry, agencja może żądać dodatkowego zużycia na rowerze jako pretekst do poprosić o więcej pieniędzy.
  • Chociaż pogoda w Chiang Mai Pai jest często bardzo gorąca, przejażdżka może być dość chłodno w najwyższym punkcie w górach. Przynieś kurtkę dla ochrony przed słońcem i wiatrem.
  • Tajlandia ma ścisłe prawo kask; nie sobie jeden to szybki sposób dostać grzywnę. Niezależnie od tego, co robią mieszkańcy, nosić je tak, że policja nie ma wymówki, aby zatrzymać cię!
  • Przynajmniej jeden, czasem dwa, posterunki policyjne są między Chiang Mai Pai. wyszukiwania narkotyków są wspólne. Współpracować, i wiedzieć, jak radzić sobie interakcje z lokalnej policji, w razie potrzeby.

Wskazówki dojazdu

Podczas jazdy do Pai, natkniesz najcięższy ruch wokół przedmieściach Chiang Mai Mae Rim. Raz obok przeciążenia, napęd staje się bardzo przyjemne.

Wyjdź Chiang Mai przez Bramę Północy i jazdy na północ na Chang Phuak drogi (droga 107). Między Mae Rim Mae Taeng, można skręcić w lewo na Route 1095. Spójrz na dużym znakiem wskazującym lewo do Pai. Technicznie rzecz biorąc, jest to jedyna kolej, że trzeba dokonać na drodze do Pai!

Postępuj Trasa 1095 przez góry aż do Pai.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *