Jak k návštěvě v Sixtinské kapli a Co je k vidění

Posted on

 Jak k návštěvě v Sixtinské kapli a Co je k vidění
Sixtinská kaple je jednou z hlavních atrakcí na návštěvě v Vatikánu. Vrcholem návštěvy vatikánských muzeí, slavný kaple obsahuje stropní a oltářní fresky Michelangelo a je považován za jeden z umělcových největších úspěchů. Ale kaple obsahuje více než prostě funguje od Michelangela; je vyzdoben od podlahy až ke stropu některými z nejslavnějších jmen v renesanční malby.

Návštěvě v Sixtinské kapli

Sixtinská kaple je poslední pokoj, který návštěvníci uvidí při prohlídce vatikánských muzeí. Je to vždy velmi přeplněné a těžké vidět všechny práce uvnitř ní na krátkou vzdálenost. Návštěvníci si mohou půjčit audioprůvodce či knihu jedním z mála komentované prohlídky vatikánských muzeí, aby se dozvědět více o historii a uměleckých děl Sistine Chapel je. Se můžete vyhnout davy tím, že výsadní vstupní prohlídku nebo  soukromou popracovní turné .

Je důležité si uvědomit, že zatímco Sixtinská kaple je součástí prohlídky vatikánských muzeí, je stále používán kostela na důležitých funkcí, nejvíce skvěle, že na místě, kde se konkláve volit nového papeže schází.

Sixtinská kaple History

Slavnostní kaple, která je známá po celém světě jako Sixtinská kaple byla postavena v letech 1475-1481 na popud papeže Sixta IV (jméno Sixtus latiny nebo Sisto [italského], půjčovat jeho jméno na „Sistine“). Monumentální místnosti měří 40,23 m dlouhý a 13,40 metrů široký (134 o 44 stop) a dosahuje 20,7 m (asi 67,9 stop) nad zemí v nejvyšším bodě. Podlaha je vykládaná polychromovaného mramoru a místnost obsahuje oltář, galerii malého choralisty a šest obložené obrazovku mramoru, který rozděluje prostor do oblastí duchovenstvem a věřícími.

Existuje osm oken lemující horní tok stěn.

fresky od Michelangela na stropě a oltářem jsou nejznámější malby v Sixtinské kapli. Papež Julius II pověřil hlavní umělec malovat tyto části kaple v roce 1508, asi 25 let poté, co Stěny byly natřené likes Sandro Botticelli, Ghirlandaio, Perugino, Pinturrichio a další.

Co je k vidění v Sixtinské kapli

Sixtinská kaple Strop Strop je rozdělen do 9 centrálních panelů, které zobrazují vytvoření světa , vyhnání Adama a Evy , a Popis Noaha . Snad nejznámější z těchto devíti panely Stvoření Adama , který zobrazuje postavu Boha dotýká prstu Adama s cílem přivést k životu, a pád z milosti a vyhnání z rajské zahrady , který zobrazuje Adama a Evu přijímáním zakázané jablko v zahradě Eden, pak opustil Garden v hanbě.

Po stranách centrálního panelu a ve lunetami, Michelangelo namaloval grandiózní obrazy proroků a sibyls.

Poslední soud Altar Fresco:  Malované v roce 1535, tato obří freska nad oltářem Sixtinské kaple zachycuje nějaké hrůzostrašné scény z posledního soudu. Složení líčí peklo, jak je popsáno básník Dante ve své Božské komedii. Ve středu malby je kritický, mstivý Kristus a on je obklopen ze všech stran nahých postav, včetně apoštolů a světců. Freska je rozdělen do požehnaných duší, na levé straně, a ta zatracená, na obrázku vpravo. Všimněte si obraz stažená těla svatého Bartoloměje, na kterém Michelangelo namaloval svou vlastní tvář.

Severní zdi Sixtinské kapli:  Stěna na pravé straně oltáře obsahuje výjevy ze života Krista. Panely a umělci zde zastoupeny jsou (zleva doprava, počínaje od oltáře):

 • Křest Ježíše Perugino
 • Pokušení Ježíše Botticelli
 • Povolání prvního učedníky Ghirlandaio
 • Kázání na hoře u Rosselli
 • Předáváním z klíčů k svatého Petra od Perugino (a velmi pozoruhodné dílo mezi fresky stěn)
 • The Last Supper by Rosselli

Jižní zdi Sixtinské kapli:  Jih (nebo vlevo) stěna obsahuje výjevy ze života Mojžíše. Panely a umělců zastoupených na jižní zdi jsou (zprava doleva, počínaje od oltáře):

 • Mojžíšův Journey Through Egypta Perugino
 • Scény ze života Mojžíše před jeho cesta přes Egypt od Botticelliho
 • Překročením Rudého moře od Rosselli a d’Antonio
 • Desatero podle Rosselli
 • Trest Korah, Dátan a Abirona Botticelli
 • Moses’ závěrečných aktů a Death Luca Signorelli

Sixtinská kaple Vstupenky

Vstup do Sixtinské kaple je součástí vstupenku do Vatikánských muzeí. Jízdenka linky pro vatikánských muzeí může být velmi dlouhá. Můžete ušetřit čas tím, že koupí vstupenky Vatikánská muzea on-line dopředu.